Przejdź do treści

7 gadżetów erotycznych, o których prawdopodobnie nie słyszałaś

Gadżety erotyczne, o których mogłaś wcześniej nie słyszeć / AdobeStock
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Jeśli zabawki erotyczne kojarzą ci się głównie z wibratorami, kajdankami i lubrykantami, czas, żebyś dotarła do głębszych pokładów swojej seksualności. Pomogą ci w tym nowoczesne gadżety, które możesz stosować zarówno solo, jak i w duecie.

Soniczny stymulator łechtaczki

Innowacyjny sposób na bezdotykową stymulację łechtaczki. Od tradycyjnego wibratora różni się tym, że do stymulacji dochodzi za pomocą fal dźwiękowych, dzięki czemu zakres doznań odczuwanych przez kobietę jest znacznie większy – fale dźwiękowe docierają bowiem nawet do o 75 proc. większej powierzchni niż klasyczny wibrator. Stymulator można oczywiście stosować także w bezpośrednim kontakcie z ciałem; po przyciśnięciu do łechtaczki doznania stają się wielokrotnie silniejsze. Gadżet może być wykorzystany również jako masażer.

Pompka waginalna

Wśród gadżetów erotycznych warto zwrócić uwagę na pompki waginalne, które wyposażone są w dwie końcówki połączone przewodem. Na rynku dostępne są pompki ręczne i automatyczne. Dzięki wytworzonemu podciśnieniu wargi sromowe stają się nabrzmiałe oraz lepiej ukrwione, a przez to bardziej wrażliwe na bodźce, co przekłada się na większą przyjemność z pieszczot oraz seksu. Może być to również dodatkowe wrażenie wizualne dla partnera oraz urozmaicenie gry wstępnej. Ważne jednak, żeby pompka obejmowała zarówno wargi sromowe większe, jak i mniejsze (musi mieć właściwy rozmiar). Co ważne i ciekawe, pompka waginalna, dzięki temu, że poprawia ukrwienie miejsc intymnych, ma też zastosowanie medyczne.

seks w wodzie

Wibrator robotyczny

Kolejna innowacja wśród gadżetów erotycznych. Działanie wibratorów robotycznych korzysta z dobrodziejstw inżynierii bionicznej. Sprawia to, że takie wibratory idealnie dopasowują się do wnętrza ciała, a drgania mikrorobotyczne zapewniają maksimum przyjemności. Dzięki takim gadżetom możliwe jest uzyskanie wielu różnych form stymulacji (np. ruchów w przód i w tył, stymulacji punktu G u kobiet czy prostaty u mężczyzn – dzięki wibracjom i pulsowaniu). Pieścić można zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne strefy erogenne. Wiele wibratorów robotycznych wyposażonych jest w mechanizm grzewczy, co dodatkowo wzmacnia doznania.

Dildo dla par

Takie dildo przeznaczone jest zarówno dla par hetero-, jak i nieheteronormatywnych. Wyposażone jest w dwie końcówki – jedną osoba aktywna umieszcza sobie w cipce, drugą końcówką może stymulować partnerkę lub partnera (waginę, odbyt). Dzięki temu gadżetowi przyjemne doznania odczuwają obie osoby uczestniczące w zbliżeniu. Warto mieć świadomość, że większość tego typu gadżetów zawiera uprząż, tymczasem nowoczesne dilda dla par są uprzęży pozbawione, zapewniają natomiast rozkosz zarówno osobie aktywnej, jak i penetrowanej.

Jajko yoni (joni)

W sanskrycie „yoni” to „święte miejsce” lub „źródło”. Jajeczka yoni stosuje się przede wszystkim w celu wyćwiczenia mięśni dna miednicy. Ich regularne noszenie w pochwie wzmacnia podbrzusze, przeponę moczowo-płciową, a nawet dolny odcinek lędźwiowy, co sprawia, że stosowanie yoni wychodzi daleko poza doznania erotyczne. Jajeczko yoni może pomóc przygotować się do naturalnego porodu, zapobiega obniżaniu się narządów płciowych, jest profilaktyką nietrzymania moczu oraz oczywiście zwiększa odczuwanie przyjemności ze współżycia. Ważny jest jednak dobór odpowiedniej wielkości. Na początku, również kobietom po porodzie, polecane są yoni duże (mniejsze mogłyby wysunąć się z pochwy). Jajeczka yoni – jak sugeruje ich nazwa – mają owalny kształt i wykonane są z naturalnych kamieni. Niektóre yoni sprzedawane są razem z silikonową nakładką ułatwiającą ich aplikację i wyjmowanie.

Dilator

Inaczej rozszerzacz pochwy – i przede wszystkim w takim celu jest on stosowany. Dilatory wykonane są z medycznego silikonu. Na początek zwykle wybiera się najmniejszy rozmiar, który z czasem można zwiększyć. Stosowany systematycznie dilator stopniowo i łagodnie rozszerza pochwę. Nie jest to więc typowy gadżet erotyczny, a bardziej sprzęt rehabilitacyjny, który, co prawda, można dostać w sklepach dla dorosłych, ale który jest przeznaczony dla kobiet zmagających się m.in. z pochwicą, dyspareunią (bólem narządów płciowych podczas współżycia) czy zespołem MRKH (wrodzonym brakiem bądź niedorozwojem macicy i pochwy). Dilatory są również przydatne u kobiet po operacjach ginekologicznych, w przypadku zbliznowacenia po nacięciu krocza lub jego pęknięciu (np. w czasie porodu) albo po brachyterapii (naświetlaniu) nowotworów w obrębie narządów płciowych.

Dildo do fistingu

Fisting to technika seksualna polegająca na wprowadzeniu do pochwy (fisting waginalny) lub odbytu (fisting analny) całej dłoni (ang. fist – pięść). Anatomicznie taka praktyka jest możliwa i może być źródłem głębokiej rozkoszy. Ciekawym urozmaiceniem życia intymnego może być więc dildo do fistingu – można stosować je w duecie oraz w pojedynkę. Żeby jednak używanie takiej zabawki kojarzyło się z przyjemnością i nie powodowało bólu, dildo do fistingu należy stosować razem z dużą ilością lubrykantu, podobnie zresztą jak większość gadżetów erotycznych.

 

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: