4 min.
Bezpieczny seks – jak zacząć ten temat z nowym partnerem?

Zdjęcie: iStock
03.07.2022
Ignoruj zagrożenia, pamiętaj o lansie, nadużywaj słońca…Sposobów na zepsuty urlop jest znacznie więcej!
03.07.2022
Orgazm pochwowy bez tabu
03.07.2022
Domowe sposoby na zatkane ucho. Jak odetkać ucho zatkane: woskowiną, katarem, wodą?
03.07.2022
Pies kontra upał. Jak pomóc zwierzakowi? Podpowiadamy!
02.07.2022
5 rzeczy, które mężczyźni uwielbiają w łóżku
Rozmowy o seksie nie należą do łatwych. Ale najtrudniejsze są te na początku: nie dość, że jesteśmy w ogóle onieśmieleni, to jeszcze trzeba zacząć tak trudny temat, jak zaufanie i łóżkowe bezpieczeństwo.
Spis treści
Nawet jeśli masz już w seksie spore doświadczenie, każdy pierwszy raz to wciąż prawdziwy sprawdzian. Obawiamy się, że wypadniemy pretensjonalnie, niezgrabnie, zostaniemy wyśmiani. Rozmowa o bezpiecznym seksie jest tym trudniejsza, że prośba: „Załóż, kochanie, kondoma” albo: „Przepraszam, skarbie, czy bierzesz pigułki antykoncepcyjne?” jest niejako deklaracją „nie ufam Ci!”. Niemniej temat poruszyć trzeba. I to koniecznie. Tylko jak go zacząć? Mamy dla was kilka pomysłów.
Metoda I: bez słów
Odpowiednia dla najbardziej nieśmiałych. Po prostu kiedy akcja między wami będzie już jednoznacznie zmierzała w łóżkowym kierunku, weź dłoń kochanka w swoją, powoli odegnij jego palce i wsuń mu w dłoń opakowanie z prezerwatywą. Pokazujesz mu w ten sposób, że ten gest jest zamierzony i że traktujesz go poważnie. Wsuwając mu w dłoń prezerwatywę, ukradkiem ryzykujesz, że tego nie zauważy albo… zlekceważy. Minusy: jeśli tematu wcześniej nie obgadaliście, może się okazać w ostatniej chwili, że on prezerwatyw nie lubi, nie używa i nie zamierza, ma uczulenie.
Metoda II: baśniowo
Podczas czułości i wspólnych igraszek możesz zapytać faceta: „Wiesz, dlaczego w dawnych czasach smoki jadły tylko dziewice?”. Kiedy odpowie: „Nie wiem” (bo i cóż innego mógłby odpowiedzieć), uświadomisz go: „Bo tylko dziewictwo było gwarancją, że dziewczyna jest zdrowa”. A potem dodasz: „To było przed wynalezieniem prezerwatyw” i wymownie wręczysz mu jedną. Po takim wstępie może się tylko zgodzić. Plusy: ta metoda to doskonały sposób na uniknięcie zażenowania, bo możesz się schować za poczuciem humoru.
W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:
Metoda III: w prezencie
Podaruj swojej kobiecie ładne, ozdobne pudełeczko pełne kolorowych prezerwatyw. Wręcz jej podarunek razem z wielkim bukietem kwiatów. To piękny sposób, by powiedzieć partnerce, że bierzesz odpowiedzialność za zdrowie waszego seksu na siebie oraz że jesteś gotowy i chętny przejść do tego etapu znajomości.
Metoda IV: smakowo
Podczas randki poprzedzającej tę „krytyczną” zapytaj chłopaka: „Nie chcesz zapytać, jakie smaki lubię?”. On się pewnie zdziwi: „O co ci chodzi, o jakich smakach mówisz?”. A ty wtedy odpowiedz: „Smaki prezerwatyw, żebyś mógł kupić w moim ulubionym. Bo nie wszystkie mi pasują, dlatego lepiej, żebyś znał mój gust”. Takiego sterowania rozmową nawet nie można już nazwać aluzją, to niemalże polecenie: „Idź i kup, co trzeba”.
Metoda V: na dorosło
To strategia dla osób, które mają już trochę lat, za sobą wiele doświadczeń i pewnie nieraz już zaczynały takie „prezerwatywowe” rozmowy. Po prostu poruszacie temat wprost, bez uciekania się do różnych sposobów. Tylko przypadkiem nie zaczynaj takiej rozmowy od: „Kochanie, musimy porozmawiać”, bo to większość facetów wprawia w stan paniki; z doświadczenia wiedzą, że taki początek oznacza z reguły kłopoty. W sytuacji, w której jest wam miło, przyjemnie, bezpiecznie, przytulnie i blisko (np. podczas seansu całowania na twojej kanapie), wymrucz: „Słońce, ja już dłużej nie wytrzymam, kto przynosi prezerwatywy, ja czy ty?”. I znowu – taki wstęp nie pozostawia żadnych wątpliwości, że pertraktować możecie na temat smaku czy kształtu, ale nie OBECNOŚCI kondomów. Mają być i basta!
Zobacz także
Poleć artykuł przyjaciółce
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

03.07.2022
„Budzę się i jem, by móc znowu zasnąć”, czyli czym jest zespół nocnego jedzenia (NES). Rozmowa z psycholożką zdrowia Agnieszką Węgiel

01.07.2022
„Nie jesteśmy w stanie odróżnić klinicznie depresji poporodowej od fazy niedoczynności poporodowego zapalenia tarczycy” – mówi dr Dorota Wakuła

29.06.2022
„W 93,5 proc. byłam osobą nieżyjącą. W jednej chwili straciłam wszystko. Ale po stracie też jest życie” – mówi Aleksandra Cymerman, która pomaga osobom dotkniętym traumą

28.06.2022