Przejdź do treści

Bada się u swojego taty-ginekologa. „Dziewczyno to, co robisz, nie jest w porządku” – grzmią internauci

Lekarz i pacjentka rozmawiają w gabinecie lekarskim przy biurku
Dzięki wizytom u taty-ginekologa u Isabel wykryto raka jajnika na wczesnym etapie choroby/ fot. Getty Images
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Isabel Salas przyznała w mediach społecznościowych, że jej ginekologiem jest jej własny tata. U mężczyzny badają się wszystkie kobiety z rodziny – mama, babcia, ciocie i kuzynki. „Wiem, że kiedy moja mama, żona lub córka trafiają pod moją opiekę, mają pewność, że się nimi odpowiednio zaopiekuję” – odnosi się do sprawy tata Isabel. W komentarzach rozpętała się burza.

Bada się u swojego taty-ginekologa

Wizyta u ginekologa często wywołuje obawy u kobiet. Wiele z nich ma trudności z otworzeniem się przed obcą osobą. Niektóre z tego powodu wybierają na swoich lekarzy kobiety zamiast mężczyzn. Dla wielu osób nie do pomyślenia też jest pójście na badanie do znajomego lub członka rodziny, który jest ginekologiem. Nie ma przed tym oporów jednak Isabel Salas. Dziewczyna opublikowała na swoim profilu w mediach społecznościowych krótkie wideo, na którym przyznaje, że jej ginekologiem jest jej tata. Co więcej, na badania do mężczyzny uczęszcza cała rodzina. Z jego usług korzysta także mama Isabel, babcia, ciotki i kuzynki.

„Nie czuję się źle ani nieswojo. Wiem, że kiedy moja mama, żona lub córka trafiają pod moją opiekę, mają pewność, że się nimi odpowiednio zaopiekuję” – mówił ojciec Isabel po tym, jak na TikToku poprosiła go o komentarz w tej sprawie.

Wideo Isabel wywołało burzę wśród internautów. Obserwatorzy dziewczyny krytykowali jej decyzję i nie mogli uwierzyć, że chodzi badać się ginekologicznie do własnego taty.

„Gdyby mój tata był ginekologiem, to nie byłby moim. Choć ufam mu, nie mogłabym być jego pacjentką”

„Nie potrafię zrozumieć takiego zaufania, ale chciałabym”

„Pracownicy służby zdrowia NIE powinni zajmować się rodziną, to kodeks etyczny. Trzeba polecić kolegę, kropka”

„Dziewczyno to, co robisz, nie jest w porządku, krewni nie powinni mieć kontaktu z twoją seksualnością w żaden sposób, nie normalizujmy tego proszę”

„Wybaczcie mi i nazywajcie mnie staroświecką, ale nie mogłabym pokazać ojcu moich miejsc intymnych i żeby mnie tam badał”

„Co…? Żartujesz? Proszę powiedzcie, że komuś też to przeszkadza” – czytamy w komentarzach.

Joanna Pabich-Worożbit i Olga Błaszczak-Galewska

„Kto lepiej się nią zaopiekuje niż jej własny ojciec?”

Isabel na swoim profilu opublikowała również film ze szpitala. Musiała przejść operację w związku z rakiem jajnika. Jak przyznała, to właśnie jej tata zdiagnozował u niej chorobę na wczesnym etapie rozwoju. Isabel pokazała także wideo z wizyty w gabinecie u swojego taty. Przedstawiła na nim, w jaki sposób mężczyzna przeprowadza z nią wywiad zdrowotny i wykonuje badanie. Dziewczyna podkreśliła, że przez chorobę raz na kilka miesięcy musi wykonać cytologię.

Co więcej, tata Isabel zainspirował ją również do zostania ginekolożką. Dziewczyna kończy właśnie studia, przez co na swoim profilu często porusza tematy dotyczące zdrowia intymnego.

Decyzję Isabel o uczęszczaniu na badania do swojego taty ginekologa poparło także wiele osób. Internauci przyznali, że to wspaniałe, że dziewczyna ma tak duże zaufanie do swojego taty. Podkreślali, że nie ma w tym nic złego, bo mężczyzna w końcu jest profesjonalistą.

„Kto lepiej się nią zaopiekuje niż jej własny ojciec?”

„W tym momencie to nie twój ojciec tylko profesjonalista wykonujący swoją pracę”

„Uwielbiam to, jak wszyscy się martwią, bo tata ją bada. Nie wiedzą, ile pieniędzy pozwala jej oszczędzić. Mówię to z doświadczenia, bo mój tata jest dentystą i dlatego zaoszczędzam niezłe pieniądze”

„Myślę, że wiele i wielu potrzebuje terapii, ponieważ widzą wszystko w sposób seksualny. Ona jest dorosła, czuje się pewnie i bezpiecznie ze swoim tatą, i to w porządku. Jeśli macie problemy z zaufaniem do swoich rodziców, to macie motyw, by tak nie robić, ale zarzucać seksualizację relacji ojca z córką?”

„Po pierwsze, pan jest ginekologiem, czyli profesjonalnym specjalistą, który do każdej kontroli używa rękawiczek, a po drugie, jest jej tatą!!! Osobą, która zmieniała jej pieluchy, nauczyła ją chodzić do toalety i podcierać się”

„Na początku myślałam, jak niezręczne musi być to, że twój tata jest twoim ginekologiem, ale prawda jest taka, że to najlepsze, co może ci się przydarzyć. To ten sam człowiek, który zmieniał ci pieluchy, kocha cię i dba o ciebie, sprawia, że masz darmowe kontrole zdrowia i od dziecka prawdopodobnie jesteś dobrze poinformowana w temacie edukacji seksualnej”

„Jakie to niefajne, że większość z komentujących osób nie ma dobrych relacji ze swoimi rodzicami i myśli, że wszyscy mężczyźni seksualizują ciała swoich córek. To tylko rutynowe badanie przeprowadzone przez profesjonalistę” – pisali.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Isabel Salas ✨ (@isabelsalasv)

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.