Przejdź do treści

Ból karku – jak z nim walczyć? Radzą nauczycielki jogi

Autorki profilu na Instagramie wyjogowane.pl
Ból karku – jak sobie z nim poradzić? Radzą nauczycielki jogi/Instagram, wyjogowane.pl
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Siedzisz cały dzień przed komputerem, a w drodze z pracy przeglądasz Facebooka na telefonie. Gdy wracasz do domu, czujesz ból karku. Znasz to skądś? Ćwiczenie zaproponowane przez wyjogowane.pl może ci pomóc.

Ból karku – skąd się bierze?

Ból karku powoli staje się nieodłącznym elementem naszych czasów. Dużo pracujemy, mnóstwo czasu spędzamy przy biurku, mało się ruszamy.

„Niestety ciągle patrzenie w telefon lub komputer nie sprzyja odcinkowi szyjnemu naszego kręgosłupa. Głowa ciągle pochylona jest do przodu i po pewnym czasie zaczynamy odczuwać ból w okolicach karku” – piszą na swoim profilu na Instagramie nauczycielki jogi, siostry Kinga i Gracja.

anestezjolog Anna Kociszewska-Bald

Ból karku – ćwiczenie

Być może nie jesteśmy w stanie zmienić rodzaju wykonywanej pracy i nawet nie chcemy tego robić. Ale poprzez odpowiedni trening możemy zmniejszyć negatywny wpływ siedzącego trybu życia na nasze zdrowie. Ćwiczenie, które proponują autorki profilu wyjogowane.pl na Instagramie, wcale nie jest trudne, a może okazać się naprawdę skuteczne.

Jak je wykonać? Ułóż dłoń w pistolet. Kciuk oprzyj na mostku, a palec wskazujący na brodzie. Postaraj się wycofać głowę, oddalając brodę od palca. Nie opuszczaj ani nie unoś głowy. Powtórz 10 razy.

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Dzień 5 #wyjogowaneporuszenie poświęcimy naszej szyi ? Niestety ciągle patrzenie w telefon lub komputer nie sprzyja odcinkowi szyjnemu naszego kręgosłupa. Głowa ciągle pochylona jest do przodu i po pewnym czasie zaczynamy odczuwać ból w okolicach karku. Znacie to? Dlatego dzisiaj wykonamy ćwiczenie, które pomoże naszej głowie wrócić na swoje miejsce?. Wykonamy dziś retrakcję, która polega na wycofywaniu głowy. Ułóż dłoń w pistolet. Kciuk oprzyj na mostku, a palec wskazujący na brodzie. Postaraj się wycofać głowę, oddalając brodę od palca. Nie opuszczaj ani nie unoś głowy, broda chce odsunąć się w linii prostej od palca. Powtórz 10 razy. Pod opisem profilu dodam Wam link z filmem na #youtube który nagrałyśmy jakiś czas temu, znajdziecie tam to i kilka innych ćwiczeń na odcinek szyjny kręgosłupa. Dajcie znać, jak Wam minął pierwszy tydzień wyzwania ? #szyja #bolkregoslupa #bolkarku #odcinekszyjny #retrakcja #cwiczeniaszyi #smartfonowaszyja #zdrowykregoslup #motywator #kark #bolglowy #wyzwanie #jestemzdrowa #dbamosiebie #karmieniepiersią #dbamokregoslup

Post udostępniony przez Kinga i Gracja (@wyjogowane.pl)

 

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.