3 min.
Ból karku – jak z nim walczyć? Radzą nauczycielki jogi

Ból karku – jak sobie z nim poradzić? Radzą nauczycielki jogi/Instagram, wyjogowane.pl
Siedzisz cały dzień przed komputerem, a w drodze z pracy przeglądasz Facebooka na telefonie. Gdy wracasz do domu, czujesz ból karku. Znasz to skądś? Ćwiczenie zaproponowane przez wyjogowane.pl może ci pomóc.
Ból karku – skąd się bierze?
Ból karku powoli staje się nieodłącznym elementem naszych czasów. Dużo pracujemy, mnóstwo czasu spędzamy przy biurku, mało się ruszamy.
„Niestety ciągle patrzenie w telefon lub komputer nie sprzyja odcinkowi szyjnemu naszego kręgosłupa. Głowa ciągle pochylona jest do przodu i po pewnym czasie zaczynamy odczuwać ból w okolicach karku” – piszą na swoim profilu na Instagramie nauczycielki jogi, siostry Kinga i Gracja.
W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:
Ból karku – ćwiczenie
Być może nie jesteśmy w stanie zmienić rodzaju wykonywanej pracy i nawet nie chcemy tego robić. Ale poprzez odpowiedni trening możemy zmniejszyć negatywny wpływ siedzącego trybu życia na nasze zdrowie. Ćwiczenie, które proponują autorki profilu wyjogowane.pl na Instagramie, wcale nie jest trudne, a może okazać się naprawdę skuteczne.
Jak je wykonać? Ułóż dłoń w pistolet. Kciuk oprzyj na mostku, a palec wskazujący na brodzie. Postaraj się wycofać głowę, oddalając brodę od palca. Nie opuszczaj ani nie unoś głowy. Powtórz 10 razy.
Zobacz także

„Fizjoterapeuci wykonują wspaniałą pracę. Ale zarabiają 1800 zł na rękę i żeby zarobić godnie, pracują po 12 godzin przez 7 dni w tygodniu” – mówi fizjoterapeutka Sandra Osipiuk

„To drażni moją dziewczynę, ale nie potrafię się opanować”. Skąd bierze się potrzeba strzelania karkiem i palcami?

5 biurowych trików, które ratują kręgosłup
Poleć artykuł koleżance!
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

22.03.2023
„Neurolog uznał, że nie mam zespołu Tourette’a, bo nie mam tiku przeklinania, który dotyczy 10 proc. chorych” – mówi Piotr, który z zaburzeniem tym żyje od 25 lat

21.03.2023
„Czym innym jest spędzać z dzieckiem czas i pytać je o różne rzeczy, a czym innym węszyć, podglądać, nasłuchiwać. To forma agresji”. O nadopiekuńczych rodzicach mówi psycholożka Magdalena Halicka

20.03.2023
„Dla osoby głuchej język polski jest językiem obcym. We własnym kraju czujemy się jak obcokrajowcy” – mówi Zuzanna Szymańska z Akademii Młodych Głuchych

20.03.2023