Dorota Gardias ma nowotwór piersi. „Nie ignorujcie żadnych niepokojących symptomów, bo mamy dla kogo żyć”

się ten artykuł?
Dorota Gardias wyznała, że podczas rutynowej kontroli wykryto u niej nowotwór piersi. Wkrótce czeka ją operacja. W rozmowie z dwutygodnikiem prezenterka zdradziła, jak się teraz czuje. Zachęciła również inne kobiety do regularnych badań.
Dorota Gardias: Usłyszałam, że to nowotwór
O chorobie Dorota Gardias dowiedziała się w lipcu tego roku. Delikatny, ale nawracający ból w piersi skłonił ją do wykonania kontrolnego badania. W trakcie USG lekarz zdiagnozował u niej centymetrowego guza w piersi.
„Gdy usłyszałam, że to nowotwór i jak najszybciej trzeba zrobić operację, życie przeleciało mi przed oczami” – powiedziała w rozmowie z dwutygodnikiem „Party”.
Pierwszą reakcją był szok. Prezenterce ciężko było się pogodzić z diagnozą, ale jednocześnie wiedziała, że jak najszybciej musi zwrócić się po pomoc do specjalistów onkologii. Lekarze zlecili jej dodatkowe badania i wyznaczyli termin operacji. Dowiedziała się też, jako są rokowania.
„Na szczęście bardzo dobre. Operację będę miała pod koniec września. Po wynikach histopatologii będzie wiadomo, jak dalej ma przebiegać leczenie” – dodała Gardias.
Życie z diagnozą
W rozmowie z „Party” pogodynka TVN zdradziła, że diagnoza mocno wpłynęła na jej podejście do życia. Przyznała, że zwolniła tempo i postanowiła spełnić swoje marzenie o kupnie ziemi na Roztoczu. Wraz z braćmi planuje na niech wybudować gospodarstwo agroturystyczne. Gardias podkreśliła, że swoim przyjaciółkom zaleciła już wykonanie mammografii, a podczas rozmowy z magazynem zaapelowała też do Polek, by regularnie się badały.
„Róbcie je i nie ignorujcie żadnych niepokojących symptomów, bo mamy dla kogo żyć” – poprosiła prezenterka.
To nie pierwsza walka o zdrowie, jaką musiała stoczyć Dorota Gardias. W ubiegłym roku pogodynka dość ciężko przeszła zakażenie koronawirusem. Była z tego powodu hospitalizowana, a po opuszczeniu szpitala jeszcze długo zmagała się z uciążliwymi powikłaniami.
Krótka Instrukcja Obsługi Raka Piersi
Instrukcja została stworzona z myślą, by wspierać kobiety, które chorują na raka piersi oraz wszystkich tych, którzy towarzyszą swoim bliskim w chorobie.
Instrukcja ma za zadanie być odpowiednikiem znajomej, która przeszła już drogę, którą masz przed sobą, i chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Daje rzeczowe porady i pomaga oswoić nową, nieznaną sytuację.
Podzieliliśmy ją na dwie części. W jednej znajdziesz porady pisane przez i dla kobiet, które chorują na raka piersi. W drugiej przeczytasz rady od i dla tych, którzy towarzyszą swoim bliskim w chorobie.
Polecamy jednak przeczytanie całości – poznasz perspektywę drugiej osoby, a także zobaczysz, jak wiele was łączy. Jeżeli nie jesteś osobą z doświadczeniem raka piersi – ciebie także zachęcamy do lektury. Dzięki niej zobaczysz, jak możesz pomóc osobom, które są w twoim otoczeniu – i podzielić się tą wiedzą z innymi.
Zobacz także

Mery Spolsky: Nadszedł ciężki czas dla dziewczyn, więc muszą trzymać się razem

„Wielką radość sprawia mi obserwowanie, jak kobiety po leczeniu świetnie się realizują, zmieniają podejście do życia, nabierają sił i energii do działania” – mówi dr Katarzyna Pogoda, onkolog kliniczny

Zbadaj sama własne cycki! Jak to zrobić? Podpowiada słynny „kołcz rzyci” Daniel Qczaj
Polecamy

Jakie objawy wywołują torbiele w piersiach? Sposoby leczenia cyst

„Niektóre kobiety nazywają swoje piersi – kolanami, tworami, balonami. Nie towarzyszy temu żadna intymność”. O odtwarzaniu brodawek za pomocą pigmentacji mówi Sylwia Dobrowolska

„Polki są niedocynkowane, przez co ryzyko zachorowania na raka jest sześciokrotnie wyższe”. O roli biopierwiastków w leczeniu i profilaktyce nowotworów mówi prof. Jan Lubiński
