2 min.
„Kobiecość to nie piersi. To stan umysłu”. Adrianna Sobol o tym, dlaczego rak piersi może spotęgować kobiecość, a nie ją zniszczyć [WIDEO]

Adrianna Sobol, OnkoCafe
– Gdy proszę kobiety chore na raka piersi, żeby narysowały kobiecość, to nie rysują piersi – mówi w rozmowie z Dorotą Kacprzak, psychoonkolog i członkini zarządu Fundacji OnkoCafe Adrianna Sobol. Podkreśla: rak wcale nie musi oznaczać, że żegnamy się z kobiecością.
Tym razem w studiu Hello Zdrowie gości psychoonkolog Adrianna Sobol – członkini Zarządu Fundacji OnkoCafe, w której pracuje z pacjentami onkologicznymi, prowadzi warsztaty oraz tworzy kampanie i akcje społeczne m.in. „BreastFit. Kobiecy Biust. Męska sprawa” czy „ProstaTaHistoria”. Jest też autorką licznych poradników psychologicznych dla pacjentów. Prowadzi też Centrum Wsparcia Psychologicznego INEO oraz współtworzy audycję radiową „O raku przy kawie”.
Psychoonkolog i członkini Fundacji OnkoCafe w rozmowie z Dorotą Kacprzak mówi, że rak piersi „odziera” z wielu różnych rzeczy. Operacja usunięcia piersi czy utrata włosów są bardzo trudne dla kobiety. Jednak Sobol zaznacza: piersi to nie kobiecość.
– Gdy proszę kobiety, żeby narysowały kobiecość, to nie rysują piersi. Rysują na przykład, jak tańczą, chodzą, mówią, postrzegają świat. I to jest kobiecość! – dodaje.
Zobacz całą rozmowę na naszym kanale na YouTubie i pozostałe części wywiadu tu. Następne jego fragmenty już wkrótce, obserwuj nasz kanał!
Spodobał Ci się artykuł? Poleć go znajomym!
Zobacz także
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

24.03.2023
Są wyrafinowanymi myśliwymi, którzy w wymyślny sposób uśmiercają swoje ofiary. Czy grzyby mogą uratować świat?

24.03.2023
Uważano, że ich przyczyną może być smutek, post, a nawet ciąża. Jak kiedyś leczono galopujące suchoty, czyli gruźlicę

22.03.2023
„Neurolog uznał, że nie mam zespołu Tourette’a, bo nie mam tiku przeklinania, który dotyczy 10 proc. chorych” – mówi Piotr, który z zaburzeniem tym żyje od 25 lat

21.03.2023