Przejdź do treści

Kobieta chora na COVID-19 wyszła z domu na zakupy. Teraz sąd wydał wyrok

Kobieta chora na COVID-19 wyszła na zakupy. Sąd wydał wyrok
Fruits and Vegetables in a cotton mesh reusable bag, Zero Waste Shopping concept at public outdoors market.
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Zapadł wyrok w sprawie kobiety, która mimo zakażenia koronawirusem i obowiązującej ją kwarantanny, wybrała się na zakupy. Sąd skazał ją na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata oraz grzywnę. 

Do sklepu z wirusem

Sytuacja miała miejsce 23 kwietnia. Mimo że Barbara B. wiedziała, że jest zarażona wirusem SARS-CoV-2 i była objęta kwarantanną, pojechała do sklepu spożywczego do pobliskiej miejscowości.

Jak ustalili śledczy, w tym samym czasie w sklepie przebywało jeszcze siedem innych osób – obsługa i klienci. Prokuratura zarzuciła kobiecie, że sprowadziła niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego i szerzenie się choroby zakaźnej COVID-19″.

Rok więzienia

We wtorek Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce poinformowała, że sąd skazał Barbarę B. na rok więzienia z warunkowym zawieszeniem na 3 lata oraz grzywnę wynoszącą 125 stawek dziennych po 10 zł każda. Wyrok jest prawomocny.

– Sąd zaliczył okres tymczasowego aresztowania w liczbie 61 dni, zobowiązał Barbarę B. do informowania sądu o przebiegu próby na piśmie co pół roku i obciążył oskarżoną kosztami i opłatami postępowania w sprawie – podała prokuratura.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: