Przejdź do treści

Rimming – na czym polega i jak go wykonać? Czy te pieszczoty są dla wszystkich?

Rimming - na czym polega i jak go wykonać? Istock.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim

Rimming to specyficzna forma seksu oralnego, polegająca na lizaniu odbytu. Nie każdy wie, że odbyt stanowi strefę erogenną i jest bogato unerwiony, dlatego pieszczoty odbytu mogą być źródłem przyjemności. A decydując się na pieszczenie odbytu językiem, można okazać partnerowi pełną akceptację i zaufanie. Na czym dokładnie polega rimming, co to jest i jak zadbać o bezpieczeństwo podczas takiej formy pieszczot? 

Co to jest rimming? 

Rimming to wciąż jeszcze rzadko spotykana forma pieszczot, która wśród wielu osób budzi kontrowersje. Tego typu pieszczoty polegają na stymulowaniu okolicy odbytu językiem. Jest to doskonałe urozmaicenie współżycia, na które decydują się zazwyczaj pary z dłuższym stażem, obdarzające się pełnym zaufaniem. 

Odbyt jest jedną z najważniejszych stref erogennych i dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Wiele osób obdarza partnera pieszczotami pośladków, zapominając o tym, że odbyt jest niezwykle unerwioną okolicą. Dotyczy to zarówno zewnętrznych części odbytu, jak i jego wnętrza. Dlatego warto porozmawiać z partnerem/ partnerką o kwestii pieszczenia odbytu – zarówno przy pomocy klasycznego dotyku dłońmi, jak i lizania językiem. 

 

5 rzeczy, które mężczyźni uwielbiają w łóżku

Jak wykonać rimming? 

Rimming to forma pieszczot, która może spodobać się zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Zanim partner zostanie obdarzony taką formą gry wstępnej, warto najpierw zyskać jego aprobatę. Może bowiem zdarzyć się, że rimmimg może okazać się zbyt odważną pieszczotą dla jednej ze stron.  

Każda forma pieszczot odbytu powinna być wykonywana delikatnie i z wyczuciem. Można rozpocząć od pobudzenia okolicy odbytu delikatnym dotykiem, a następnie przejść do pieszczot oralnych. Stymulowanie odbytu językiem może polegać na lizaniu tej okolicy, a także wprowadzaniu języka w głąb odbytu. Rimming może być wykonywany jednocześnie ze stymulowaniem łechtaczki czy penisa dłonią bądź rozmaitymi gadżetami erotycznymi.  

Aby rimming był komfortowy dla obu stron i dostarczył pełnię przyjemności, istotne znaczenie ma pozycja przyjmowana podczas pieszczot tego typu. Zazwyczaj osoba będąca odbiorcą pieszczot przyjmuje pozycję na brzuchu, z podkulonymi nogami i uniesionymi pośladkami. Inna opcja to przyjęcie pozycji siedzącej na twarzy partnera.  

 

Cunnilingus

Rimming – jakie zalety? 

Wzbogacenie seksu o tego typu pieszczoty zwiększa przyjemne doznania, może ułatwić osiągniecie orgazmu oraz go zintensyfikować. Rimming pozwala na stymulację oralną niezwykle ważnej, a mimo to często zaniedbywanej strefy erogennej. Taka forma współżycia na pewno stanowi wyraz ogromnej bliskości między partnerami. Ogromną zaletą rimmingu jest możliwość urozmaicenia seksu o oryginalną, rzadko wykonywaną pieszczotę. Jednocześnie – pieszczenie odbytu językiem umożliwia przełamanie tabu, co dodatkowo zbliża partnerów seksualnych.  

 

Mycie zębów po seksie oralnym / istock

O czym pamiętać, decydując się na rimming? 

Podobnie jak w przypadku każdej pieszczoty oralnej, kluczowe znaczenie ma troska o odpowiednią higienę. Przed wykonaniem rimmingu warto wziąć prysznic czy zdecydować się na wspólną kąpiel. To pozwoli nie tylko zadbać o higienę, ale także – rozluźnić się. A jak wiadomo, w przypadku pieszczot odbytu komfort psychiczny ma kluczowe znaczenie. Jeśli odbiorcą rimmingu jest mężczyzna, warto zdecydować się na ogolenie okolicy odbytu. W ten sposób mężczyzna może zintensyfikować doznania, a jednocześnie – zadbać o komfort pacjentki. 

Pieszczenie odbytu stwarza ryzyko kontaktu z bakteriami i pasożytami. Dlatego – poza prysznicem poprzedzającym współżycie – warto pamiętać o gadżetach, które zadbają o bezpieczeństwo osoby wykonującej rimming. Mowa m. in. o specjalnych maskach oralnych czy jednorazowej, lateksowej bieliźnie do pieszczot oralnych.  

Zawsze należy pamiętać o tym, aby dokładnie wyczyścić język po zakończeniu pieszczot. Niewskazane jest całowanie się czy pieszczenie językiem pochwy bezpośrednio po lizaniu odbytu. Zwiększa to ryzyko przeniesienia drobnoustrojów chorobotwórczych na partnera.  

 

Fantazje seksualne / Jeremy Bishop, Unsplash

Odbyt jako strefa erogenna 

Odbyt jest jedną z najbardziej wrażliwych stref erogennych. Wynika to z obecności licznych zakończeń nerwowych, a także niezwykle delikatnej skóry. Przyjęło się uważać, że najważniejsze strefy erogenne u kobiet to łechtaczka, piersi, plecy czy szyja. Okazuje się, że wiele pań odczuwa ogromną przyjemność z pieszczenia odbytu. Nie inaczej jest u mężczyzn. Jednak w przypadku panów istotne znaczenie może mieć opór psychiczny przed pieszczeniem okolic odbytu, co może być odbierane jako „niemęskie”.  

 

Źródła: 

Gartner M., Daj jej orgazm; Wydawnictwo Złote Myśli, 2009 

 

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy:

Zainteresują cię również:

”Gry, zabawy i zabawki w łóżku zbliżają. Pary, które bawią się razem, zostają razem”. O eksperymentowaniu w seksie mówi Joanna Keszka

Seks oralny a rak gardła – lekarze twierdzą, że jest groźniejszy niż używki czy zła dieta

Co to jest demiseksualizm? Orientacja podszyta emocjami

Seks was nie odchudzi. I bardzo dobrze!

„Rodzice boją się, że zrobią coś źle – nadużyją dziecko, albo nauczą czegoś, czego potem się nie oduczy i będzie nieszczęśliwe”. O prawidłowym wspieraniu dziecięcej seksualności mówi Małgorzata Iwanek

Prezerwatywy

Co osłabia skuteczność prezerwatywy?

Wstyd w łóżku. Jak go oswoić? Dlaczego nie należy go zwalczać?

„W łóżku z narcyzem seksualnym nie ma namiętności ani fascynacji. Przeciwnie – druga strona czuje się użyta” – mówi seksuolożka Monika Kaszuba

Czy to normalne, że…? Poznaj odpowiedzi na ważne pytania związane z seksem, które być może sobie zadajesz /fot. Adobe Stock

Czy to normalne, że…? Poznaj odpowiedzi na ważne pytania związane z seksem, które być może sobie zadajesz

„Obniża poziom stresu, poprawia jakość snu, łagodzi ból i napięcie w związku”. Jak często powinniśmy uprawiać seks?

Kobieta siedzi w rzędzie na krześle

Co dzieje się z twoim organizmem, jeśli unikasz seksu? Może to wpływać na samoocenę i pewność siebie

Kobieca ejakulacja? Opisywał ją już Arystoteles, a jednak dziś często niewiele o niej wiemy. Dlaczego warto to zmienić?

Inaczej, czyli jak? Czym jest kink w seksie, jakie są jego zalety i na co trzeba uważać

seks w wodzie

Seks w wodzie – co warto wiedzieć, zanim wskoczycie razem pod prysznic lub do jacuzzi

Czy można zostać zgwałconą przez internet? Odpowiada prawnik Mikołaj Kaszak

Gwałt przez internet – absurd czy realne zagrożenie? Odpowiada prawnik Mikołaj Kaszak

para w łóżku

5 błędów, które popełniają mężczyźni podczas seksu

„W naszej kulturze bardzo dużo presji nakłada się na pierwszy seks – moim zdaniem zupełnie niepotrzebnie” – mówi seksuolożka Paulina Jęczmień

Czym jest sapioseksualizm, jakie ma znaczenie i co warto o nim wiedzieć?

kobieta i mężczyzna siedzą w łóżku

Seks podczas okresu – czy można go uprawiać? Fakty i mity

Seks – 5 błędów, które popełniają kobiety

Stosunek seksualny a błona dziewicza / istock

Błona dziewicza – czy po latach bez seksu może się samoistnie odtworzyć? Ginekolog tłumaczy

"Gdybym tak mogła cofnąć czas…" Co zrobić, jeśli zaliczyłaś seks z niewłaściwych powodów albo z niewłaściwym facetem? / istock

„Gdybym tak mogła cofnąć czas…” Co zrobić, jeśli zaliczyłaś seks z niewłaściwych powodów albo z niewłaściwym facetem?

Nerwica eklezjogenna, czyli jak religia wpływa na zdrowie psychiczne - wyjaśnia Dominik Haak

„Nerwica eklezjogenna”, czyli jak religia wpływa na zdrowie psychiczne – wyjaśnia Dominik Haak

filmy dla dorosłych

MAKE SEX EASIER: Sięgnij po porno-elementarz. Jak oglądać filmy dla dorosłych?