Katarzyna Konopecka Zatrzymanie wody w organizmie. Oto przyczyny Wszyscy wiedzą, że ciało zanurzone w wodzie traci na wadze... i tak dalej. A co, jeśli twój organizm zanurza się w H2O od środka, czyli zatrzymuje wodę w sobie? Na pewno ważysz więcej, ale ‒ uwaga – większa waga może… 15.01.2023 5 min.
Justyna Makowska-Tomalczyk Japońska dieta wodna – zasady i efekty Japońska dieta wodna w ostatnim czasie zyskuje wiele zwolenniczek. Nic w tym dziwnego. Nie jest to kolejna dieta cud, która wymaga wielu wyrzeczeń, zastąpienia określonych produktów spożywczych wodą i przygotowywania codziennych… 08.01.2023 4 min.
Kasia Bigos i Andrzej Bogdał Woda z cytryną na dzień dobry. Zacznij dobrze poranek! Od czego zaczynacie poranek? Od mycia zębów, kawy czy śniadania? Ja od szklanki ciepłej wody z cytryną! Polecam i wam. 01.01.2023 2 min.
Justyna Dudkiewicz To był dzień pełen wrażeń? Oto 6 napojów, które pomogą ci zasnąć Sen to czas na regenerację naszego organizmu. Co jednak zrobić, gdy nie możemy zasnąć? Z pomocą może przyjść szklanka odpowiedniego napoju. Zobacz, co warto wypić, aby lepiej spać. 25.12.2022 3 min.
Aleksandra Tchórzewska Osiem szklanek dziennie wody to konieczność? Naukowcy mają inne zdanie na ten temat Od lat słyszymy, że powinniśmy wypijać minimum dwa litry wody dziennie. Ma to nam zapewnić dobre samopoczucie, odpowiedni nastrój, pomóc zachować smukłą sylwetkę, a nawet zadbać o jędrną i sprężystą cerę. Nowe światło na… 01.12.2022 3 min.
Paulina Trofimiec Pij wodę jesienią! Poznaj 4 najważniejsze powody, dla których warto to robić Wydawać by się mogło, że latem dużo łatwiej się odwodnić – przecież bardziej się pocimy, więcej ruszamy. Paradoksalnie jest akurat odwrotnie! Jesienią, gdy przychodzą pierwsze chłody, po prostu zapominamy pić, bo odczuwamy… 01.11.2022 4 min.
Małgorzata Germak 7 sygnałów, że pijesz za dużo wody Przy okazji poruszania większości tematów dotyczących zdrowia, zawsze słyszymy, żeby pić dużo wody. Wiele medycznych porad dotyczących nawadniania organizmu traktuje ją niemal jak magiczny eliksir, którego nigdy za wiele. Owszem,… 31.10.2022 5 min.
Magdalena Bury Sanepid wydał ostrzeżenie dla mieszkańców 16 miejscowości. „Woda w kranach może być zanieczyszczona” Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Puławach ostrzega mieszkańców 16 miejscowości w gminie Baranów, by unikali spożywania wody z kranu. Badanie wykazało mikrobiologiczne zanieczyszczenie w wodociągu. 11.10.2022 2 min.
Ewelina Kaczmarczyk Chcesz oszczędzać wodę, ale nie masz pojęcia jak? Sylwia Panek wymienia 5 sposobów na to, żeby zużywać jej mniej O zakręceniu wody podczas mycia zębów chyba już słyszeli wszyscy. Jednak sposobów na to, jak oszczędzać wodę, jest znacznie więcej, a niektóre mogą okazać się nieco zaskakujące. Pisze o nich w swoim najnowszym poście na… 14.09.2022 4 min.
Małgorzata Germak 11 szkodliwych nawyków, które robimy codziennie pod prysznicem Zastanawiasz się pewnie, co takiego strasznego dla swojego zdrowia możesz robić pod prysznicem. Przecież to tylko prysznic! Trwa chwilę, bierzesz go pewnie codziennie, co może pójść nie tak? Okazuje się, że sporo... 04.09.2022 6 min.
Ewa Wojciechowska 10-latek uratował tonącą matkę, która w basenie dostała ataku padaczki. Wideo mrozi krew w żyłach i wzrusza do łez Dziesięcioletni Gavin Keeney wykazał się niezwykłą odwagą i uratował swoją matkę przed utonięciem. Kobieta dostała ataku epilepsji, kiedy pływała w basenie ogrodowym. To kolejny raz, kiedy syn ocalił jej życie. Młody bohater… 02.09.2022 3 min.
Aleksandra Tchórzewska Zimna, letnia, czy gorąca – która woda najlepiej nawadnia? Odpowiedź zaskakuje O piciu wody powinniśmy pamiętać zawsze. Szczególnie w czasie upałów odczuwamy musimy częściej się nawadniać. Wtedy też czujemy najsilniejsze pragnienie. Najchętniej sięgamy wtedy po szklankę lodowatej wody. Czy to jest dobry… 23.08.2022 3 min.
Ewelina Kaczmarczyk „Na świecie nie ma już nigdzie deszczówki zdatnej do picia!” – alarmuje Paulina Górska. Powód? Groźne zanieczyszczenia Naukowcy udowodnili, że deszczówka nie jest zdatna do picia w żadnym miejscu na świecie z powodu niebezpiecznie wysokiego poziomu tzw. wiecznych chemikaliów. Występują one m.in. w ubraniach, elektronice, opakowaniach czy kosmetykach.… 23.08.2022 3 min.
Ewelina Kaczmarczyk Mężczyzna wypił dwie butelki zimnej wody w upał, przez co był o włos od śmierci. „Nie popełniajcie tego błędu” – przestrzega lekarka Upał i butelka zimnej wody to według ciebie doskonałe połączenie? Mało kto go nie lubi, przecież to świetny sposób na to, żeby się schłodzić w upalny dzień. Jednak, jak się okazuje, to kiepski pomysł. Pokazuje to przykład… 17.08.2022 3 min.
Natalia Gregorowicz Pijesz wodę? To dobrze. A zastanawiałaś się, kiedy najlepiej to robić, by korzyści było jak najwięcej? H2O odgrywa kluczową rolę w regulacji wszystkich procesów w naszym ciele - począwszy od funkcji mózgu, przez wydolność fizyczną, aż po trawienie, i wiele, wiele więcej. Zadaliście sobie kiedyś pytanie, kiedy najlepiej sięgnąć… 15.08.2022 4 min.
Agata Deja Woda smakowa może być zdrowa. Wystarczy ją samodzielnie zrobić Wody smakowe zyskują coraz większą popularność. Dla wielu osób to świetna alternatywa dla „bezosobowej” wody mineralnej. Tyle że te sklepowe to głównie cukier i sztuczne aromaty. Dlatego pyszną smakową wodę najlepiej zrób… 31.07.2022 4 min.
Bartosz Szczepanek Zimny prysznic na odchudzanie i gorączkę? Wyjaśniamy, czy to służy, czy szkodzi naszemu zdrowiu Kochamy komfort cieplny. Pomieszczenia dogrzewamy nawet wiosną, relaksujemy się w ciepłej wodzie basenu, a wieczorem bierzemy gorącą kąpiel. A gdyby raz na jakiś czas zmienić podejście o 180 stopni i zaprzyjaźnić się z zimnym prysznicem? 30.07.2022 5 min.
Ewelina Kaczmarczyk Jaka jest optymalna temperatura do pracy? Wyjaśnia lek. Monika Piecuch-Kilarowska Żar leje się z nieba, a ty siedząc w pracy, marzysz tylko, żeby jak najszybciej schłodzić się pod zimnym prysznicem? Nic dziwnego. Naukowcy sprawdzili, jaka jest optymalna temperatura do pracy - wszystkie wartości powyżej niej… 20.07.2022 3 min.
Alicja Cembrowska „Wyglądanie przez okno nie jest metodą badawczą”. O tym, dlaczego powodzie nie wykluczają suszy, mówi dr Sebastian Szklarek 14.07.2022 19 min.
Ewa Wojciechowska Sylwia Majcher o suszy w Polsce: „Kolejne gminy wprowadzają ograniczenia przy korzystaniu z wody. A my często lejemy ją bezrefleksyjnie” Miasta i gminy apelują do mieszkańców o racjonalne wykorzystanie wody, a susza w rolnictwie pojawiła się w prawie wszystkich województwach. "Oszczędzanie wody nie jest fanaberią" - pisze Sylwia Majcher na swoim profilu na… 30.06.2022 6 min.
Dagmara Smolarek-Kędziorek 5 produktów, które pomogą przetrwać upały Wraz z nadejściem lata słupki rtęci na termometrach rosną, a z nimi podnosi się też temperatura naszego ciała. O ile nie wylegujemy się pod parasolem albo chociaż w klimatyzowanym pokoju, musimy sobie radzić z ciepłem w inny… 05.06.2022 6 min.
Aleksandra Tchórzewska Rosja blokuje dostawy wody pitnej do miast. Zełenski: Zmarło dziecko Tragiczną informację przekazał Wołodymyr Zełenski, prezydent Ukrainy. W atakowanych przez Rosjan ukraińskich miastach brakuje dostępu do pitnej wody. Z odwodnienia zmarło 12-letnie dziecko 08.03.2022 2 min.
Paulina Trofimiec 5 błędów, które popełniasz przed 10 rano Pobudka, poranek, budzik – jeżeli te słowa przyprawiają cię o dreszcz zniesmaczenia, a każdy nowy dzień zaczynasz od prywatnej katorgi, sprawdź, czy nie popełniasz któregoś z kardynalnych porannych błędów. Ich eliminacja to… 12.02.2022 4 min.
Kasia Bem Kawa się skończyła, a potrzebujesz energetycznego kopa o poranku? Są inne sposoby! Masz odwieczny problem ze wstawaniem? Oto kilka pomysłów na poranny rozruch. Zauważ, że wśród nich nie ma kawy. Bezkofeinowe pobudzacze działają nawet lepiej niż kultowa mała czarna. Poznaj je! 07.02.2022 3 min.
Ewelina Kaczmarczyk Jak pić więcej wody? Swoje sposoby na to, żeby nie zapomnieć o nawadnianiu organizmu, zdradza Agnieszka Pocztarska Eksperci zalecają, żeby dziennie dostarczać organizmowi ok. 2 litrów wody dziennie. Niestety często w natłoku obowiązków i w biegu za załatwianiem kolejnych spraw zwyczajnie zapominamy o tym, aby się napić. Jeśli też masz z tym… 30.12.2021 4 min.
Anna Dwojnych-Kajkowska Woda brzozowa na włosy – efekty i zastosowanie W ostatnich latach wzrosła popularność wód roślinnych (woda brzozowa) i soków drzewnych, w tym soku z brzozy. Konsumpcja produktów naturalnych, nieprzetworzonych stała się częścią zdrowego stylu życia. Czy warto stosować wodę… 30.12.2021 6 min.
Katarzyna Grzyś-Kurka Woda w brzuchu – przyczyny, objawy, leczenie Woda w brzuchu jest symptomem wielu chorób. Najczęściej jest spowodowana marskością wątroby, ale może być wywołana także przez rozwijający się nowotwór czy niewydolność serca. Tylko diagnoza lekarza poparta diagnostyką… 10.12.2021 5 min.
Katarzyna Grzyś-Kurka Woda ryżowa – właściwości, zastosowanie, efekty Sposób, w jaki Japonki dbają o swoją urodę, od lat jest wzorcem dla kobiet w Europie i Ameryce. Sekretem jest umiejętność Azjatek w dostosowywaniu zabiegów pielęgnacyjnych do kondycji skóry i włosów oraz wykorzystywanie… 04.12.2021 5 min.
Justyna Makowska-Tomalczyk Nadmiar wody w organizmie – objawy i przyczyny Z nadmiarem wody w organizmie, który spowodowany jest retencją, czyli jej zatrzymywaniem boryka się wiele osób. Problem ten dotyka jednak w szczególności kobiet. Objawy nadmiaru wody widoczne są gołym okiem, a powodem może być… 28.07.2021 5 min.
Anna Dwojnych-Kajkowska Cellulit wodny – przyczyny powstawania i metody zwalczania Cellulit, czyli tzw. pomarańczowa skórka, to problem, z którym boryka się wiele kobiet, niezależnie od wieku i masy ciała. Jak rozpoznać cellulit wodny? Czym się różni od tłuszczowego? Jak się go pozbyć? Na te i inne pytania… 21.07.2021 5 min.
Justyna Makowska-Tomalczyk Woda termalna – skład, właściwości, zastosowanie, źródła Woda termalna to bogata w liczne minerały woda pochodząca z głębokich warstw ziemi. Wykorzystywana jest jako źródło ciepła, a także do celów terapeutycznych i zdrowotnych. Ze względu na swój skład zastosowanie znalazła… 22.06.2021 6 min.
Ewelina Kaczmarczyk Przyczyną migreny nie jest tylko odwodnienie. Nowe badanie zmotywuje cię do zmiany diety "Migrena jest częstym zaburzeniem neurologicznym, wyjątkowo nieprzyjemnym w skutkach" - podkreśla dietetyk Michał Choroszyński. Najnowsze badanie pokazuje, z czego może ona wynikać. Wniosek? Jeśli cierpisz na migreny, to być może… 05.05.2021 2 min.
Justyna Mazur Podtopienie – pierwsza pomoc, suche i wtórne utonięcie Wodne zagrożenia wiążą się nie tylko z podtopieniem występującym bezpośrednio po zachłyśnięciu się wodą - istotnym ryzykiem jest także suche i wtórne utonięcie, które występują w określonym czasie po zwykłym… 30.04.2021 4 min.
Katarzyna Mikołajczuk Jak pozbyć się wody z organizmu? Sposoby i przyczyny dolegliwości Pytanie, jak się pozbyć wody z organizmu często zadają sobie osoby zmagające się z opuchniętymi stopami, dłońmi czy nogami. Uczucie ociężałości lub wahania wagi to kolejne objawy, które mogą skłonić do poszukiwania… 12.04.2021 5 min.
Ewa Wojciechowska Parkinson to najszybciej rozwijająca się choroba neurologiczna na świecie. Winny może być związek chemiczny "Jesteśmy na wierzchołku bardzo, bardzo dużej góry lodowej" - mówi neurolog Ray Dorsey. Ekspert alarmuje, że liczba chorych może wzrosnąć dwukrotnie 08.04.2021 3 min.
Ewelina Kaczmarczyk 8 szkodliwych mitów na temat kranówki. Sylwia Majcher tłumaczy, jakie są fakty 22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. Niestety statystyki dotyczące jej spożycia są bardzo mało optymistyczne. Wciąż jeszcze zbyt rzadko sięgamy po kranówkę, a za często po wodę w butelkach. Wokół tej pierwszej narosło… 22.03.2021 4 min.
Ewelina Kaczmarczyk Jak poradzić sobie z wodą zatrzymaną w organizmie? Radzi Agnieszka Pocztarska To ona jest odpowiedzialna za uczucie "tycia" po świątecznym przejedzeniu słodyczami i smażonym. To ona też "schodzi" jako pierwsza podczas odchudzania, ujawniając pierwsze widoczne efekty...i to ONA sprawia, że "puchniemy" przed… 01.03.2021 3 min.
Natalia Suchocka Masaż wirowy – rodzaje, wskazania, przygotowanie, cena Masaż wirowy to jeden z leczniczych zabiegów hydroterapeutycznych. Lekarze rekomendują jego stosowanie m.in. w przypadku reumatyzmu, zmian zwyrodnieniowych stawów oraz porażeń mięśniowych. Na czym polega masaż wirowy? Jakie są do… 27.02.2021 5 min.
Patrycja Nawojowska Kąpiele solankowe – właściwości i wskazania do zabiegu Podczas kąpieli solankowych wykorzystuje się dobroczynne właściwości wód mineralnych, a w szczególności jonów chlorkowych i sodowych. Ten typ zabiegu stosuje się wspomagająco w leczeniu schorzeń narządu ruchu i skóry. Solanka… 24.02.2021 5 min.
Milena Marchewka Bicze szkockie – działanie, cena, wskazania, efekty Bicze szkockie to zabieg hydroterapii polegający na naprzemiennym oddziaływaniu zimnej i ciepłej wody kierowanej na pacjenta silnym strumieniem. Efektem działania temperatury i ciśnienia jest m.in. rozluźnienie mięśni, redukcja… 19.02.2021 4 min.
Magdalena Bury Czy twarda woda jest dla nas niezdrowa? Mama Chemik tłumaczy Osad w czajniku, osad w kubku z herbatą, osad w wodzie, w której zaraz zrobisz kaszkę dla dziecka. Z twojego kranu płynie twarda woda? Czy to jest niebezpieczne? Sylwia Panek, znana jako "Mama Chemik", wyjaśnia to w swoim najnowszym… 05.02.2021 3 min.
Magdalena Bury „Są sytuacje, w których woda z kranu naprawdę nie nadaje się do picia” – mówi Mama Chemik. Czy jednak zawsze należy wybierać wodę z butelki? Woda z butelki czy kranówa? Na to pytanie odpowiada w swoim poście na Instagramie Sylwia Panek, znana jako "Mama Chemik". "Są sytuacje, w których woda z kranu na prawdę nie nadaje się do picia i wtedy jedynym rozwiązaniem jest picie… 01.02.2021 3 min.
Kasia Bigos i Andrzej Bogdał Elektrolity – sprawdź, czego jeszcze o nich nie wiesz Elektrolity? Coś kiedyś o tym słyszeliście, ale nie bardzo wiecie, czy was to dotyczy? Dotyczy każdego, zwłaszcza osób aktywnych fizycznie. 16.01.2021 4 min.
Agata Brandt Pij wodę, gdy jest zimno! Myślisz, że odwodnić można się tylko w upały? To nieprawda. Gdy zaczynają się przymrozki, a kaloryfery pracują pełną parą, twój organizm potrzebuje dodatkowego nawodnienia. I herbata z sokiem wcale mu nie wystarcza! 12.12.2020 5 min.
Magdalena Bury Często jesz ryby i pijesz kranówkę? Sprawdź poziom ołowiu w organizmie Problemy z płodnością, zaburzona praca serca, zwiększone ryzyko wystąpienia choroby Alzheimera. To wszystko skutki podwyższonego poziomu ołowu w organizmie. Jak się przed tym chronić? I kto jest najbardziej zagrożony? O tym… 17.11.2020 3 min.
Małgorzata Różańska Dzieci muszą pić! Jak często? Jakie napoje będą najlepsze? 5 najważniejszych zasad Czy wiedziałeś, że dzieci słabiej odczuwają pragnienie? Ich ośrodek pragnienia nie jest jeszcze tak dojrzały jak u osoby dorosłej, więc łatwiej o odwodnienie. Dowiedz się, jakie płyny powinny się znaleźć w diecie dziecka. 14.11.2020 4 min.
Magdalena Bury Japońska dieta wodna coraz bardziej popularna. Jej fenomen wyjaśnia dietetyczka "Chcesz oczyścić organizm, pozbyć się wzdęć i... (wstaw tutaj dowolną dolegliwość) - wypróbuj japońską dietę wodną!" - pisze ironicznie o japońskiej diecie wodnej dietetyczka Anna Reguła. 05.10.2020 4 min.