Przejdź do treści

U gwiazdy serialu „Ania, nie Anna” zdiagnozowano nowotwór piersi. „Jedna na milion”

U gwiazdy serialu "Ania, nie Anna" zdiagnozowano nowotwór piersi. "Jedna na milion"
U gwiazdy serialu "Ania, nie Anna" zdiagnozowano nowotwór piersi. "Jedna na milion" / fot. Instagram, miranda.mckeon
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Miranda McKeon, aktorka znana z serialu Netfliksa „Ania, nie Anna”, zachorowała na raka piersi. „Szanse na raka piersi w tym wieku wynoszą jeden na milion! Jestem wyjątkowa – ale wiedzieliśmy o tym” – napisała na swoim profilu na Instagramie.

„Jedna na milion”

Miranda McKeon, odtwórczyni roli Josie Pye – jednej z koleżanek Ani Shirley w serialu „Ania, nie Anna”, o swojej chorobie opowiedziała w rozmowie z magazynem „People”. Jak mówi, myśl o chorobie zaczęła kiełkować w jej głowie, gdy spędzała weekend ze znajomymi w domku na plaży. To właśnie wtedy 19-latka wyczuła guzek w swojej piersi.

Artystka postanowiła nie zwlekać z wizytą u lekarza – najszybciej, jak to tylko było możliwe, wykonała USG oraz biopsję guzka. Niestety wyniki badań potwierdziły jej obawy – u gwiazdy zdiagnozowano nowotwór piersi. Co gorsza, w trzecim stadium – oznacza to, że rak rozprzestrzenił się poza guz i przeszedł na węzły chłonne.

„Szanse na raka piersi w tym wieku wynoszą jeden na milion! (dosłownie, poszukajcie tego w Google’u). Jestem wyjątkowa – ale wiedzieliśmy o tym” – napisała na swoim Instagramie aktorka.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawienia

Odnaleźć piękno

19-letnia aktorka relacjonuje leczenie w mediach społecznościowych i na specjalnie założonym blogu. Poprzez opowiadanie swojej historii chce pomóc innym osobom, które zmagają się z nowotworem i dodać im otuchy. Otwarcie pisze o tym, co przeżywa w związku z chorobą, m.in o tym, jak bardzo boi się, że straci swoje ukochane włosy.

„Moim zadaniem jest znalezienie piękna w tym wszystkim” – podkreśla McKeon w rozmowie z „People”. „Wiem oczywiście, że nie trafił mi się najłatwiejszy scenariusz, nie chciałam, żeby rak rozpanoszył się po moim ciele i skomplikował sprawy, ale nigdy nie zadałam sobie pytania, czy umrę. Raczej podchodzę do tego na zasadzie: Wyleczmy to” – dodaje.

Artystka ma za sobą już niemal miesiąc chemioterapii, która ma potrwać w sumie cztery miesiące. Oprócz tego czeka ją też operacja i naświetlanie. McKeon zdecydowała się również na zamrożenie jajeczek, żeby mieć pewność, że w przyszłości będzie mogła mieć dzieci.

Agnieszka Ford

Krótka Instrukcja Obsługi Raka Piersi

Temat raka piersi jest nam bardzo bliski, dlatego starając się pomóc chorym kobietom stworzyliśmy Krótką Instrukcję Obsługi Raka Piersi. Niestety, jak mówią statystyki, rak piersi jest nie tylko rzeczywistością, ale i przyszłością wielu z nas. Jeśli jesteś chora lub masz w otoczeniu kogoś, kto chorował lub walczy z nowotworem, ten poradnik jest dla ciebie.

Cały rok był dla naszej redakcji Hello Zdrowie bardzo szczególny. Od pisania artykułów o doświadczeniach kobiet odnośnie raka piersi, przeszliśmy do działania. Instrukcja była tworzona wraz z kobietami, które przeszły raka piersi, ich rodzinami, znajomymi, z chirurgami, onkologiem, psychoonkologiem, a także fundacjami – Rak’n’Roll, Onkocafe, Alivia, Omea Life i Pełną Piersią.Instrukcja ma być jak przyjaciółka, która przeszła już „drogę” raka piersi, a którą dziewczyny mają przed sobą. Podzieliliśmy ją na dwie części. W pierwszej znajdziesz porady pisane przez i dla kobiet, które chorują na raka piersi. W drugiej przeczytasz rady od i dla tych, którzy towarzyszą swoim bliskim w chorobie.

Krótka Instrukcja Obsługi Raka Piersi  jest darmowym e-bookiem, z którym możesz zapoznać się już dzisiaj. Wystarczy go pobrać z naszej strony.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.