Przejdź do treści

Wibrator powinien być wypisywany na receptę – uważają naukowcy z Los Angeles

Wibrator na receptę? / istock
Wibrator na receptę? / istock
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Wibrator nie jest tylko zabawką erotyczną. Naukowcy z Los Angeles uważają, że korzyści medyczne wynikające z używania wibratorów przez pacjentki jest tak duże, że lekarze powinni przepisywać je na receptę.

Wibrator na receptę?

Już od dawna uważano, że częsta masturbacja kobiet może pozytywnie wpływać na ich zdrowie – zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Teraz jednak mamy na to dowody naukowe. Badacze z Cedar-Sinai Medical Center w Los Angeles przeanalizowali wiele badań dotyczących wibratorów. Naukowcy dokonali przeglądu baz danych naukowych dotyczących 21 różnych badań, które obejmowały stosowanie wibratorów w celach medycznych.

Badacze zauważyli, że u kobiet, które używają wibratora, zmniejszyły się dolegliwości związane z bólem sromu, nietrzymaniem moczu, a jednocześnie poprawiła się siła mięśni dna miednicy.

Patrycja Wonatowska / Archiwum prywatne

Wibrator redukuje stres

Naukowcy dodają, że użycie wibratora podczas masturbacji nie tylko skraca czas potrzebny kobiecie na osiągnięcie orgazmu, ale również pomaga w osiągnięciu wielu orgazmów. To z kolei redukuje stres i przekłada się na ogólną poprawę zdrowia seksualnego.

Właśnie dlatego badacze z Cedar-Sinai Medical Center w Los Angeles uznali, że wibratory powinny być uważane nie tylko za zabawki erotyczne, ale także za urządzenia terapeutyczne. Nadszedł więc czas, by lekarze zaczęli przepisywać swoim pacjentkom wibratory na receptę.

Wyniki badań zostały opublikowane w „The Journal of Urology”. Naukowcy, na czele z Alexandrą Dubinskayą, zaprezentują je także na tegorocznym dorocznym spotkaniu naukowym Amerykańskiego Towarzystwa Urologicznego.

 

źródło: https://medicalxpress.com/news/2022-05-doctors-vibrators-women.html 

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.