Przejdź do treści

45-letni milioner wydaje fortunę, by mieć ciało nastolatka. Lekarzom już udało się go odmłodzić o pięć lat

Bryan Johnson
45-letni milioner wydaje fortunę, by mieć ciało nastolatka. Lekarzom już udało się go odmłodzić o pięć lat!/ fot. East News
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Bryan Johnson, 45-letni milioner, dąży do tego, by odmłodzić swoje ciało o kilkadziesiąt lat. „Chcę mieć mózg, serce, płuca, wątrobę, nerki, ścięgna, zęby, skórę i włosy 18-latka” – mówił przedsiębiorca, cytowany przez portal Bloomberg. W tym celu jego stan zdrowia na bieżąco kontroluje zespół ponad 30 lekarzy i specjalistów.

45-latek chce mieć ciało nastolatka

45-letni Bryan Johnson dorobił się fortuny w wieku 30 lat, kiedy sprzedał swoją firmę zajmującą się przetwarzaniem płatności Braintree Payment Solutions firmie eBay za 800 milionów dolarów. Przez lata intensywnej pracy zaniedbał jednak swoje zdrowie, miał nadwagę oraz zmagał się z depresją. To wszystko sprawiło, że postanowił popracować nad sobą i zatrudnił specjalistów od zdrowego stylu życia. Milioner zamarzył również, by cofnąć negatywne skutki spowodowane permanentnym stresem w swoim organizmie i odmłodzić się o kilkadziesiąt lat. Obecnie przedsiębiorca z branży technologicznej ma w swoim zespole ponad 30 lekarzy, którzy czuwają nad każdym aspektem jego zdrowia. Pragną udowodnić, że założenia Johnsona są możliwe.

Oliver Zolman, 29-letni lekarz medycyny regeneracyjnej i jego zespół zobowiązali się pracować nad spowolnieniem procesu starzenia w każdym z organów Johnsona.

„Chcę mieć mózg, serce, płuca, wątrobę, nerki, ścięgna, zęby, skórę i włosy 18-latka” – mówił, cytowany przez portal Bloomberg.

By odzyskać młodość, Johnson wyda w tym roku na program ok. 2 mln dolarów. Musi przestrzegać również wielu zasad. Milioner zasypia o tej samej porze, zmienił swoją dietę na wegańską i nie spożywa więcej niż 1977 kalorii dziennie. Każdego dnia również ćwiczy przez godzinę, a trzy razy w tygodniu wykonuje intensywny trening. Przedsiębiorca przyjmuje także „dwa tuziny suplementów i leków”, a co miesiąc przechodzi wszelkie możliwe badania, takie jak badanie krwi, kolonoskopię czy ultrasonografię. Przez cały czas także monitoruje swoje parametry życiowe i codziennie wykonuje pomiary swojej wagi, wskaźnika masy ciała, tkanki tłuszczowej, poziomu glukozy we krwi i wahań tętna.

„To, co robię, może brzmieć ekstremalnie, ale staram się udowodnić, że samookaleczenie i rozkład nie są nieuniknione” – przekonuje Johnson.

Eksperci pracują również nad odmłodzeniem skóry Johnsona, który w tym celu używa siedmiu różnych kremów oraz regularnie poddaje się zabiegom, takim jak peeling czy terapia laserowa.

Naukowcy odmłodzili komórki 53-latki o 30 lat. Czy to przełom? / pexels

„Ma serce 37-latka”

Jak poinformowali lekarze opiekujący się milionerem, udało im się już odmłodzić ciało Johnsona o pięć lat.

Ma serce 37-latka, skórę 28-latka oraz pojemność płuc i sprawność 18-latka. Wszystkie śledzone przez nas markery uległy niezwykłej poprawie” – mówi agencji Jeff Toll, jeden z lekarzy w zespole.

Zolman, który kieruje zespołem medycznym zatrudnionym przez Johnsona, powiedział, że jego celem jest udowodnienie, że człowiek może skrócić wiek medyczny każdego ze swoich organów o 25 proc.

„Nie ma osoby na świecie, która ma 45 lat chronologicznie, ale 35 w każdym narządzie” – dodał.

I stwierdził, że jeśli uda mu się udowodnić, że Bryan dokonał tej zmiany, będzie to rewolucją w medycynie regeneracyjnej.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.