Przejdź do treści

Adrianna Sobol: Rak często daje szansę na nowy etap życia. Pozwala rozprawić się z różnymi demonami

Adrianna Sobol, OnkoCafe
Adrianna Sobol, OnkoCafe
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Czy rak może zmienić życie na lepsze? Owszem. Psychoonkolog i członkini zarządu Fundacji OnkoCafe Adrianna Sobol podkreśla, że to czas, kiedy „rozprawiamy się z naszymi demonami”. Często po rachunku zysku i strat w naszym życiu wywracamy je do góry nogami! Z jakimi historiami spotkała się ekspertka?

Tym razem w studiu Hello Zdrowie gości psychoonkolog Adrianna Sobol – członkini Zarządu Fundacji OnkoCafe, w której pracuje z pacjentami onkologicznymi, prowadzi warsztaty oraz tworzy kampanie i akcje społeczne m.in. „BreastFit. Kobiecy Biust. Męska sprawa” czy „ProstaTaHistoria”. Jest też autorką licznych poradników psychologicznych dla pacjentów. Prowadzi też  Centrum Wsparcia Psychologicznego INEO oraz współtworzy audycję radiową „O raku przy kawie”.

Psychoonkolog i członkini Fundacji OnkoCafe w rozmowie z Dorotą Kacprzak tłumaczy, dlaczego w gabinetach psychoonkologicznych często padają słowa „dziękuję za raka” i w jaki sposób nowotwór może pozytywnie wpłynąć na życie chorych.

Zobacz rozmowę na naszym kanale na YouTubie i pozostałe części wywiadu tu. Następne jego fragmenty już wkrótce, obserwuj nasz kanał!

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.