Przejdź do treści

Anna Puślecka rusza z wyjątkowym wydarzeniem: „KLUB ZDROWIA. Holistycznie: zdrowie, regeneracja, witalność”

Klub Zdrowia Anny Puśleckiej
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

III edycja KLUBU ZDROWIA już 3 marca 2024! Po sukcesie dwóch edycji wydarzenia w Warszawie czas na Katowice. „KLUB ZDROWIA. Holistycznie: zdrowie, regeneracja, witalność” – to podcasty live i maraton inspirujących rozmów prowadzonych przez Annę Puślecką przed publicznością. Jej gośćmi będą: eksperci holistycznego podejścia do zdrowia, lekarze oraz bohaterowie ludzkich historii. Wystąpią też Patricia Kazadi i Bartek Jędrzejak, którzy opowiedzą, w jaki sposób zmienili swoje życie, by zadbać o zdrowie. Hello Zdrowie objęło wydarzenie swoim matronatem medialnym!

KLUB Zdrowia już 3 marca w Katowicach!

KLUB ZDROWIA został założony przez Annę Puślecką na początku 2023 roku jako zamknięta grupa na Facebooku. Po kilku miesiącach, w kwietniu 2023, miał swoją premierę medialną połączoną z wernisażem, a II edycja wydarzenia odbyła się w grudniu ubiegłego roku w warszawskiej Kinotece. W Katowicach fani KLUBU ZDROWIA spotkają się w Hotelu Monopol, 3 marca 2024 roku. KLUB ZDROWIA to wydarzenie dla wszystkich, dla kobiet i mężczyzn, którzy chcą inwestować w swoje zdrowie, podchodzić do niego holistycznie, wiedzieć więcej, edukować się, być świadomymi swoich wyborów (zdrowie to suma podejmowanych decyzji) i być gotowym na zmianę.

– Pomysł założenia KLUBU był naturalną konsekwencją moich perturbacji zdrowotnych. Pięć lat temu chorowałam na raka i zrozumiałam, że trzeba zmienić narrację chorowania, bo jest dużo więcej do zrobienia wśród zdrowych osób. Kiedy ktoś zaczyna chorować, może być już za późno. Z tego względu uznałam, że trzeba mówić o holistycznym podejściu i profilaktyce prozdrowotnej – wyjaśnia Anna Puślecka w rozmowie z Hello Zdrowie.

„Dlaczego nazwałam ten projekt „KLUB ZDROWIA”? Kluby tenisowe, żeglarskie, golfowe, konne skupiają ludzi mających te same pasje, kochających życie – my też kochamy życie, a naszą pasją jest ZDROWIE” – wyjaśnia twórczyni Klubu.

 – KLUB ZDROWIA to inwestycja w edukację. Mamy w swoim gronie lekarzy, ekspertów zdrowia czy znane osoby, które dzielą się swoim doświadczeniem w dbaniu o siebie. KLUB ZDROWIA jest dla wszystkich: zdrowych, chorych i po chorobie, kobiet i mężczyzn  – podkreśla.

I dodaje, że zainteresowanie zdrowiem staje się coraz bardziej powszechne. Podczas drugiej edycji wydarzenia wśród uczestników nie zabrakło ludzi z całej Polski.

– Jedna z uczestniczek przyjechała specjalnie z Belgii po to, by zainwestować we własną edukację na temat zdrowia i holistycznego podejścia do niego. To pokazało mi, że zainteresowanie i potrzeby pod tym względem są bardzo duże – dodaje Puślecka.

Klub Zdrowia/ Anna Puślecka

Jak kontrolować stres?

„Klub Zdrowia to społeczność”

Wydarzenie „KLUB ZDROWIA. Holistycznie: zdrowie, regeneracja, witalność” odbędzie się w formie podcastów live prowadzonych przez Annę Puślecką przed publicznością.

 – Ludzie po pandemii mają dość spotkań online i siedzenia z nosem w komórkach czy przed telewizorem. KLUB ZDROWIA to społeczność, a spotkania na żywo dają nam zupełnie inną energię. Uczestnicy wydarzenia mają możliwość porozmawiać z moimi gośćmi, wymienić się spostrzeżeniami i własnymi doświadczeniami czy nawiązać relacje, a niekiedy także przyjaźnie.

Gośćmi wydarzenia będą m.in. prof. Jadwiga Jaśko-Ochojska, dr Tadeusz Oleszczuk, Katarzyna Arkuszyńska, Sylwia Pogorzelska, dr Alicja Puścian czy Marta Mieloszyk-Pawelec.

– Lekarz podczas standardowych wizyt ma często od 3 do 5 minut na jednego pacjenta i nie będzie zastanawiał się nad tym, w jaki sposób przedstawić mu holistyczne podejście do zdrowia. A my w KLUBIE ZDROWIA przekazujemy taką wiedzę, choć wyraźnie podkreślamy, że to, co pada podczas rozmów, nie jest poradą medyczną i nie należy tego tak traktować. Ważne jest mówić o tym, że jeśli nie zmienimy swojego życia, diety i nie będziemy dbać o siebie na wielu poziomach, to nawet najlepsze medykamenty, będące Ferrari wśród leków, nie pomogą nam albo pomogą niewiele – mówi Puślecka.

Nie zabraknie też ludzkich historii. Podczas ostatniej edycji na scenie wystąpił olimpijczyk i sportowiec Czesław Lang, który mówił o swojej ścieżce do zdrowia oraz o tym, jak poradził sobie chorobami, które pojawiły się u niego po zakończeniu kariery sportowej. Tym razem na spotkaniu obecna będzie Patricia Kazadi, która opowie o swoich doświadczeniach z endometriozą oraz Bartek Jędrzejak, który będzie mówił o depresji.

W trakcie katowickiego wydarzenia poruszane będą m.in. takie tematy, jak wpływ stresu na zdrowie, czy w jaki sposób emocje pozytywne lub negatywne mogą wpłynąć na zdrowie człowieka.

– Mówi się o nas „chorzy” a nie „pacjenci”. Mam pod tym względem porównanie z lekarzami we Włoszech. W Polsce wciąż powszechne jest przekonanie, że pacjent powinien leżeć w domu i chorować, a nie cieszyć się z dobrych wyników, kiedy te się pojawią. W mojej włoskiej dokumentacji ani razu nie występuje słowo „chory”, wszędzie jestem określona jako „pacjentka” – tłumaczy Puślecka.

Marta Młyńska

Szczegóły spotkania, program i goście

Kiedy: 3 marca 2024 (niedziela)

Godziny: 10.00 – 18.00 (z przerwami)

Miejsce: Hotel Monopol, Katowice, ul. Dworcowa 5

Więcej informacji na www.annapuslecka.com/klub-zdrowia-katowice

Patricia Kazadi (human story), wokalistka, aktorka, prezenterka i aktywistka (human story) – „Pokonać endometriozę – jak zadbałam o siebie holistycznie”

Endometrioza to koszmar kobiet na całym świecie, także w Polsce. Sama diagnoza jest niezwykle utrudniona ze względu na rozsiane i różnorodne objawy i trwa ona średnio od 6-7 lat. Jak temu zapobiec? Na jakie dolegliwości należy zwrócić uwagę? Jak ważna w tym wszystkim jest społeczna edukacja? Jak się odżywiać? Jak wspierać i rozmawiać z pacjentkami chorymi na endometriozę, tak aby nie deprecjonować ich cierpienia, a zarazem zmotywować je do dalszej walki o lepszy komfort życia? Jak zadbać o siebie holistycznie?

Bartek Jędrzejak (human story), dziennikarz i prezenter TVN (human story) – „Urodziłem się za wcześnie, chciałem dogonić świat i zapomniałem o hamulcu”

„Słoneczny Bartek” – tę uroczą ksywkę otrzymał kiedyś Bartek. Zawsze uśmiechnięty, pogodny (wszak prowadzi w telewizji m.in. pogodę), życzliwy. Przykład człowieka sukcesu. Często jednak obowiązki, nadmiar bodźców i emocji, które towarzyszą tej fascynującej pracy powodują, że zapominamy o SOBIE, naszych potrzebach. U szczytu sukcesu i splendoru Bartek zmagał się z depresją, o czym przyznał otwarcie i podczas tego spotkania opowie jak sobie z tym poradził (depresja to plaga naszych czasów) i jak życiowy sprint wpływa na uśmiech mojego gościa lub jego brak.

Prof. Jadwiga Jośko-Ochojska, lekarz chorób wewnętrznych, neurofizjolog, specjalista zdrowia publicznego – „Cały ten stres”

Czy stres może wywołać chorobę? W jaki sposób stres powoduje pogorszenie w chorobie przewlekłej? Czy można powiedzieć, że warunkiem lepszego samopoczucia i powrotu do zdrowia jest w dużej mierze radzenie sobie ze stresem? Czy prawdą jest, że pozytywne emocje zmieniają fizjologię, biochemię, a nawet anatomię człowieka? W jaki sposób możemy radzić sobie ze stresem w ciężkiej, przewlekłej chorobie? Na te i inne pytania odpowiemy w trakcie tej rozmowy.

Sylwia Pogorzelska (human story) – „Jak twoje nastawienie wpływa na zdrowienie”

Jak zgłębić potęgę podświadomości, by zrozumieć dlaczego chorujemy. W leczeniu ważne jest zaufanie, ale to zaufanie zaczyna się od nas samych. Jak nasze myśli i emocje wpływają na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne? Pamiętajmy, że pozytywne myślenie i podejście do życia mają ogromne znaczenie. Jakie kroki należy podjąć, aby zwiększyć moc wpływu na zdrowie? Jak radzić  sobie z trudnościami i wyzwaniami podczas procesu zdrowienia? Jak głębiej eksplorować naszą wewnętrzną moc i przekonywać się, że jesteśmy w stanie wpływać na swój proces zdrowienia? Nasze zdrowie jest całościowym doświadczeniem, w którym jesteśmy aktywnymi uczestnikami.

 Dr Tadeusz Oleszczuk, ginekolog położnik – „Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz, czyli o programowaniu całego życia już od planowania ciąży”

Czy możliwe jest programowanie zdrowia? Ważne jest dociekanie przyczyn dolegliwości, a nie zmienianie co kilka lat schematów leczenia objawów. Człowiek jest całością, nie zbiorem poszczególnych narządów czy tkanek – dr Oleszczuk w swojej praktyce lekarskiej stawia na holistyczne podejście. Wystarczy jedna dysfunkcja w ciele, by uruchomić domino zmian. Wiele problemów ze zdrowiem ma swoje korzenie w złym odżywianiu i zaburzonej pracy hormonów. Na część czynników nie mamy wpływu (uwarunkowania genetyczne, środowiskowe), ale większość zależy od nas. Wystarczy tylko je sobie uświadomić.

Katarzyna Arkuszyńska, biolożka i dietetyk kliniczny – „Przewlekłe zmęczenie – przyczyny, diagnostyka, suplementacja. Jak odzyskać zdrowie i witalność?”

Chemia w jedzeniu i infekcje pasożytnicze są przyczyną stanów zapalnych w organizmie. Jak radzić sobie z infekcjami, jakie badania wykonać. Jak świadomie kupować produkty spożywcze i jakich wyborów żywieniowych dokonywać, by zapobiegać chorobom przewlekłym i nowotworowym. Rola suplementów – jak mądrze uzupełniać niedobory w organizmie.

Marta Mieloszyk-Pawelec, farmaceutka, specjalistka od mikroodżywiania i medycyny funkcjonalnej – „Żyj 120 lat, czyli moc mikroodżywiania i sekret długowieczności”

Żyjemy coraz dłużej, ale niekoniecznie zdrowiej i piękniej. Jak to zmienić? Jak zachować młody wygląd witalność i sprawność fizyczną. Jak bez niepokoju oczekiwać kolejnych urodzin, co zrobić kiedy pojawiają się pierwsze problemy zdrowotne. Podczas rozmowy omówimy perspektywy na przyszłość oraz innowacje medyczne sprzyjające zdrowemu starzeniu się.

Według badań WHO między 2000 a 2050 r. podwoi się globalny odsetek osób w wieku powyżej 60 lat (z 11% do 22%). Wg raportu obecnie większość osób starszych umiera z powodu chorób niezakaźnych, takich jak choroby stylu życia – choroby serca, nowotwory i cukrzyca. Dlatego starzenie się staje się kluczowym tematem XXI wieku!

dr Alicja Puścian, neuronaukowczyni, popularyzatorka nauki, ambasadorka Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta – „Mózg u steru: nawyki, decyzje, jakość życia”

Nawet najmniejsze codzienne wybory wpływają na to, jak będzie wyglądać nasze życie w długofalowej perspektywie. Jak wykorzystać to, co wiemy na temat mózgu oraz procesów kształtowania zachowania, by podejmować lepsze decyzje w kontekście naszego dobrostanu psychicznego i fizycznego? Jak tworzyć nowe, korzystne nawyki i walczyć z tymi niechcianymi, by poprawiać jakość życia? Jaką rolę odgrywają w tym procesie nasze emocje? O tym wszystkim opowie dr Alicja Puścian, naukowczyni prowadząca interdyscyplinarne badania z pogranicza neuronauki, psychologii i ekonomii behawioralnej.

Anna Puślecka od niemal 30 lat pracuje w branży medialnej, obecnie jako ekspert mody zajmuje się PR-em projektantów, kreacją i produkcją wydarzeń. W 2019 roku zachorowała na nowotwór piersi, walczyła o refundację ratującego życie leku, który po roku wszedł na listę leków refundowanych. Od tamtego czasu Anna aktywnie działa na rzecz kobiet i zdrowia, edukuje w kwestii profilaktyki. Wyznaje zasadę, że zdrowie jest sumą podejmowanych decyzji. Pokazuje na własnym przykładzie, że przebyta choroba wymaga ZMIANY.

Laureatka wielu nagród za działania na rzeczy kobiet i edukacji w zakresie zdrowia: nominowana do ELLE Style Awards 2019, Kobieta Roku Glamour 2020, dwukrotnie na liście 50 Śmiałych Wysokich Obcasów (2019 i 2022 rok) – za zmianę spojrzenia na chorobę nowotworową i pozytywną energię, mimo ciężkich doświadczeń zdrowotnych.

 

PATRONI MEDIALNI: ONET, Hello Zdrowie, Ohme.pl

PARTNERZY: LILOU, Sanprobi, Hotel Monopol

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.