Przejdź do treści

Co 15 sekund umiera osoba zakażona koronawirusem

koronawirus, śmiertelność
Co 15 sekund umiera osoba zakażona koronawirusem / iStock
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Koronawirus rozprzestrzenia się coraz szybciej, rośnie też liczba ofiar śmiertelnych COVID-19. Jak pokazują statystyki, co 15 sekund SARS-CoV-2 zabija kolejną osobę.

Koronawirus na świecie – liczba zgonów przekroczyła 700 tysięcy

Epidemia koronawirusa nie słabnie. W niedzielę 2 sierpnia liczba zakażeń SARS-CoV-2 na świecie przekroczyła 18 milionów – w ciągu trzech dni liczba zakażeń wzrosła wtedy o milion. To znaczne przyspieszenie tempa rozprzestrzeniania się wirusa – w połowie lipca informowaliśmy, że milion nowych przypadków rejestrowanych jest w ciągu czterech dni.

Niestety rośnie też liczba ofiar śmiertelnych COVID-16 – jak podaje Wordometers, przekroczyła ona już 700 tysięcy. Powołując się na dane z ostatnich dwóch tygodni agencja Reutera policzyła, że dzienna liczba zgonów wśród zakażonych wynosi średnio 5 900 osób. Wynika z tego, że co godzinę umiera 246 osób, co oznacza, że koronawirus co 15 sekund zabija kolejną osobę.

Ofiary śmiertelne SARS-CoV-2 na świecie

Najwięcej zgonów spowodowanych COVID-19 do tej pory potwierdzono w:

  • Stanach Zjednoczonych (156 tys.),
  • Brazylii (95 tys.),
  • Meksyku (48 tys.),
  • Wielkiej Brytanii (46 tys.),
  • Indiach (39 tys.).

W Polsce w ostatnich dniach notowany jest gwałtowny wzrost dobowej liczby zakażeń. We wtorek 4 sierpnia potwierdzono rekordową liczbę 680 nowych przypadków w ciągu 24 godzin. Od początku epidemii w Polsce (4 marca) zmarło w kraju 1 756 osób zakażonych koronawirusem, co oznacza 45 przypadków śmiertelnych na milion mieszkańców.

Biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców, najwięcej ofiar COVID-19 odnotowano w województwach:

  • śląskim,
  • łódzkim,
  • mazowieckim,
  • opolskim.

Koronawirus w Polsce – statystyki

Do tej pory liczba zarażonych w Polsce urosła do 48 789. Wystąpiło też 1 756 przypadków śmiertelnych. 1 898 osób jest hospitalizowanych, 100 151 objęto kwarantanną, a 9 044 objęto nadzorem epidemiologicznym. Na poniższej mapie zarażeń COVID-19 widzimy dane z podziałem na województwa. Obecnie największa liczba zarażonych koronawirusem występuje w województwie śląskim.

Mapa zachorowań na koronawirusa w kraju aktualizowana jest na bieżąco w oparciu o dane Ministerstwa Zdrowia.

[virus_map show_stats=1]

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.