Przejdź do treści

Co wiesz na temat alergii? Rusza kolejna edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Skonsultuj z Farmaceutą”

Alergia - czym jest? / istock
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

W 2016 na choroby alergiczne cierpiało 150 mln Europejczyków. Szacuje się, że do 2025 roku połowa populacji europejskiej będzie dotknięta tą chorobą. Nawet, jeśli sami nie zmagamy się z jej objawami, to z pewnością znamy kogoś, kto ma z nią do czynienia. Czym tak naprawdę jest alergia? Jak można sobie z nią radzić? Czy o pomoc warto poprosić farmaceutę w aptece? Wszystkiego dowiemy się podczas wydarzenia „Skonsultuj z Farmaceutą”, które Hello Zdrowie objęło swoim patronatem medialnym!

„Skonsultuj z Farmaceutą”

Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji zachęca do zapoznania się z wiosenną edycją ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Skonsultuj z Farmaceutą”. Skoncentruje się ona na temacie alergii. Ze względu na wciąż trwającą pandemię odbędzie się ona w całości w formie zdalnej. W ramach wydarzenia zostaną zorganizowane różnego rodzaju aktywności, tak by każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

  • 7 maja (piątek) o godz. 18:00 odbędą się zajęcia “Skonsultuj alergię z magistrem farmacji!” z mgr farm. Bartłomiejem Fadrowskim. Obowiązują na nie wcześniejsze zapisy poprzez formularz.
  • 8 maja (sobota) o godz. 14:00 zostanie przeprowadzony live z mgr farm. Marianną Krajewską (GdziePoLek.pl) nt. opieki farmaceutycznej w alergii.

Z kolei w dniach 4 – 14 maja 2021 wolontariusze opowiedzą o alergii na lekcjach online w wybranych szkołach w całej Polsce. Będą miały głównie formę dyskusji, tak aby wprowadzić dynamikę w zajęcia i zachęcić do rozmowy.

W czasie trwania wydarzenia pojawią się różne posty o tematyce edukacyjnej. Dodatkowo w tych dniach zostanie opublikowane kompendium wiedzy pod tytułem “Co nas drażni, a co uczula – farmaceutyczny poradnik dla alergików”. Za jego pomocą będzie można w prosty i ciekawy sposób dowiedzieć się najważniejszych informacji związanych z alergiami. Będzie on dostępny dla wszystkich bezpłatnie.

W poradniku znajdziemy m.in. artykuł jednej z naszych autorek – „Alergik na urlopie”.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

Wydarzenie “Alergie – Skonsultuj z Farmaceutą” odbywa się pod patronem medialnym Hello Zdrowie! 

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.