Przejdź do treści

Czego absolutnie nie mówić kobiecie chorej na raka piersi? Rozmowa z Adrianną Sobol z OnkoCafe [WIDEO]

Adrianna Sobol, OnkoCafe
Adrianna Sobol, OnkoCafe
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

– Nieraz widziałam, jak ze szpitalnej sali były wyrzucane osoby, które mówiły pacjentkom: „Myśl pozytywnie” – mówi w rozmowie z Dorotą Kacprzak, psychoonkolog i członkini zarządu Fundacji OnkoCafe Adrianna Sobol. Wymienia, czego pod żadnym pozorem nie powinniśmy mówić kobietom chorym na raka piersi.

Tym razem w studiu Hello Zdrowie gości psychoonkolog Adrianna Sobol – członkini Zarządu Fundacji OnkoCafe, w której pracuje z pacjentami onkologicznymi, prowadzi warsztaty oraz tworzy kampanie i akcje społeczne m.in. „BreastFit. Kobiecy Biust. Męska sprawa” czy „ProstaTaHistoria”. Jest też autorką licznych poradników psychologicznych dla pacjentów. Prowadzi też  Centrum Wsparcia Psychologicznego INEO oraz współtworzy audycję radiową „O raku przy kawie”.

Bliska ci osoba choruje na raka piersi? Nie wiesz, jak ją wesprzeć i jak jej nie zranić? Koniecznie sprawdź, co radzi psychoonkolog Adrianna Sobol z OnkoCafe. W rozmowie z Dorotą Kacprzak przytacza te zdania, których absolutnie nie powinniśmy wypowiadać, jeśli zależy nam na dobrej kondycji psychicznej bliskiej nam osoby chorej na raka.

Zobacz rozmowę na naszym kanale na YouTubie i pozostałe części wywiadu tu. Następne jego fragmenty już wkrótce, obserwuj nasz kanał!

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.