Przejdź do treści

Czy nakładki prostujące i szczoteczka w kształcie litery „U” rzeczywiście działają? Ekspert rozprawia się z 3 stomatologicznymi mitami

Czy nakładki prostujące i szczoteczka w kształcie litery "U" rzeczywiście działają? Ekspert rozprawia się z 3 stomatologicznymi mitami
Czy nakładki prostujące i szczoteczka w kształcie litery "U" rzeczywiście działają? Ekspert rozprawia się z 3 stomatologicznymi mitami/ Adobe Stock
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

W mediach społecznościowych pojawia się mnóstwo postów sponsorowanych z coraz to nowymi produktami, które „koniecznie musisz mieć”. Ale czy na pewno? Stomatolog Michał Kaczmarek w nagranym przez siebie wideo opowiada o trzech „instagramowych stomatologicznych ściemach”. Sprawdź, czy nie dałaś się nabrać!

3 stomatologiczne ściemy

Zastanawiasz się, w jakie polecane produkty do pielęgnacji zębów warto zainwestować, a w jakie nie? Stomatolog Michał Kaczmarek na swoim profilu @tata_stomatolog wymienia trzy specyfiki, na które według niego zdecydowanie nie warto wydawać pieniędzy. Oprócz tego, że nam nie pomogą, to mogą nam jeszcze zaszkodzić. Oto „trzy instagramowe ściemy”, w które nie warto wierzyć.

Mit 1: szczoteczka w kształcie litery „U” jest samomyjąca i wybielająca. Jak podkreśla stomatolog, coś takiego nie istnieje.

„Aby dobrze wyczyścić zęby, trzeba użyć tradycyjnej szczoteczki manualnej albo elektrycznej, i przy użyciu dokładnej techniki wyczyścić zęby” – wyjaśnia.

Mit 2: nakładki prostujące zęby kupione w internecie działają. Michał Kaczmarek zaznacza, że aby prawidłowo przeprowadzić leczenie ortodontyczne, musi odbyć się konsultacja i pełna diagnostyka u specjalisty.

„Nakładki takie nie tylko mogą ci nie wyprostować zębów, ale mogą ci jeszcze je popsuć. Nie rób tego!” – ostrzega dentysta.

Mit 3: czarny proszek i lampa podłączona do telefonu wybielają zęby.

„To nie wybieli twoich zębów – wręcz przeciwnie. Może je popsuć i ci zaszkodzić” – zaznacza Kaczmarek. „Czarny proszek najczęściej jest to sproszkowany węgiel, który działa jak papier ścierny, zwiększając nadwrażliwość twoich zębów i je po prostu psując. Jeśli chcesz wybielić zęby, zrób to w gabinecie stomatologicznym” – dodaje.

Zapamiętaj te trzy mity i następnym razem, gdy zobaczysz, że ktoś poleca te produkty w mediach społecznościowych, przypomnij sobie, że nie warto wydawać na nie pieniędzy.

dziewczyna leżąca na trawie

Tata Stomatolog

Tata Stomatolog to profil prowadzony przez rezydenta stomatologii dziecięcej Michała Kaczmarka. Zdradza na nim ciekawostki związane z leczeniem, higieną i pielęgnacją zębów oraz obala mity na ten temat. Obserwuje go prawie 96 tys. osób, wśród których dominują zapewne rodzice zatroskani o zdrowie swoich dzieci.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.