2 min.
Dlaczego wciąż wstydzimy się mówić o raku? „Pacjentki nie chcą być oceniane przez pryzmat słabości”[WIDEO]

Adrianna Sobol, OnkoCafe
Najnowsze
02.03.2021
„Stereotypowe oczekiwania dotyczące płci ograniczają potencjał dzieci” – alarmuje Magda Korczyńska, autorka bloga „Jak wychowywać dziewczynki”
02.03.2021
Polski rząd rozważa zakup chińskich szczepionek przeciwko COVID-19. Nie będzie to jednak proste
02.03.2021
Co musisz wiedzieć o zwolnieniu lekarskim od psychiatry? Wyjaśnia lek. Joanna Adamiak
02.03.2021
Kąpiel kwasowęglowa – rodzaje, wskazania, działanie, cena
02.03.2021
Endometrioza a ciąża. Jak zostać mamą przy endometriozie?
Choć o raku mówimy coraz więcej, to jednak wciąż to wstydliwy temat. – Budujemy taki obrazek, że jesteśmy piękni, bogaci korzystający z życia i choroba trochę do tego obrazka nie pasuje – podkreśla psychoonkolog Adrianna Sobol.
Tym razem w studiu Hello Zdrowie gości psychoonkolog Adrianna Sobol – członkini Zarządu Fundacji OnkoCafe, w której pracuje z pacjentami onkologicznymi, prowadzi warsztaty oraz tworzy kampanie i akcje społeczne m.in. „BreastFit. Kobiecy Biust. Męska sprawa” czy „ProstaTaHistoria”. Jest też autorką licznych poradników psychologicznych dla pacjentów. Prowadzi też Centrum Wsparcia Psychologicznego INEO oraz współtworzy audycję radiową „O raku przy kawie”.
Psychoonkolog i członkini Fundacji OnkoCafe w rozmowie z Dorotą Kacprzak podkreśla, że rak powoli przestaje być w wstydliwym tematem. Już coraz rzadziej, jak mówi, dziwi na przykład „łysa głowa” na ulicy. Jest też jednak druga strona. Mimo tego, że o nowotworach mówi się coraz więcej, to wciąż to nie jest temat, o którym rozmawiamy w pełni otwarcie.
– Budujemy taki obrazek, że jesteśmy piękni, bogaci korzystający z życia i choroba trochę do tego obrazka nie pasuje – mówi Sobol.
Zobacz całą rozmowę na naszym kanale na YouTubie i pozostałe części wywiadu tu. Następne jego fragmenty już wkrótce, obserwuj nasz kanał!
Spodobał Ci się artykuł? Poleć go znajomym!
Zobacz także
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

01.03.2021
„Kobiety chcą czuć się lepiej, chcą mieć orgazmy. I mają do nich prawo!” – mówi dr Rafał Kuźlik o pacjentkach klinik ginekologii estetycznej

28.02.2021
„Każdy seks może być ‚slow’: i krótki, i długi, zrytualizowany, jednorazowy, BDSM-owy, waniliowy…” – przekonują Marta Niedźwiecka i Hanna Rydlewska

27.02.2021
Paulina Porizkova: Muszę powstrzymywać się od myślenia, że jestem po dacie przydatności, bo czuję, że mój czas jest właśnie teraz!

25.02.2021