Przejdź do treści

Dlaczego wciąż wstydzimy się mówić o raku? „Pacjentki nie chcą być oceniane przez pryzmat słabości”[WIDEO]

Adrianna Sobol, OnkoCafe
Adrianna Sobol, OnkoCafe
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Choć o raku mówimy coraz więcej, to jednak wciąż to wstydliwy temat. – Budujemy taki obrazek, że jesteśmy piękni, bogaci korzystający z życia i choroba trochę do tego obrazka nie pasuje – podkreśla psychoonkolog Adrianna Sobol.

Tym razem w studiu Hello Zdrowie gości psychoonkolog Adrianna Sobol – członkini Zarządu Fundacji OnkoCafe, w której pracuje z pacjentami onkologicznymi, prowadzi warsztaty oraz tworzy kampanie i akcje społeczne m.in. „BreastFit. Kobiecy Biust. Męska sprawa” czy „ProstaTaHistoria”. Jest też autorką licznych poradników psychologicznych dla pacjentów. Prowadzi też  Centrum Wsparcia Psychologicznego INEO oraz współtworzy audycję radiową „O raku przy kawie”.

Psychoonkolog i członkini Fundacji OnkoCafe w rozmowie z Dorotą Kacprzak podkreśla, że rak powoli przestaje być w wstydliwym tematem. Już coraz rzadziej, jak mówi, dziwi na przykład „łysa głowa” na ulicy. Jest też jednak druga strona. Mimo tego, że o nowotworach mówi się coraz więcej, to wciąż to nie jest temat, o którym rozmawiamy w pełni otwarcie.

– Budujemy taki obrazek, że jesteśmy piękni, bogaci korzystający z życia i choroba trochę do tego obrazka nie pasuje – mówi Sobol.

Zobacz całą rozmowę na naszym kanale na YouTubie i pozostałe części wywiadu tu. Następne jego fragmenty już wkrótce, obserwuj nasz kanał!

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.