Przejdź do treści

Ekskluzywny Menel poddał się zabiegowi wazektomii. „Nie widzę sensu, żeby żona miała faszerować się hormonami”

Kamil Pawelski / fot. ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA
Kamil Pawelski / fot. ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Kamil Pawelski, czyli bloger znany jako „Ekskluzywny Menel”, przeszedł zabieg wazektomii. Zrobił to dla dobra swojej rodziny. „Mówię o tym, ponieważ jest to ogromny temat tabu! I nie rozumiem, dlaczego mówiąc o świadomym rodzicielstwie i antykoncepcji z tym związanej, z reguły pcha się kobiety do faszerowania hormonami!” – pisze bloger na swoim Instagramie. 

Wazektomia coraz bardziej popularna

Na wazektomię, czyli zabieg polegający na przecięciu i podwiązaniu nasieniowodów, decyduje się coraz więcej mężczyzn. Jest to bardzo skuteczna (ponad 99 proc.) metoda antykoncepcji dla osób z penisami. Warto jednak wiedzieć, że chociaż zabieg wazektomii jest odwracalny, rewazektomia nie daje całkowitej pewności przywrócenia płodności.

Pomimo tego, że zabieg nie jest refundowany, decyduje się na niego spory odsetek mężczyzn – najczęściej są to mężczyźni, którzy mają już dzieci bądź nie chcą ich wcale. Taka decyzja podejmowana jest też przy współudziale partnerek. Często to właśnie dla nich mężczyźni wybierają wazektomię. Przykładem może być bloger Kamil Pawelski, czyli „Ekskluzywny Menel”. Influencer postanowił o wszystkim opowiedzieć na swoim Instagramie.

Ekskluzywny Menel przeszedł wazektomię

Mężczyzna niemal od razu został zapytany o to, czy wazektomia jest skutkiem współpracy z jedną z prywatnych klinik.

„Za zabieg wazektomii zapłaciłem z własnych pieniędzy. Nie jest to żadna współpraca! Natomiast mówię o tym, ponieważ jest to ogromny temat tabu! I nie rozumiem, dlaczego mówiąc o świadomym rodzicielstwie i antykoncepcji z tym związanej, z reguły pcha się kobiety do faszerowania hormonami!” – podkreślił Ekskluzywny Menel.

Temat „podwiązania jajek”, jak sam bloger o tym mówił, spotkał się z szerokim zainteresowaniem obserwujących. W związku z dużą liczbą pytań, Kamil Pawelski zaczął na nie odpowiadać na swoim stories. Tam też wyjaśnił, że zabiegowi wazektomii poddał się z odpowiedzialności.

„Ponieważ nie chcemy już mieć dzieci. I jest to forma mojej odpowiedzialności, a także troski o zdrowie mojej Viki. Nie widzę sensu, żeby miała faszerować się hormonami” – wyjaśnił.

Wazektomia – czy jest odwracalna?

Bloger odpowiedział też na pytanie, co zamierza zrobić, jeśli zmieni zdanie.

 „Mam 37 lat, wspaniałą dwójkę dzieci, jest tyle super rzeczy przed nami. Czemu miałbym chcieć zmienić decyzję? Razem z Viką podjęliśmy decyzję, że taśma produkcyjna kończy produkcję” – wyjaśnił, dodając, że istnieje możliwość powrotu do stanu przed zabiegu.

„Nazywa się to rewazektomią. Choć jest to zabieg bardziej skomplikowany i jest większe ryzyko, że nie będzie zakończony sukcesem” – wytłumaczył.

Internauci zapytali też o to, czy sam zabieg boli i kiedy można powrócić do współżycia.

„Przez 5 dni nie można mieć wytrysku. Bałem się, że po zejściu znieczulenia będzie bardzo bolało, a nie bolało nic! Czuję jedynie lekkie rwanie w okolicach moszny” – odpowiedział.

Bloger dodał, że czeka go teraz 5 dni brania antybiotyku i zmiany opatrunków.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Ekskluzywny Menel – kim jest?

Ekskluzywny Menel, czyli Kamil Pawelski, urodził się w 1985 roku. Jest magistrem psychologii biznesu, skończył też Państwową Szkołę Muzyczną w klasie saksofonu altowego. W 2013 roku założył bloga, który przyniósł mu dużą popularność. Wydał także książkę „Ekskluzywny menel” – zbiór porad dotyczących mody i życia, a w 2018 roku opublikował debiutancki album „Granice”.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.