Przejdź do treści

Jak radzić sobie z toksyczną relacją w pracy? „Trzeba stawiać granice od samego początku” [WIDEO]

Adam Lewanowicz
Adam Lewanowicz
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

8 na 10 osób spotkało się przynajmniej raz w życiu z toksyczną relacją. Jak rozpoznać i stłamsić w zarodku relację z szefem, która nas wykańcza? O tym mówi w rozmowie z Kamilą Ryciak psychoterapeuta i seksuolog Adam Lewanowicz. 

Adam Lewanowicz wylicza w rozmowie z Kamilą Ryciak sygnały ostrzegawcze, które powinny nas zaniepokoić: ciągła nieobecność w domu, problemy seksualne, kłopoty z dziećmi.

Jeśli dajemy tę przestrzeń, to liczmy się z  tym, że konsekwentnie ktoś będzie nam z niej więcej zabierał. Aż w końcu nie będzie balansu. (…) Trzeba mocno stawiać granice od samego początku – podkreśla psychoterapeuta.

Toksyczna relacja z szefem potrafi wykończyć psychicznie i kompletnie odebrać radość z pracy. Jak rozpoznać, że mamy z nią do czynienia i jak sobie z nią poradzić? Czy odejście z pracy to zawsze konieczność? I dlaczego po wyjściu z toksycznej relacji trzeba przejść przez wszystkie etapy żałoby, żeby naprawdę dojść do siebie? O tym wszystkim mówi w rozmowie z Kamilą Ryciak psychoterapeuta i seksuolog Adam Lewanowicz.

Jeśli podejrzewasz, że tkwisz w toksycznej relacji ze swoim szefem, koniecznie zobacz tę rozmowę. Kolejne części wywiadu już wkrótce, śledź nasz kanał na YouTubie.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: