2 min.
Jak radzić sobie z toksyczną relacją w pracy? „Trzeba stawiać granice od samego początku” [WIDEO]

Adam Lewanowicz
Najnowsze
02.03.2021
„Stereotypowe oczekiwania dotyczące płci ograniczają potencjał dzieci” – alarmuje Magda Korczyńska, autorka bloga „Jak wychowywać dziewczynki”
02.03.2021
Polski rząd rozważa zakup chińskich szczepionek przeciwko COVID-19. Nie będzie to jednak proste
02.03.2021
Co musisz wiedzieć o zwolnieniu lekarskim od psychiatry? Wyjaśnia lek. Joanna Adamiak
02.03.2021
Kąpiel kwasowęglowa – rodzaje, wskazania, działanie, cena
02.03.2021
Endometrioza a ciąża. Jak zostać mamą przy endometriozie?
8 na 10 osób spotkało się przynajmniej raz w życiu z toksyczną relacją. Jak rozpoznać i stłamsić w zarodku relację z szefem, która nas wykańcza? O tym mówi w rozmowie z Kamilą Ryciak psychoterapeuta i seksuolog Adam Lewanowicz.
Adam Lewanowicz wylicza w rozmowie z Kamilą Ryciak sygnały ostrzegawcze, które powinny nas zaniepokoić: ciągła nieobecność w domu, problemy seksualne, kłopoty z dziećmi.
– Jeśli dajemy tę przestrzeń, to liczmy się z tym, że konsekwentnie ktoś będzie nam z niej więcej zabierał. Aż w końcu nie będzie balansu. (…) Trzeba mocno stawiać granice od samego początku – podkreśla psychoterapeuta.
Toksyczna relacja z szefem potrafi wykończyć psychicznie i kompletnie odebrać radość z pracy. Jak rozpoznać, że mamy z nią do czynienia i jak sobie z nią poradzić? Czy odejście z pracy to zawsze konieczność? I dlaczego po wyjściu z toksycznej relacji trzeba przejść przez wszystkie etapy żałoby, żeby naprawdę dojść do siebie? O tym wszystkim mówi w rozmowie z Kamilą Ryciak psychoterapeuta i seksuolog Adam Lewanowicz.
Jeśli podejrzewasz, że tkwisz w toksycznej relacji ze swoim szefem, koniecznie zobacz tę rozmowę. Kolejne części wywiadu już wkrótce, śledź nasz kanał na YouTubie.
Spodobała ci się rozmowa? Poleć ją koleżance
Zobacz także

„Boimy się myśleć i działać odpowiedzialnie, żeby nie stracić tego, co wydaje się takie cudowne”

„Bez stresu nie ma życia. Problem pojawia się dopiero wtedy, gdy stres jest przewlekły i gdy sobie z nim nie radzimy, nie mamy nad nim kontroli” – mówi prof. Jadwiga Jośko-Ochojska

„Coraz więcej kobiet wychodzi z cienia”. O społecznym nakazie samopoświęcania rozmawiamy z psycholożką Anną Mochnaczewską-Kałasą
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

01.03.2021
„Kobiety chcą czuć się lepiej, chcą mieć orgazmy. I mają do nich prawo!” – mówi dr Rafał Kuźlik o pacjentkach klinik ginekologii estetycznej

28.02.2021
„Każdy seks może być ‚slow’: i krótki, i długi, zrytualizowany, jednorazowy, BDSM-owy, waniliowy…” – przekonują Marta Niedźwiecka i Hanna Rydlewska

27.02.2021
Paulina Porizkova: Muszę powstrzymywać się od myślenia, że jestem po dacie przydatności, bo czuję, że mój czas jest właśnie teraz!

25.02.2021