Przejdź do treści

Jak rozmawiać o raku? Mówi psychoonkolog Adrianna Sobol z OnkoCafe [WIDEO]

Adrianna Sobol, OnkoCafe
Adrianna Sobol, OnkoCafe
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Czy jeśli będziemy żartować z raka, to będzie nam lżej? I co jeśli nasi bliscy to robią? Na te i inne pytania odpowiada psychoonkolog Adrianna Sobol. Koniecznie zobacz rozmowę wideo Doroty Kacprzak!

Tym razem w studiu Hello Zdrowie gości psychoonkolog Adrianna Sobol – członkini Zarządu Fundacji OnkoCafe, w której pracuje z pacjentami onkologicznymi, prowadzi warsztaty oraz tworzy kampanie i akcje społeczne m.in. „BreastFit. Kobiecy Biust. Męska sprawa” czy „ProstaTaHistoria”. Jest też autorką licznych poradników psychologicznych dla pacjentów. Prowadzi też  Centrum Wsparcia Psychologicznego INEO oraz współtworzy audycję radiową „O raku przy kawie”.

Jak rozmawiać o raku? Psychoonkolog Adrianna Sobol mówi, że po prostu najlepiej szczerze i otwarcie! Bo im bardziej robimy z raka temat tabu, tym straszniejszy jest w naszej głowie. Czy jeśli będziemy żartować z raka, to będzie nam lżej? I co jeśli nasi bliscy to robią? Czy osoba chora na raka będzie się dobrze czuła, jeśli będziemy ją dopytywać o szczegóły związane z leczeniem czy niekoniecznie? O tym wszystkim Dorota Kacprzak rozmawia z psychoonkolog Adrianną Sobol.

Zobacz rozmowę na naszym kanale na YouTubie i pozostałe części wywiadu tu. Następne jego fragmenty już wkrótce, obserwuj nasz kanał!

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.