Przejdź do treści

Kąpie dzieci w środę i niedzielę. „Jak często wolno im myć zęby? Raz w tygodniu?” – komentują internauci

Dziecko siedzi w wannie i je arbuza podawanego mu przez mamę
Mama sześciorga dzieci spotkała się z dużym hejtem po informacji o tym, kiedy kąpie dzieci/ fot. Unsplash
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„To bardzo niehigieniczne” – grzmią internauci po filmie mamy sześciorga dzieci. Sharon Johnson opublikowała w mediach społecznościowych wideo, na którym przyznała, że jej dzieci kąpią się w środę i niedzielę. I wywołała burzę!

Kąpie dzieci w dwa razy w tygodniu

Sharon Johnson, matka sześciorga dzieci, wywołała burzę w mediach społecznościowych. Kobieta na swoim profilu na TikToku na co dzień pokazuje, jak wygląda życie z liczną gromadką dzieci. Autorka profilu @sharon.a.life wyjaśniła, że zorganizowanie harmonogramu tak dużej rodzinie nie jest proste, ale konieczne. Johnson pilnuje zasad. Przykładowo dzieci nie mogą posiadać telefonu komórkowego przed ukończeniem 12 r.ż. czy wychodzić z jedzeniem poza kuchnię. Każde z nich ma także konkretne obowiązki danego dnia. Jak wyznała Sharon, w związku z harmonogramem ustaliła także dwa dni, w które dzieci się kąpią.

„Dniami kąpieli i prysznica są niedziela i środa. Jeśli ktoś potrzebuje kąpieli między tymi dniami, to jak najbardziej może, ale uważam, że to wystarczy” – mówiła podczas nagrania.

Film Johnson stał się viralem. Odtworzono go niemal 10 mln razy. Autorka wideo otrzymała także mnóstwo komentarzy krytykujących jej postępowanie. Internauci kwestionowali styl wychowania Sharon i zaznaczali, że przy tak rzadkiej kąpieli nie jest zachowana odpowiednia higiena.

„Jak często wolno im myć zęby? Raz w tygodniu?”

„To bardzo niehigieniczne… branie prysznica przynajmniej raz dziennie powinno być obowiązkowe” – pisali.

Kostki lodu

„Jestem z tobą”

Mama sześciorga dzieci próbowała bronić się. Wyjaśniła, że nie zabrania swoim pociechom kąpać się częściej. Tłumaczyła także, że jej rodzina mieszka w Utah, gdzie dominuje bardzo suche środowisko. Gdyby jej dzieci kąpały się codziennie, miałoby to negatywny wpływ na ich skórę.

„Gdyby brały prysznic codziennie, ich skóra byłaby niesamowicie szorstka” – stwierdziła.

Wśród komentujących osób znaleźli się także rodzice, którzy całkowicie zgadzali się z Sharon.

„Dwoje moich dzieci od urodzenia kąpie się średnio 1-2 razy w tygodniu. Jestem z tobą!”

„Mój syn ma egzemę i pediatra zalecił, aby nie kąpać go, chyba że jest to absolutnie konieczne, ponieważ wysusza to skórę!” – czytamy.

Podobnego zdania także są specjaliści z American Academy of Dermatology, którzy zalecają kąpać dzieci nie częściej niż dwa razy w tygodniu. Jak podkreślają, częstszy kontakt z wodą niszczy naturalną barierę ochronną skóry.

Dyskusja pod filmem Sharon zaszła jednak tak daleko, że mama sześciorga dzieci postanowiła wyłączyć możliwość dodawania i czytania komentarzy.

„Szczerze mówiąc, uważam to za dziwne, że ludzie tak bardzo przejmują się nawykami kąpielowymi innych osób, zwłaszcza zupełnie obcych osób w Internecie” – powiedziała Johnson w rozmowie z The Post.

@sharon.a.life This makes me aound really put together and strict but really we’re just always barely keeping our heads above water, and all of this helps with that! #bigfamilylife #momlife #motherhood #momtips #momsoftiktok ♬ original sound – Sharon.a.life

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.