Przejdź do treści

Podczas jazdy autem kładziesz nogi na desce rozdzielczej? W trakcie wypadku zrobi się z nich „kołowrotek i połamią się w czterech miejscach”, ostrzega ratownik medyczny

Samochód
Podczas jazdy autem kładziesz nogi na desce rozdzielczej? W trakcie wypadku zrobi się z nich "kołowrotek i połamią się w czterech miejscach", ostrzega ratownik medyczny/ Zdjęcie: iStock
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim

„Czy będzie jeszcze kiedyś chodziła normalnie? Jest taka szansa, ale na pewno nie obejdzie się bez bólu, łez, wielu miesięcy rehabilitacji, blizn i wyrzeczeń” – pisze ratownik medyczny o osobie, która w trakcie wypadku samochodowego miała nogi na desce rozdzielczej. Ekspert prowadzący profil @mow.mi.siostro na Instagramie ostrzega, że jazda autem to nie odpoczynek w spa. 

Jazda autem to nie spa

W trakcie jazdy autem jako pasażer/ka lubisz wyciągnąć zdrętwiałe nogi na desce rozdzielczej? Jak apeluje ratownik medyczny prowadzący profil @mow.mi.siostro na Instagramie, może cię to kosztować wiele bólu i łez.

„Wreszcie upragnione wakacje. Jadą. Autostrada. Słoneczko przygrzewa. 35 st. w cieniu. Ich hotel All Inclusive już czeka. Basen się grzeje. Drinki się chłodzą.

Facet za kierownicą testuje osiągi nowej furki wziętej w leasing trzy miesiące temu. Trasa prawie pusta. Silnik mruczy aż miło. Jeszcze tylko kilka godzin i będą u celu.

Kobitka siedzi wygodnie obok. Pełen relaks. Wszystkie sprawy korpo zostawiła daleko za sobą. Piękna pogoda i piękna droga. Baseny, spa i masaże czekoladą wzywają.

Już kilka godzin jazdy za nimi. Ciężko usiedzieć w miejscu. Kobitka, jak to ma w zwyczaju w takich trasach, wyrzuca nogi na deskę rozdzielczą. Och, jaka wygoda! Jaki komfort! Tego jej było trzeba. To nowoczesne obicie kokpitu z eko skóry robi robotę. Delikatne niczym welur. Chwilo trwaj! A nie, jeszcze fotka na IG z odpowiednimi #.

Facet tylko co chwila zerka zachwycony tym pięknym widokiem. Co jakiś czas puszcza oczko. Wszyscy piękni, młodzi, zdrowi, bogaci i szczęśliwi” – pisze.

Ratownik medyczny opisuje sytuację, z którą spotkali się niemal wszyscy. Niestety, w tym przypadku nie ma ona szczęśliwego zakończenia.

Kobieta w aucie z mapą

Nie kładź nóg na desce rozdzielczej

W dalszej części wpisu czytamy, że bohaterzy opowieści, którzy myślami pili już drinki z palemką na plaży, ulegli małemu wypadkowi w trakcie jazdy.

„A tu nagle JEBUDU, BUM, KRACH i HAKYSZSZ! Pan z prawego pasa, który wyjeżdża swoim autem kilka razy do roku (w tym zawsze na Wszystkich Świętych i zawsze na wakacje do Stegny), stwierdził, że akurat ten moment będzie idealny na wyprzedzenie tira, za którym jechał od 15 min. Zapomniał tylko upewnić się, czy nie jest właśnie wyprzedzany lewym pasem. Był” – dodaje ekspert.

I wyjaśnia, że siła uderzenia po hamowaniu nie była na tyle silna, by uczestnicy wypadku doznali dużych obrażeń. Natomiast wystarczyła, by w aucie uruchomiły się poduszki powietrzne, także te umieszczone w desce rozdzielczej po stronie pasażera.

„Ta historia miałaby szansę skończyć się happy endem, gdyby nie nogi naszej bohaterki, z których zrobił się kołowrotek i połamały się w czterech miejscach. Czy będzie jeszcze kiedyś chodziła normalnie? Jest taka szansa, ale na pewno nie obejdzie się bez bólu, łez, wielu miesięcy rehabilitacji, blizn i wyrzeczeń.

Także drogie panie, sugeruję – nogi z deski. Piękne je macie i niech tak zostanie” – podsumowuje ratownik.

„Mów mi siostro”- kto kryje się za tym profilem?

Profil „Mów mi siostro” na Instagramie prowadzi ratownik medyczny, który nie podaje dokładnych informacji o sobie. Medyk pracuje w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, Dyspozytorni Medycznej oraz w Zespole Ratownictwa Medycznego. Obecnie jego profil obserwuje prawie 25 tys. osób.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez @mow.mi.siostro

Zobacz także

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy:

Zainteresują cię również:

Coraz więcej osób doświadcza choroby wypoczynkowej - na zdjęciu dziewczyna w krótkim topie i spódnicy w grochy, w tle tropikalna zielona roślinność – Hello Zdrowie

Masz tendencję do chorowania podczas wakacji? Oto możliwe przyczyny choroby wypoczynkowej

Jak rozpoznać złamany obojczyk – leczenie, rehabilitacja

Aparat Ilizarowa – przełom w terapii zdeformowanych i nierównych kości

Kobieta

Czeka nas przełom w leczeniu osteoporozy? Polacy wymyślili szybki sposób na naprawienie ubytków w kościach

Cichy złodziej (także młodych) kości. Skąd się bierze osteoporoza w młodym wieku?

Złamanie awulsyjne – na czym polega, jak je rozpoznać i jak leczyć? /fot. Adobe Stock

Złamanie awulsyjne – na czym polega, jak je rozpoznać i leczyć?

Kobiece podróże. Weź plecak zamiast faceta

Kość ramienna – budowa i funkcje. Objawy złamania kości ramieniowej

Ból kostki – przyczyny, objawy i metody diagnostyczne. Co na skręconą kostkę?

Złamanie kości śródstopia – objawy, rodzaje, leczenie

Inowrocław – gdyby nie tamtejsza solanka, nie byłoby jednego z polskich królów, a kuracjusze musieliby jeździć do Karlovych Varów

Busko-Zdrój na Ponidziu – tam słońce świeci 300 dni w roku, a kuracjusze kąpią się w piwie i śpiewają piosenki o Bukowinie

dziewczyna samolot

Panicznie boisz się latać? Ten tekst pomoże ci przezwyciężyć wszelkie lęki związane z podróżowaniem samolotem

kobieta na wakacjach

5 chorób, które możesz przywieźć z wakacji

5 razy TAK dla wakacyjnego seksu

6 grzechów, które w lecie rujnują zdrowie. Sprawdź, czy ich nie popełniasz!

Jak Zakopane stało się polskim Davos i centrum leczenia gruźlicy, oferując kuracje żentycą, olejami i powietrzem

Jak przyspieszyć lub opóźnić okres? Jest kilka sprawdzonych sposobów /fot. iStock

Jak przyspieszyć lub opóźnić okres? Jest kilka sprawdzonych sposobów

Jak dzięki „Naftusi” Truskawiec był równie znany jak Baden Baden, a pobyt tam dodawał prestiżu /fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe

Jak dzięki „Naftusi” Truskawiec był równie znany jak Baden Baden, a pobyt tam dodawał prestiżu

Przeziębienie na wakacjach. 6 sposobów, by się z nim rozprawić

Kobieta ćwiczy jogę

Wakacje z jogą – 6 powodów, dla których warto je wybrać

ile powinien trwać urlop

Ile powinien trwać urlop? Sprawdź, co poleca psycholog

Gołębie na tle Wieży Eiffla

Zaskakujące choroby, które mogą ci się przytrafić na urlopie

Jak „ojciec Sopotu” walczył z przesądem, że kąpiele w morzu zagrażają życiu, i stworzył pierwsze uzdrowisko nad Bałtykiem