Przejdź do treści

Poszła z dzieckiem do przychodni i opisała bulwersującą sytuację. „Przeszły mnie ciarki”

Niemowlę w gabinecie lekarskim leży na stole i jest badane
Młoda mama skrytykowała rodziców, którzy udają się z chorym dzieckiem do przychodni dla zdrowych maluchów/ fot. Adobe Stock
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Młoda mama skrytykowała zachowanie rodziców, którzy przyprowadzają chore maluchy do przychodni dla dzieci zdrowych. „Błagam o rozsądek” – zaapelowała i podkreśliła, że naraża to zdrowie innych dzieci. Wideo wywołało burzę w sieci i pokazało, że takie sytuacje zdarzają się nagminnie.

Nieodpowiedzialne zachowanie matki w przychodni dziecięcej

„Błagam o rozsądek” – tymi słowami podpisała wideo na swoim profilu na TikToku młoda mama. Autorka profilu @wiktoriawirtek opublikowała film, który otworzył puszkę Pandory wśród rodziców. Kobieta opisała w nim historię, jaka spotkała ją w poradni dla zdrowych dzieci. Jak podkreśliła, czekała ze swoją pociechą na szczepienie, kiedy pediatrka wyprosiła jedną z mam ze swojego gabinetu. Powodem był kaszel i katar u małego pacjenta. Okazało się, że kobieta przyprowadziła do przychodni dziecko zakażone wirusem RSV, a lekarka poleciła kobiecie, by udała się z nim do szpitala. Kobieta tłumaczyła jednak, że nie może tego zrobić, ponieważ opiekuje się jeszcze pozostałymi dziećmi.

Wiktoria zwróciła uwagę, że kobieta z chorym dzieckiem naraziła na zakażenie inne dzieci przebywające w przychodni. W tym czasie w poczekalni przebywało kilkoro rodziców z maluchami i z dwunastodniowym noworodkiem. Nieodpowiedzialne zachowanie matki mocno ją zbulwersowało.

„Przeszły mnie ciarki, bo nie spodziewałam się, że ktoś, kto ma chore dziecko, przyjdzie do przychodni dla dzieci zdrowych” – skomentowała.

I dodała, że każdy rodzic powinien zastanowić się dwa razy przed zabraniem kaszlącego malucha do poradni dla dzieci zdrowych. Nawet, jeśli nie wie, co dokładnie dolega dziecku.

„Przeraża mnie to bardzo”

Wideo młodej mamy rozpętało burzę w sieci. Odtworzono je ponad 141 tys. razy. Pod filmem pojawiło się także niemal 600 komentarzy rodziców. Większość internautów zgodziła się z Wiktorią. Wskazywano także, że podobne sytuacje są nagminne.

„Ja też ostatnio byłam z małą na szczepieniu i przyszła matka z 3 dzieci na bilans… A dzieci tak kaszlały i prychały, że myślałam, że się uduszą… Odsuwałam się, ale byłam mega zła”.

„Ja poszłam na szczepienie, a okazało się, że przed nami była dziewczynka z ospą. Mimo dezynfekcji gabinetu moja ospę złapała”.

„My, czekając na planowane przyjęcie w Klinice Kardiologii przy szpitalu, mieliśmy styczność z chłopcem zarażonym COVID-19, bo jego mama nie wiedziała gdzie iść”.

Niektórzy rodzice zwrócili także uwagę na to, że w wielu przychodniach nie ma podziału na dzieci zdrowe i chore.

„W mojej przychodni nie ma izolatki. I tak siedziałam z moimi chłopakami z bostonką, a obok noworodki”.

„U mnie w przychodni dzieci siedzą razem z chorymi, przeraża mnie to bardzo”.

„Mnie zastanawia brak izolatki w przychodniach. Byłam z podejrzeniem szkarlatyny, a tam matki z malutkimi dziećmi z np. kaszlem lub kontrola”.

„U mnie nie ma podziału na dzieci chore i zdrowe. Ba, nawet podziału na dorosłych i dzieci. Idziesz z dzieckiem na szczepienie, a tam siedzi ktoś z covidem”.

@wiktoriawirtek BŁAGAM O ROZSĄDEK 😭😭😭 #dc #dlaciebie #foru #xyz #4u #momsoftiktok #viral #viraltiktok #macierzyństwobezściemy #fyp #RSV #bezmyslnosc ♬ dźwięk oryginalny – Wikii ✨

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.