Przejdź do treści

Pozycja amazonki jest receptą na miłosne chwile. Jak ją uprawiać?

Pozycja amazonki jest receptą na miłosne chwile. Jak ją uprawiać?; na zdjęciu para- Hello Zdrowie
Pozycja amazonki jest receptą na miłosne chwile. Jak ją uprawiać? Adobe Stock
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Amazonka jest jedną z bardziej interesujących pozycji „na jeźdźca”, która przynosi partnerom wiele satysfakcji. Choć mogłoby się wydawać, że jest trudna do wykonania, w praktyce tak nie jest. Jak zatem praktykować seks w pozycji „na Amazonkę”? Oto kilka przydatnych wskazówek. 

Jak wygląda i na czym polega pozycja Amazonki? 

Pozycja Amazonki jest wykonywana w pozycji leżącej. Mężczyzna kładzie się na plecach, podciągając swoje kolana do klatki piersiowej. Kobieta klęczy nad jego pośladkami, mocno opierając się stopami o podłoże. Cały ciężar skupia się na udach i kolanach. Natomiast partner, który opiera stopy na ramionach kobiety, jednocześnie podtrzymuje jej pupę rękami, pomagając w utrzymaniu równowagi. 

W tej pozycji inicjatywa należy do kobiety, która decyduje o głębokości penetracji, tempie stosunku i jego finale. 

Kto może uprawiać miłość na Amazonkę? 

Amazonka to jedna z pozycji seksualnych, popularna wśród par, które szukają rozwiązania dla różnic w rozmiarze ciała lub zbyt dużego penisa. Mężczyźni, którzy czerpią satysfakcję z obserwowania partnerki i lubią, gdy to ona przejmuje inicjatywę w łóżku, miłość na amazonkę może być prawdziwą gratką. Ta pozycja umożliwia kobiecie przejęcie kontroli i może przedłużyć przyjemność z seksu poprzez kontrolowanie tempa i intensywności ruchów. 

Z pewnością nie jest to pozycja standardowa. Wymaga nietypowego podejścia i pewnego wysiłku, zwłaszcza ze strony partnerki. Na pewno przypadnie do gustu paniom, które nie przepadają za tradycyjnymi pozycjami. Jest również popularna wśród panów, ponieważ dzięki naprężeniu mięśni brzucha i nóg partnerki, wejście do pochwy staje się bardziej napięte i ciaśniejsze. To z kolei pozwala na intensyfikację doznań podczas aktu seksualnego. Seks w tej pozycji może być wykonywany przez dłuższy czas, co jest istotne zwłaszcza dla par, w których mężczyzna boryka się z problemem przedwczesnego wytrysku. 

Kamasutra - czego można się z niej nauczyć?

Jak uprawiać seks na Amazonkę? 

Stosunek seksualny, w którym partnerka odgrywa główną rolę, zawsze powinien rozpocząć się od gry wstępnej. Ważne jest zadbanie o odpowiednie nawilżenie pochwy, aby uniknąć otarć czy uszkodzeń podczas stosunku. Zaleca się również, aby w celu wzmocnienia doznań swoich i partnera, zaciskać mocno mięśnie Kegla wokół członka podczas unoszenia się do góry, a następnie rozluźniać je, gdy wraca się do pozycji wyjściowej. 

Pozycja ta wymaga solidnego podparcia dla nóg, na których kobieta utrzymuje ciężar swojego ciała i równowagę, a także wygodnego podłoża, by partnera nie rozbolały plecy.  Lepiej, by było to twardsze łóżko, a nawet podłoga.  

Minusy pozycji Amazonki 

Istnieje kilka minusów tej pozycji seksualnej. Z pewnością jednym z nich jest wymagana wytrzymałość obojga partnerów. Kobieta powinna mieć silne uda i wytrzymałe kolana, by wytrwać w półklęczącej pozycji przez dłuższy czas. Mężczyzna, poza gibkością ciała, powinien mieć silne ręce i wytrzymały kręgosłup, by pozostać w wygiętej pozycji bez bólu pleców 

Warto też pamiętać, że podczas seksu w pozycji „na jeźdźca” lub “na Amazonkę” może dojść do urazu penisa lub jego złamania. Istnieje taka możliwość, jeśli kobieta będzie wykonywać zbyt gwałtowne ruchy.  

Kobieta i mężczyzna w łóżku

Jak urozmaicić pozycję na amazonkę? 

Opisana wyżej technika odnosi się do najbardziej klasycznej wersji. Kochankowie mogą jednak dostosować tę pozycję do swoich potrzeb i preferencji. Kobieta może poruszać miednicą, aby zwiększyć intensywność doznań, a także zmieniać kąt nachylenia ciała – przesuwając się do przodu, aby oprzeć się dłońmi na klatce piersiowej partnera lub do tyłu, opierając się na ramie łóżka.  

Można również spróbować „amazonki bujanej”, w której partnerka wykonuje kołyszące ruchy nad penisem. Mężczyzna może jedynie podtrzymywać kobietę za pośladki, a także pomagać jej, unosząc ciało w górę i w dół. 

Komu pozycja amazonki sprawia najwięcej przyjemności? 

Seks „na Amazonkę” pozwala kobiecie wpływać na: 

  • rodzaj,  
  • natężenie, 
  • tempo osiągnięcia orgazmu.  

Dla wielu związków jest to także przyjemna zmiana ról, kiedy zazwyczaj seks inicjuje i koordynuje mężczyzna.  

Wielu panów ceni sobie, gdy kobieta jest „na górze”, ponieważ takie „oddanie władzy” może być dla nich bardzo podniecające.   

 

Bibliografia: 

  1. www.masterclass.com/articles/amazon-sex-position [dostęp: 10.04.24] 
  2. Dane L., Kamasutra, Bellona, 2005.  
  3. Nomejko A., Dolińska-Zygmunt G., Zdrojewicz Z., Poczucie jakości życia a satysfakcja z życia seksualnego — badania własne, Seksuologia Polska 2012, 10, 2, 54–60. 

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: