Przejdź do treści

„Profilaktyka raka piersi w Polsce kuleje”. Adrianna Sobol z OnkoCafe o tym, co powinno się zmienić [WIDEO]

Adrianna Sobol, OnkoCafe
Adrianna Sobol, OnkoCafe
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

– Profilaktyka nie jest po to, żeby szukać raka, tylko po to, żeby utwierdzić się w przekonaniu, że z naszym zdrowiem jest wszystko w porządku – mówi w rozmowie z Dorotą Kacprzak, psychoonkolog i członkini zarządu Fundacji OnkoCafe Adrianna Sobol.

Niestety, jak zaznacza Adrianna Sobol, w Polsce wciąż profilaktyka raka piersi kuleje. Wylicza, co według niej warto zrobić, żeby sytuacja się poprawiła. Odpowiada też na pytanie, czy z profilaktyką można przesadzić i czy tak było w przypadku Angeliny Jolie, która usunęła obie piersi, żeby uchronić się przed rakiem.

Zawsze to jest kwestia indywidualna, która wymaga konsultacji przede wszystkim z lekarzem, a często z zespołem lekarzy. To jest uznany zabieg, który daje poczucie bezpieczeństwa i chroni kobiety przed zachorowaniem. Trzeba być w tym wszystkim zdroworozsądkowym – mówi Adrianna Sobol.

Psychoonkolog zaznacza jednak, że najważniejsze jest, by dbać o swoje zdrowie, nie chować się przed badaniami i diagnozami. Kolejne części rozmowy już wkrótce.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.