Przejdź do treści

Spanking od A do Z. Jak go uprawiać, aby sprawiał rozkosz?

Spanking od A do Z. Jak go uprawiać, aby sprawiał rozkosz?
Spanking od A do Z. Jak go uprawiać, aby sprawiał rozkosz? Adobe Srock
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

W łóżku wolno wszystko, jeśli tylko partnerzy dają sobie na to zgodę – ta stara zasada dotyczy także dawania sobie klapsów, by wzbudzić pożądanie. Jak uprawiać spanking, by sprawiał nam przyjemność i podkręcał atmosferę w sypialni?  

Co to jest spanking? 

Nazwa “spanking” pochodzi z języka angielskiego i oznacza dawanie klapsa. Nie chodzi jednak o wymierzanie kary, ale rodzaj seksualnej zabawy, w której erotyczne klapsy po pupie czy udach mają za zadanie doprowadzić do podniecenia.  

Współcześnie ta forma rozrywki zaliczana jest do zachowań BDSM (odgrywaniu dominującej i uległej roli w relacji seksualnej), co przy obopólnej zgodzie partnerów nie jest uważane za przemoc.  Klapsy zadawane w seksualnej atmosferze nie mogą być jednak bardzo mocne, choć oczywiście wszystko zależy od upodobań i preferencji partnerów.  

Nie obowiązuje zasada, że to mężczyzna jest tym wymierzającym dyscyplinę, a kobieta tą uległą i poddaną; może być dokładnie na odwrót, jeśli tylko partnerom to odpowiada. Co więcej, spanking nie jest zarezerwowany tylko dla par heteroseksualnych.  

Kiedy spanking jest ciekawą propozycją? 

Klapsy doskonale sprawdzą się jako gra wstępna. Warto poprzedzić je sprośną rozmową, która sprawi, że atmosfera w łóżku szybko się podniesie. Udany seks jest sztuką wyobraźni. Odgrywanie roli uległej/uległego do określonych sytuacji seksualnych może być podniecające.  

Spanking można wykonać ręką, ale także różnymi gadżetami. Jakimi? W tym przypadku mogą to być: 

 • silikonowa lub skórzana packa,  
 • bicz,  
 • pejcz, 
 • flogger. 

Kiedy spanking nie sprawdzi się? 

Spanking bez konsultacji może sprawiać dyskomfort. Zarówno delikatne, jak i mocniejsze ciosy mogą wywołać lęk, zwłaszcza jeśli partner ma negatywne doświadczenia lub traumy. Dodanie klapsów do repertuaru seksualnego należy poprzedzić rozmową i uzyskaniem zgody. 

Partnerzy powinni być zgrani ze sobą, cieszyć się z wspólnego śmiechu, a przede wszystkim nie martwić się, że element uległości, który może występować w sypialni, będzie miał wpływ na ich codzienne relacje. 

Jak uprawiać spanking, by poprawił seks? 

Chcąc, aby klapsy były przyjemnym doznaniem, warto pamiętać o kilku zasadach: 

 • dajemy klapsy dłonią bez ostro zakończonych ozdób na dłoniach; 
 • klepiemy po miejscach, na których jest najwięcej tkanki tłuszczowej, by nie bolało; 
 • klepiemy partnerkę/partnera mocniej, ale tylko wtedy, kiedy zgodzi się na to; 
 • rozmasowujemy uderzone miejsce, możemy też za każdy klaps dawać pocałunek 

Kiedy spanking jest elementem erotycznej zabawy, można rozważyć krępowanie partnera, układanie się w pozycji na kolanach z pośladkami ku górze, bardzo podniecające może być także dawanie klapsów partnerowi w pozycji na pieska.  

Kobieta i mężczyzna w łóżku

Jakie gadżety erotyczne są przydatne podczas spankingu? 

Jeśli spanking jest częścią łóżkowych zabaw, warto sprawdzić różne akcesoria do dawania klapsów, jak np. pejcze, pokryte satyną czy nabite ćwiekami packi, zakończone skórą szpicruta lub baty zakończone sznurkami. Należy zachować szczególne środki ostrożności, ponieważ każde z tych narzędzi może powodować uszkodzenie ciała.  

Praktyczne rady dla uprawiających spanking 

Przed wprowadzeniem spankingu do strefy seksualnej, warto ustalić granice relacji uległy-dominujący. Kolejnym krokiem jest wymyślenie hasła bezpieczeństwa, czyli sposobu na komunikację, gdy coś zaczyna przekraczać granicę partnera. Gadżety i przebrania podczas spankingu podkręcają atmosferę, jednak nie we wszystkim będziemy dobrze się czuć. Warto więc uprawiać spanking z dużą uważnością i wyczuciem.  

W Polsce uprawianie praktyk seksualnych z grupy BDSM nie jest karalne, jeśli partnerzy wyrażą na nie zgodę. Są jednak kraje, gdzie nie ma zgody na zadawanie bólu drugiej osobie, nawet jeśli nie jest temu przeciwna. Do takich krajów należy Wielka Brytania. Przemoc seksualna jest zagrożona karą pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.  

 

Bibliografia: 

 1. Carlström C., BDSM, becoming and the flows of desire, Culture, HealtH & Sexuality, 2018.  
 2. Jan Szpilka, Antropologia praktyk sadomasochistycznych (BDSM) we współczesnej Polsce, rozprawa doktorska napisana pod kierunkiem dr hab. Marty Zimniak-Hałajko, Warszawa 2022.  
 3. Plante R. F., Sexual Spanking, the Self, Journal of Homosexuality, February 2006. 

Czy lubicie urozmaicać swój seks o bardziej wyrafinowane techniki i pozycje?

Tak, to podręca podniecenie.
Nie, takie propozycje mnie krępują.
Zobacz wyniki ankiety

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: