Przejdź do treści

Tiktokerka zmniejszyła piersi z rozmiaru J do D. „Teraz będę mogła zrobić o wiele więcej. Trenować, pracować!” – komentuje

Tiktokerka zmniejszyła piersi z rozmiaru J do D. "Teraz będę mogła zrobić o wiele więcej. Trenować, pracować!" - komentuje
Tiktokerka zmniejszyła piersi z rozmiaru J do D. "Teraz będę mogła zrobić o wiele więcej. Trenować, pracować!" - komentuje/ TikTok @libra.attackxo
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim

„Ból pleców stawał się tak silny, że po jakimś czasie MUSIAŁAM siadać” – wyznała tiktokerka znana w mediach społecznościowych jako @libra.attackxo. Kobieta poddała się operacji zmniejszenia biustu o kilka rozmiarów. W sieci postanowiła podzielić się swoimi doznaniami i rozwiać mit, że mammoplastyka nie wiąże się z bólem.

„Ból pleców stawał się tak silny, że MUSIAŁAM siadać”

Tiktokerka, znana w mediach społecznościowych jako @libra.attackxo, poddała się mammoplastyce ze względów zdrowotnych. Operacyjne zmniejszenie biustu polega na wycięciu fragmentu gruczołu piersiowego, a także skóry oraz tkanki tłuszczowej. Następnie lekarz odpowiednio modeluje piersi do momentu osiągnięcia pożądanego kształtu. Zabieg trwa ok. 3-4 godzin w znieczuleniu ogólnym.

Niektóre kobiety decydują się na pomniejszenie biustu, ponieważ ze względu na spore piersi zmagają się z bólem kręgosłupa, a czasem również skóry. Podrażnienia i rany może powodować sam stanik, który nierzadko wpija się w skórę ramion i pleców. Często dochodzi również do odparzeń pod piersiami. Jak przyznała tiktokerka, z powodu dużego biustu nie mogła robić wielu rzeczy, w tym podejmować niektórych aktywności sportowych. Trudność sprawiało jej nawet wykonywanie prostych czynności. Przez cały czas była także zgarbiona, co sprawiało, że codziennie odczuwała ból. Swoją postawę porównała do wyglądu krewetki. Podkreśliła także, że z powodu dużego obciążenia rozwinęła się u niej dyskopatia, a badania wykazały zmiany w kręgach szyjnych.

„Teraz będę mogła zrobić o wiele więcej. Trenować, pracować! (…) Bez strasznego garbienia się. Ból pleców stawał się [przed operacją – przyp. red.] tak silny, że po jakimś czasie MUSIAŁAM siadać” – wyznała w jednym z nagrań, w których opowiada o zabiegu.

„Nie masz pojęcia, jak to g*wno bardzo boli”

Operacja przebiegła pomyślnie, a lekarze zmniejszyli biust pacjentki z rozmiaru J do D. Kobieta wyznała w mediach społecznościowych, że to jednak nie koniec jej drogi do zdrowia. Rehabilitacja związana jest z bolesnym gojeniem i może trwać nawet rok. Po samej operacji na skórze mogą być zauważalne krwiaki oraz obrzęki, którym często towarzyszy ból. Przez miesiąc należy ograniczać ruch oraz powinno się nosić specjalny biustonosz pooperacyjny. W pierwszych miesiącach pacjentki mogą obserwować także zmniejszone czucie w piersiach.

Tiktokerka postanowiła podzielić się swoimi doznaniami i rozwiać mit, że mammoplastyka nie wiąże się z bólem. Z tego powodu weszła w polemikę z chirurgiem plastycznym, który w jednym ze swoich filmów na TikToku stwierdził, że redukcja biustu jest jednym z najmniej bolesnych zabiegów.

„Wiem, że przeprowadzasz operacje i całą resztę, ale nie masz pojęcia, jak to g*wno bardzo boli” – powiedziała.

Dodała, że poza fizycznym bólem musiała zatroszczyć się również o własne zdrowie psychiczne. W komentarzach wypowiedziały się także inne kobiety, które przeszły mammoplastykę. Jak wyznały, ich rekonwalescencja wyglądała podobnie i była naznaczona bólem.

„Miałam dość bolesny powrót do zdrowia, ale było warto” – napisała jedna z nich.

Tiktokerka przyznała, że pomimo bólu pooperacyjnego cieszy się, że w końcu zdecydowała się na zabieg. Jest zadowolona z efektów końcowych i nie może doczekać się, kiedy będzie mogła cieszyć się swoim nowym biustem i możliwościami.

„Zrób redukcję biustu, jeśli naprawdę jej chcesz” – podsumowała.

@libra.attackxo #stitch with @barrettplasticsurgery i cant get over this ! 👀🤭🤣 STOP LYING TO THESE WOMEN! It is EXTREMELY PAINFUL getting your breast reducted. Anyways chile #plasticsurgery #breastreductionishethcare #afterbreastreduction ♬ original sound – Strawberibae

Zobacz także

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy:

Zainteresują cię również:

Nadwrażliwość sutków – co powinnaś o niej wiedzieć?, fot. Adobe Stock

Nadwrażliwość sutków – co powinnaś o niej wiedzieć?

Sara Kayat i Leanne Adu

Badanie piersi w telewizji na żywo. Bez stanika, zasłaniania sutków i cenzurowania ciała modelki

Ból piersi – przyczyny, rodzaje, leczenie. Czy torbiele bolą?

„Bardzo duży biust stygmatyzuje. Pacjentki są często 'schowane’, mają zgarbioną postawę ciała” – o pomniejszaniu piersi mówi chirurg plastyczna lek. med. Marta Lechowicz-Wilińska

10 rzeczy, za które pokochają cię twoje piersi

10 rzeczy, za które pokochają cię twoje piersi

Implanty piersi wywołują kolejne odmiany raka? FDA wydała ostrzeżenie

„To jest obrzydliwe”. Influencerka pokazała implanty piersi po 13 latach wyjęte z jej ciała

Dobre nawyki dla zdrowia piersi / Fot. Pexels

6 dobrych nawyków dla zdrowia piersi

„Póki oddycham, jest mnóstwo do zrobienia”. Jola i Magda szyją turbany dla dziewczyn z całej Polski i apelują: badaj cycki!

Kobieta

Coraz mniej Polek przed 50. rokiem życia wykonuje mammografię. Konsekwencje będą tragiczne w skutkach, alarmują eksperci

Dr n.med. Tadeusz Witwicki, chirurg plastyk/ Archiwum prywatne

Dr n.med. Tadeusz Witwicki: Szkolono wszystkich, którzy się zgłaszali. Zajęcia prowadził anestezjolog, nie zabiegowiec…

Pomacaj Się

„Nie wiem, co sobie wyobrażałam? Że dostanę SMS-a z ostrzeżeniem: 'hello, jak się nie zbadasz, to za pół roku będziesz miała raka?'” – mówi Magda, jedna z bohaterek akcji „Pomacaj Się”

Choroby piersi – rak sutka, zapalenie, brodawczak i mastopatia

Brodawczak piersi – objawy, diagnostyka, leczenie

Guz liściasty piersi – objawy, diagnostyka i leczenie

Nowa reklama akcesoriów do karmienia Tomme Tippe została przez niektórych ocenzurowana. Ale lepszej dzisiaj nie zobaczysz!

gigantomastia

„Zwykle kobieta jest kierowana do chirurga plastyka przez specjalistów, którzy wyczerpali już inne metody pomocy”. Dr n. med. Anna Kasielska-Trojan o gigantomastii

Kasia Kulpa, Stanikomania / Archiwum prywatne

„Czas już wyrzucić z głowy kanon, według którego jedyne dobre piersi to sterczące kulki” – mówi Kasia Kulpa ze Stanikomanii

kobieta z kubkiem kawy

Zdrowe jelita to zdrowsze piersi

Shannen Doherty: Inni postawili już na mnie krzyżyk. Nie jestem gotowa na odejście. Mam w sobie dużo życia

Ból piersi podczas biegania. Co pomoże na bolące brodawki?

lekarz wykonuje usg piersi pacjentki

USG piersi – kiedy i jak często robić? Jak wygląda USG piersi?

Kobieta trzymająca się za biust

Problemy estetyczne brodawek i ich otoczek – jak wygląda korekcja?

zdrowe piersi

Jak prawidłowo wyglądają piersi? Świetna ściągawka od #SEXEDpl