Przejdź do treści

Współtwórz z nami Krótką Instrukcję. O Menopauzie. Zapraszamy na warsztaty!

Trzy kobiety w okresie menopauzy - HelloZdrowie
Zapraszamy cię na warsztaty poświęcone menopauzie! / Fot. Centre for ageing better, Unsplash
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Uważasz, że już czas zacząć bez lęku i wstydu rozmawiać o menopauzie i perimenopauzie? Sama doświadczasz objawów menopauzy lub masz już za sobą to doświadczenie? Dołącz do nas i pomóż nam stworzyć Krótką Instrukcję. O Menopauzie!

 

Czy wiesz, że mimo że dotyczy ona połowy populacji, aż 2/3 kobiet czuje się nieprzygotowanych i zagubionych, kiedy zaczyna doświadczać symptomów menopauzy? Że aż 46% kobiet nie wie, czym jest perimenopauza i czym różni się od menopauzy? Że prawie połowa kobiet nie mówi swoim partnerom, że ją przechodzi, większość nie rozmawia o swoich dolegliwościach nawet z bliskimi kobietami? Brytyjskie badania pokazują, że 28% kobiet rozważało odejście z pracy przez dokuczliwość symptomów i brak wsparcia pracodawcy, a 47% uznaje, że symptomy związane z menopauzą przeszkadzają w pracy. W Polsce tylko 4% kobiet korzysta z hormonalnej terapii zastępczej.

Jak widać, menopauza to temat, na który należy rozmawiać – szczerze, otwarcie, bez uprzedzeń, za to będąc wyposażonymi w rzetelną wiedzę.

Dlatego redakcja Hello Zdrowie rozpoczęła prace nad kolejną bardzo ważną dla wszystkich kobiet Krótką Instrukcją. Po Krótkiej Instrukcji. O Raku Piersi i Krótkiej Instrukcji. O Poronieniu tym razem przygotowujemy się do stworzenia Krótkiej Instrukcji. O Menopauzie. Pragniemy, aby był to wartościowy poradnik dla wszystkich kobiet, które doświadczają lub będą doświadczać menopauzy, i dzięki niemu będą mogły lepiej i bardziej komfortowo przejść ten etap życia.

Krótka Instrukcja o Menopauzie to darmowy poradnik stworzony we współpracy z kobietami, ekspertami i ekspertkami z wielu dziedzin

Do pracy nad Krótką Instrukcją zaprosiłyśmy ekspertki i ekspertów z m.in. takich dziedzin, jak endokrynologia, ginekologia, dietetyka, fizjoterapia uroginekologiczna, psychologia, seksuologia, prawo czy polityka zdrowotna wobec kobiet w miejscu pracy. Przede wszystkim chcemy jednak usłyszeć głos kobiet będących w okresie perimenopauzy, w trakcie i po menopauzie, ich bliskich, partnerów i partnerki. Czyli WASZ głos!

Dlatego zapraszamy was na warsztaty, podczas których w kameralnym gronie spotkamy się z osobami z doświadczeniem menopauzy. Porozmawiamy o przeżyciach, obawach i odczuciach z nią związanych. Wypełnij naszą ankietę, odpowiedz na kilka pytań i dołącz do nas!

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku naszych poprzednich Krótkich Instrukcji, także i O Menopauzie ukaże się całkowicie bezpłatnie w formie zarówno drukowanej, jak i elektronicznej na specjalnie stworzonej stronie internetowej, a PDF-a pobrać będzie mogła każda zainteresowana osoba. Zabieramy się do pracy!

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.