Przejdź do treści

Wstydziły się puszczać gazy przy swoich partnerach, wylądowały w szpitalu. Teraz apelują: nie popełniajcie naszego błędu

Wstydziły się puszczać gazy przy swoich partnerach, wylądowały w szpitalu
Wstydziły się puszczać gazy przy swoich partnerach, wylądowały w szpitalu/ Pexels
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Dziewczyny, nie wstydźcie się pierdzieć przy swoim facecie, bo to, co jest naprawdę krępujące, to zakłócenie snu swojego faceta z powodu dyskomfortu i bólu brzucha, pójście z nim do szpitala i otrzymanie diagnozy: 'uwięzione bąki’ ” – zaapelowała brazyliska piosenkarka Pocah.

Po(puść) sobie

Puszczanie gazów w towarzystwie, szczególnie jeśli mowa o towarzystwie chłopaka, na którym chcemy zrobić wrażenie, może nas wprawić w niemałe zakłopotanie. Tak było w przypadku 19-letniej Cary, która krępowała się puszczać gazy przy swoim partnerze. Jak się później okazało, kosztowało ją to później dużo nerwów i problemów ze zdrowiem. Swoją historią podzieliła się na TikToku.

Dziewczynie dokuczał w pracy ból brzucha i postanowiła zgłosić się do lekarza, który od razu skierował ją do szpitala. Tam okazało się, że dolegliwości Cary były wynikiem pęknięcia wyrostka robaczkowego.

„Zaczęłam obwiniać mojego chłopaka, ponieważ przy nim zawsze wstrzymuję swoje bąki” – powiedziała 19-latka lekarzom. „Nie przypuszczałam, że trafię z tego powodu do szpitala” – dodała.

@cazakid69♬ original sound – asp

O problemach ze wstrzymywaniem gazów opowiedziała też ostatnio w swoich mediach społecznościowych brazylijska piosenkarka Pocah, która również z tego powodu trafiła do szpitala.

„Teraz mam się dobrze. To tylko nagromadzenie wstrzymywanych bąków. Od teraz pozwalam im samodzielnie wychodzić. Wyzdrowiałam i czuję się dobrze” – stwierdziła celebrytka w relacji na Instagramie. „Dziewczyny, nie wstydźcie się pierdzieć przy swoim facecie, bo to, co jest naprawdę krępujące, to zakłócenie snu swojego faceta z powodu dyskomfortu i bólu brzucha, pójście z nim do szpitala i otrzymanie diagnozy: 'uwięzione bąki’ ” – zaapelowała.

 

Balon

Jak może się skończyć wstrzymywanie gazów?

Często najszybciej odczuwanym skutkiem wstrzymywania gazów jest uczucie dyskomfortu. Efektem może być również występowanie takich objawów, jak:

Konsekwencje wstrzymywania gazów mogą być jednak znacznie poważniejsze. Związane z obecnością dużej ilości gazów rozszerzenie jelit może spowodować wzrost ciśnienia krwi i tętna oraz zmniejszenie natlenowania krwi. Może to potencjalnie przyczynić się do rozwoju powikłań sercowo-naczyniowych u pacjentów z grupy bardzo wysokiego ryzyka ich wystąpienia.

Niewypuszczanie zgromadzonych gazów na zewnątrz może skończyć się też rozwojem zapalenia uchyłków, tworzących się wzdłuż przewodu pokarmowego. Tak jak w przypadku Cary, może dojść również do pęknięcia woreczka robaczkowego.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.