Przejdź do treści

Wycofano popularne piwo rzemieślnicze. GIS ostrzega: znajdują się w nim kawałki szkła!

Wycofano popularne piwo rzemieślnicze. GIS ostrzega: znajdują się w nim kawałki szkła!
Wycofano popularne piwo rzemieślnicze. GIS ostrzega: znajdują się w nim kawałki szkła! Fot. Istock
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Główny Inspektorat Sanitarny wycofał ze sprzedaży piwo Miłosław (niefiltrowane, 0,5l). Powód? Kawałki szkła znalezione w środku butelek. Sprawdź, czy przypadkiem nie kupiłaś tego piwa.

Wycofanie piwa Miłosław

Główny Inspektor Sanitarny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży piwa Miłosław. O jaki dokładnie produkt chodzi:

  • nazwa produktu: piwo Miłosław niefiltrowane 0,5L
  • data minimalnej trwałości: 28-11-2020
  • producent: Browar Fortuna Sp. z o.o. sp. k. ul. Wrzesińska 24 62-320 Miłosław

„Browar Fortuna Sp. z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. wycofuje jedną partię piwa wskazaną w komunikacie ze względu na stwierdzenie ciała obcego – fragmentu szkła” – czytamy na stronie GIS.

Kobieta popijająca winko

O czym powinnaś wiedzieć?

Masz w domu piwo Miłosław akurat z tej serii? Pędź do sklepu, w którym je kupiłaś.

„Prosimy wszystkich, którzy zakupili powyższe piwo o jego niespożywanie i zwrócenie do sklepu, w którym zostało zakupione” – pisze producent piwa w komunikacie na swojej stronie.

Państwowa Inspekcja Sanitarna współpracuje z producentem w celu ustalenia źródła zanieczyszczenia oraz monitoruje proces wycofywania. Browar Fortuna informuje na swojej stronie, że znalezienie szkła w butelce „nie wiąże się ze szkodą u żadnego konsumenta”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Uwaga❗️Ostrzeżenie: https://gis.gov.pl/…/wycofanie-partii-produktu-pn-piwo-mil…/ ? Zagrożenie: Browar Fortuna Sp. z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. wycofuje jedną partię piwa wskazaną w komunikacie ze względu na stwierdzenie ciała obcego – fragmentu szkła. ? Działania: – Browar Fortuna Sp. z o.o. sp. k. podjął dobrowolną decyzję o wycofaniu z rynku i od konsumentów przedmiotowej partii produktu. Na stronie internetowej http://www.browarfortuna.pl/ firma skierowała komunikat do swoich klientów. – Producent współpracuje z podmiotami sprzedającymi wskazaną partię w celu wycofania, wyjaśnia także przyczynę zdarzenia. – Państwowa Inspekcja Sanitarna współpracuje z producentem w celu ustalenia źródła zanieczyszczenia oraz monitoruje proces wycofywania. ? Zalecenia dla konsumentów: – Produkt z partii wskazanej w komunikacie nie powinien być spożywany. . . . . . #ostrzeżenie #ostrzeżeniepubliczne #wycofanie #komunikat_GIS #safefood #bezpieczeństwo #zdrowie

Post udostępniony przez Główny Inspektorat Sanitarny (@gis_gov_pl)

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

GIS

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.