Przejdź do treści

Wzdęcia po seksie? Zobacz, dlaczego tak się dzieje

Wzdęcia po seksie? Zobacz, dlaczego tak się dzieje Pexels.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Zastanawiałaś się, czy jesteś jedyną osobą, która miewa problemy ze wzdęciami po seksie? Ten wstydliwy problem nie dotyczy tylko ciebie. Dowiedz się, jakie mogą być tego przyczyny.

Po wspaniałym seksie ze swoim partnerem miewasz problem ze wzdęciami? Niestety jest to dość powszechne, nie ma jednak prostego sposobu, aby pozbyć się tej dolegliwości. Znajomość swojej anatomii i przyczyn wzdęciapo seksie może ci jednak pomóc w pozbyciu się wstydu.

Winna anatomia

Jedną z przyczyn powodujących wzdęcia jest tyłozgięcie macicy (pochylenie ku tyłowi). Dzieje się tak dlatego, że podczas seksu macica może się nieznacznie przemieszczać, dotykając innych otaczających ją narządów. Może to skutkować bólem i wzdęciem. Tyłozgięcie macicy może nie wywoływać żadnych objawów, jednak niekiedy może skutkować bólami miesiączkowymi oraz bólem podczas seksu. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy masz tyłozgięcie macicy, udaj się na badania do swojego ginekologa.

A może to miesiączka?

Inną przyczyną wzdęć mogą być hormony wydzielane przez twoje ciało w czasie cyklu menstruacyjnego. Kobiety bardzo często dostają wzdęć przed, po lub w trakcie miesiączki.

Problemy jelitowe

Poważniejszą przyczyną wzdęć, które nasilają się po stosunku seksualnym, mogą być problemy jelitowe, jak chociażby zespół jelita drażliwego, niestrawność czy zaparcia. Najlepiej wtedy przed seksem powstrzymać się od spożywania niektórych produktów np.: fasoli, kapusty czy niektórych owoców. Udowodniono również, że imbir pomaga w walce ze wzdęciami i bólami brzucha. Sprawdź, czy to pomoże ci w jakimś stopniu przezwyciężyć problem.

I znów te hormony

Kolejną przyczyną wzdęć może być wytrysk nasienia. Zawarta w męskim nasieniu prostaglandyna po dostaniu się do pochwy może wywoływać skurcze macicy i dyskomfort. Jest to kolejna z możliwych przyczyn wzdęć po stosunku.

Nie ma jednego lekarstwa, które uwolni cię od wzdęć po stosunku. Jeśli jednak twój problem nie znika po paru godzinach, warto skonsultować się z lekarzem.

 

Źródło: Popsugar

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.