Przejdź do treści

Body wrapping – prosty sposób na jędrną skórę

kobieta podczas zabiegu body wrappingu
Fot. Photographee.eu / stock.adobe.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim

Body wrapping to zabieg wyszczuplający, którego zadaniem jest silne ujędrnienie skóry. Umożliwia spalanie tkanki tłuszczowej i uzyskanie szczupłej sylwetki. Najlepiej sprawdza się w połączeniu z dietą i ćwiczeniami.

Nasze teksty zawsze konsultujemy z najlepszymi specjalistami

lek. Marta Dąbrowska
Marta Dąbrowska
lekarz

Body wrapping składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich polega na nałożeniu na skórę preparatów ujędrniających i antycellulitowych. Drugi etap to owinięcie ciała folią spożywczą. Coraz więcej kobiet decyduje się na body wrapping w domu – jest to prosty sposób nie tylko na ujędrnienie skóry, ale też na chwilę relaksu.  

Body wrapping – przeciwwskazania oraz zalecenia

Owinięcie skóry folią spożywczą może bardzo ujędrnić ciało. Body wrapping pobudza krążenie w układzie krwionośnym i limfatycznym, a dodatkowo otwiera pory. Substancje wnikają w ciało, przywracają skórze jędrność i usuwają toksyny. Foliowanie może w znacznym stopniu ujędrnić biust, zmniejszyć obwód brzucha, ud oraz pośladków. Body wrapping na cellulit to świetne rozwiązanie. Zabieg może wykonać prawie każda osoba, która chce się pozbyć nadprogramowych kilogramów, zredukować cellulit lub po prostu wymodelować sylwetkę. Niestety istnieje kilka przypadków, w których zabieg body wrapping jest zabroniony. Przeciwwskazaniem do wykonania kuracji jest ciąża, choroby nerek, żylaki, wysokie ciśnienie krwi, choroby serca, zatory naczyniowe, posiadanie wrażliwej skóry bądź skóry naczyniowej i niedawno przebyta operacja. Jeżeli mimo przeciwwskazań osoba nadal chce wykonać zabieg body wrapping, niezbędna jest konsultacja z lekarzem, który podejmie ostateczną decyzję w tej kwestii.

Body wrapping w domu

Domowy body wrapping jest znacznie tańszy niż ten przeprowadzany w gabinecie kosmetycznym. Przygotowując zabieg body wrapping w domu, potrzebne będą jedynie kosmetyki, folia spożywcza i koc. W gabinecie cena zabiegów waha się od 50 do 130 zł, zależy ona od partii ciała. Należy pamiętać, że jeden zabieg nie zadziała, dlatego zaleca się ich około dziesięciu. Body wrapping w domu jest zatem o wiele tańszym rozwiązaniem. Niektórzy jednak preferują pierwszą kurację wykonać pod okiem specjalistów. I jest to dobry sposób na to, aby zobaczyć, jak taki zabieg wykonuje osoba z kwalifikacjami. W przypadku, kiedy to jednak cena jest głównym kryterium wyboru – domowy body wrapping to również świetne rozwiązanie.  

Body wrapping – krok po kroku

Aby wykonać body wrapping krok po kroku, należy najpierw przygotować kosmetyki oraz koc. Niezbędnym produktem jest także folia do body wrappingu. Na początku należy wykonać peeling ciała. Usunie on martwy naskórek i pozwoli preparatom na lepsze wniknięcie w skórę. Następnie należy osuszyć się, w wybrane miejsce nałożyć zrobiony samodzielnie preparat lub kosmetyki do body wrappingu zakupione w drogerii. Warstwa powinna być dosyć gruba. Kolejnym krokiem jest owinięcie miejsca folią spożywczą i przykrycie się kocem. Należy odczekać tak koło czterdziestu pięciu minut. Ostatnim etapem jest zdjęcie folii i umycie miejsca chłodną wodą bez mydła. Zabieg body wrapping należy wykonywać minimum raz w tygodniu. Aby efekty były zadowalające, ważna jest systematyczność.

Zobacz także

Body wrapping – kosmetyki

Kosmetyki do body wrappingu można zakupić w drogerii. Warto przeczytać ich skład i pokusić się o produkty dobrej jakości. Jest to istotne, ponieważ kosmetyk wnika bardzo głęboko w skórę i dobrze, aby pomógł, a nie wyrządził szkody. Gotowy balsam powinien zawierać wiele naturalnych i aktywnych substancji o działaniu ujędrniającym. Do takich substancji można zaliczyć kofeinę, żeń-szeń, cynamon, imbir oraz ginko biloba. Kosmetyki do body wrappingu można przygotować także samodzielnie. Aby wykonać własny preparat, należy wymieszać jedno opakowanie cynamonu, łyżkę imbiru w proszku oraz dwie łyżki miodu. Następnie warto dodać wodę, aby mieszanka stała się bardziej płynna. Wśród składników dobrze sprawdzi się także kawa, która ma działanie antycellulitowe. Warto wykorzystać fusy z kawy, wymieszać je z odrobiną oliwy lub oleju kokosowego i dodać odrobinę cynamonu. Zabieg body wrapping może okazać się niezwykle skuteczny, kiedy mieszanka stworzona jest samodzielnie.

Body wrapping – pora na jędrną skórę!

Body wrapping to idealny sposób na uporanie się z nadprogramowymi centymetrami oraz cellulitem. Po regularnie wykonywanym zabiegu skóra stanie się jędrna i zdrowsza. Niewątpliwą zaletą jest to, że kurację można wykonać samodzielnie w domu, należy jednak pamiętać o przeciwwskazaniach, które wykluczają body wrapping i konsultacji z lekarzem rodzinnym.

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy:

Zainteresują cię również:

Dwie kobiety konsultują wynik anoskopii odbytu Hello Zdrowie

Anoskopia – badanie, cena. Czym się różni od rektoskopii?

Mycie rąk przez dziecko by była ochrona przed pasożytami w kale i tasiemczycą Hello Zdrowie

Tasiemiec w kale – jak go rozpoznać?

Przepuklina udowa u kobiety Hello Zdrowie

Przepuklina udowa – jakie leczenie podjąć w jej przypadku?

Badanie tympanogram kobieta u lekarza Hello Zdrowie

Tympanometria – na czym polega badanie? Czy jest bolesne?

Przedawkowanie magnezu – czy jest możliwe? Jak się objawia?

Gert-Jan Oskam

Sparaliżowany mężczyzna po 12 latach zaczął chodzić. Pomogła pionierska operacja w Szwajcarii

Stopa kobiety na mchu modzele i nagniotki Hello Zdrowie

Czym są nagniotki i jak się ich pozbyć?

Kobieta dostaje zastrzyk z heparyny.

Heparyna – zastosowanie, przeciwwskazania i skutki uboczne

Kobieta cierpi na zatrucie pokarmowe

Zatrucie pokarmowe – objawy, leczenie, pierwsza pomoc

mierzenie ciśnienia krwi hipotensja

Hipotensja – zbyt niskie ciśnienie, które utrudnia funkcjonowanie

Kobieta leży chora w łóżku z chusteczkami, obok niej stoją lekarstwa

Stan zapalny w organizmie – o czym może świadczyć?

stopy i palce młotkowate na mokrym piasku

Czym są palce młotkowate? Jak je leczyć?

Obsesja to zaburzenie u kobiety Hello Zdrowie

Czym jest obsesja? Jak można ją leczyć?

Kobieta w czasie terapii behawioralnej

Czym jest terapia behawioralna i jakie niesie korzyści?

Ręka chorej na białaczkę osoby na szpitalnej pościeli_leukemia/HelloZdrowie

Leukemia, czyli białaczka – śmiertelnie niebezpieczny nowotwór

Traumatolog – czym się zajmuje? Kiedy warto się do niego udać?

Jakie są przyczyny zgagi? Jak sobie z nią radzić na co dzień?

Co to jest szpiczak mnogi? Objawy, rokowania, diagnostyka 

Cholesterol całkowity – co to? Kiedy jego poziom jest niebezpieczny?

Skąd się biorą pryszcze? Jak skutecznie się ich pozbyć?

Czym jest kolposkopia? Na czym polega? Interpretacja wyników

noworodek

Czym jest zespół kociego krzyku i jak leczyć to zaburzenie?

Podniebienie gotyckie – co to? Przyczyny, objawy, leczenie

Opryszczka w nosie. Jakie są jej przyczyny i sposoby leczenia?