Przejdź do treści

Doda ma problemy ze słuchem. Wokalistka prosi fanów o pomoc

Doda ma problemy ze słuchem. Wokalistka prosi fanów o pomoc
Doda ma problemy ze słuchem. Wokalistka prosi fanów o pomoc / Fot. JAROSLAW ANTONIAK/MWMEDIA
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim

Doda zamieściła na Instagramie bardzo niepokojące nagranie, w którym poinformowała, że stan jej zdrowia uległ pogorszeniu. Artystka ma problemy ze słuchem. „Zaraz oszaleję” – przyznała i zwróciła się z apelem do fanów.

Przed weekendem Doda, a właściwie Dorota Rabczewska-Stępień, nagrała na instagramowym profilu relację, w której opisała swoje problemy ze słuchem. Wokalistka od kilku dni zmaga się z męczącym piskiem i bólem w uszach.

„Kochani nie spałam całą noc. O 6 rano obudził mnie taki pisk w lewym uchu, który utrzymuje się do dzisiaj. Jakby ciśnienie się zmieniało albo czajnik się gotował mi nad lewym uchem” – mówiła wokalistka.

W dalszej części nagrania Doda poprosiła swoich fanów o rady. „Jestem na dobrej drodze do tego, żeby zaraz oszaleć. Nie wiem, może zmienia się pogoda… Więc dajcie znać, czy macie tak samo” – dodała.

Internauci poradzili jej, by przyłożyła do ucha okład z rozgrzanej soli, jednak to nie pomogło. Mało tego, drażniący dźwięk pojawił się również w drugim uchu. To skłoniło artystkę, by niezwłocznie udać się do lekarza.

Danuta Stenka na premierze nowego wydania książki "Flirtując z życiem"

Doda ma problemy ze słuchem

36-letnia piosenkarka na nagraniu była wyraźnie zaniepokojona swoim stanem zdrowia. Przyznała, że obawia się całkowitej utraty słuchu, zwłaszcza że dokuczający pisk w uszach to problem, który odezwał się do niej po latach. Doda już dwa lata temu uskarżała się na dolegliwości związane z aparatem słuchowym. Wówczas mówiła, że przez odsłuchy w uszach, które nosiła podczas swoich występów, ma już 40 proc. ubytku słuchu.

Fani zasugerowali artystce, że być może w tym przypadku pisk w uszach związany jest z aparatem na zębach, który uciska na nerw. Artystka zdjęła więc aparat, ale ból nie ustał. Wybrała się do specjalisty, przyjęła sterydy i to również nie pomogło, a co gorsza, pisk pojawił się w drugim uchu.

„Jutro mam kolejne badania słuchu i ucha wewnętrznego. Najważniejsze jest to, żeby zadziałać w ciągu 24 godz., gdyby to była głuchota. Dostałam lek sterydowy. Zaraz oszaleję. Zaczęło mi piszczeć w obu uszach. I to coraz głośniej! Nie bagatelizujcie takich rzeczy, od razu idźcie do lekarza” – apelowała.

Relacja Dody na InstaStories

Pisk w uszach a aparat ortodontyczny

W poniedziałek Doda nagrała krótką relację chwilę po tym, jak odebrała wyniki badań słuchu i ucha wewnętrznego. Okazało się, że pisk w uszach rzeczywiście związany był z aparatem ortodontycznym.

„Kochani jestem taka szczęśliwa, właśnie zrobiłam sobie wyniki. Mój słuch się nie pogorszył na przełomie tych 2-3 lat, kiedy ostatni raz robiłam sobie badania, więc ten pisk w ogóle nie jest od słuchu. Wynika z tego, że w większości mieliście rację, że to chodzi o aparat, o zmianę w stawie skroniowo-żuchwowym, o szczękę, która się rotuje i wpływa na ten pisk” – uspokoiła fanów.

Artystka przyznała, że chwilowo zrezygnuje z kontynuacji leczenia ortodontycznego, by „uspokoić system mięśniowy twarzy”. „I chciałam wam też powiedzieć, że po Nowym Roku zmobilizowałam się i poddam się kompleksowym badaniom wszystkich szumów, pisków w takiej najlepszej klinice w Warszawie” – dodała.

Mamy nadzieję, że dolegliwości bólowe w szybkim czasie ustąpią, a w Nowy Rok artystka wkroczy w pełni sił.

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy:

Zainteresują cię również:

Viki Gabor

Viki Gabor zmagała się z poważną chorobą. „To był dla mnie cios” – mówi mama artystki

Rodzaje, cena i zastosowanie aparatów retencyjnych. Jak długo trzeba nosić?

„Dla osoby głuchej język polski jest językiem obcym. We własnym kraju czujemy się jak obcokrajowcy” – mówi Zuzanna Szymańska z Akademii Młodych Głuchych

Niedosłuch i szumy uszne – główne przyczyny i postępowanie laryngologiczne 

Wybiórczy słuch / pexels

„Ile razy mam to jeszcze powtarzać?”, czyli dlaczego czasem naprawdę nie chcemy słyszeć

Badanie ABR – czym jest i jak przygotować się do badania słuchu

14-letnia Leanne Fan wynalazła słuchawki, które oprócz tego, że odtwarzają muzykę, to jeszcze... wykrywają i leczą infekcje ucha

14-latka wynalazła słuchawki, które oprócz tego, że odtwarzają muzykę, to jeszcze… wykrywają i leczą infekcje ucha

Ashton Kutcher przyznał, że chorował na poważną chorobę immunologiczną. "Mam szczęście, że żyje po tej przerażającej podróży"

Ashton Kutcher przyznał, że chorował na poważną chorobę immunologiczną. „Mam szczęście, że żyję po tej przerażającej podróży”

Zastanawiasz się nad założeniem aparatu ortodontycznego? Opowiem ci, jak to jest

Gen-przełącznik pomoże przywrócić słuch. Co wiemy o TBX2?

„Rodzice podjęli się tego niewiarygodnego zadania, żeby w domu pełnym ciszy wychować muzyków”. Olga Bończyk o świecie osób niesłyszących

"Z medycyną nie ma wiele wspólnego, a przy tym może bardzo pacjentowi zaszkodzić". Farmaceutka przestrzega przed świecowaniem uszu

„Z medycyną nie ma wiele wspólnego, a przy tym może bardzo pacjentowi zaszkodzić”. Farmaceutka przestrzega przed świecowaniem uszu

otolaryngolog

Ucho pływaka i inne problemy ucha zewnętrznego. Poznaj ich przyczyny i objawy

Półpasiec uszny – u dorosłych i dzieci. Objawy, leczenie

Ucho wewnętrzne – budowa, funkcje i choroby

Ucho środkowe – budowa, funkcje, zapalenie ucha

Płat skroniowy mózgu – budowa, funkcje, skutki uszkodzeń

Ucho zewnętrzne – budowa, funkcje, zapalenie ucha

Trąbka Eustachiusza – funkcje, zapalenie i niedrożność

Zmysły człowieka – rodzaje, funkcje i ich działanie

Powstała biżuteria dla osób niesłyszących i niedosłyszących. Jest nie tylko funkcjonalna, ale też naprawdę piękna

Powstała biżuteria dla osób niesłyszących i niedosłyszących. Jest nie tylko funkcjonalna, ale też naprawdę piękna!

Neuron – budowa, funkcje i choroby komórki nerwowej

Ucho – budowa, funkcje, choroby i higiena

Głuchota starcza

Głuchota starcza – przyczyny, objawy, zapobieganie i leczenie