Przejdź do treści

„Gdzie pan był, jak rodziłam?”. Popularny ginekolog opowiedział o swoim dyżurze, internautki zachwycone

Jak wygląda 24-godzinny dyżur na oddziale ginekologicznym? / kadry za tiktok.com @dr_strus
Jak wygląda 24-godzinny dyżur na oddziale ginekologicznym? / kadry za tiktok.com @dr_strus
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Dr Michał Strus, lekarz ginekolog, który chętnie dzieli się swoim doświadczeniem oraz wiedzą z zakresu medycyny na Instagramie, tym razem przygotował dla swoich obserwatorek i obserwatorów coś wyjątkowego. Nagrał wideo, w którym zrelacjonował swój 24-godzinny dyżur w szpitalu o III stopniu referencyjności. A nie był to łatwy dzień. „Jest pan absolutnie wspaniałym człowiekiem” – komentują nagranie internautki. 

10 tys. kroków po klinice

Ginekolog Michał Strus pracuje w klinice ginekologii i położnictwa o III stopniu referencyjności, czyli oferującej najwyższe standardy opieki. Aby pokazać, jak wygląda jego praca, ze szczegółami opowiedział o swoim dyżurze.

Lekarz rozpoczął pracę o 8 rano. Pierwszym krokiem było spotkanie się z lekarzami dyżurującymi poprzedniego dnia w sali raportów: przekazali oni wszystkie najważniejsze informacje. Następnie udał się na blok porodowy, a później do ambulatorium, gdzie skonsultował trzy pacjentki. Kolejnym krokiem były poranne wizyty na oddziale.

Właśnie wtedy, kiedy konsultował pacjentki, dostał pilne wezwanie na blok porodowy.

Okazało się, że pacjentka w trakcie porodu zaczęła masywnie krwawić. Nieprawidłowy zapis KTG, podejrzenie odklejenia się łożyska, pilne, wręcz ekspresowe cięcie cesarskie, które pozwoliło nam bezpiecznie zakończyć ciążę” – zrelacjonował wydarzenie, zamieszczając też niewielkie urywki nagrań z bloku.

O godzinie 18 lekarz miał już pokonane 10 tys. kroków po placówce. Zjadł posiłek i za chwilę znów otrzymał kolejne pilne wezwanie na blok porodowy. U pacjentki, która została przywieziona karetką do szpitala, konieczne było wykonanie cięcia cesarskiego.

„Konsultacje w ambulatorium, wieczorna wizyta i udało nam dotrwać do rana. Mama i dziecko po pilnym cięciu cesarskim czują się super, a ja lecę odpoczywać” – tymi słowami zakończył nagranie.

W ten sposób pokazał, że praca ginekologa to często szybkie decyzje, błyskawiczne reakcje i po prostu troska o życie i zdrowie kobiet, a także ich dzieci. Nic dziwnego, że filmik ginekologa wzbudził tak pozytywne reakcje. Internautki w komentarzach podkreślały, jak cenna jest jego praca i jak wiele mu zawdzięczają. Oto niektóre z wpisów:

„Ja po takim dyżurze musiałabym mieć trzy dni przerwy. Podziwiam za zaangażowanie”

Gdzie pan był jak rodziłam?”

„Ogromnie podziwiam i dziękuję za służbę”

„Jest Pan absolutnie wspaniałym człowiekiem”

Joanna Pabich-Worożbit i Olga Błaszczak-Galewska

Dr Michał Strus – kim jest?

Michał Strus to ceniony specjalista położnictwa i ginekologii, w którego kręgu zainteresowań jest także endokrynologia oraz leczenie niepłodnościKażdy post specjalisty jest pisany w przystępny sposób, tak by każdy mógł pogłębiać swoją wiedzę medyczną. Jego profil na Instagramie śledzi już ponad 71,9 tys. osób.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Czy jesteś zadowolona ze swojego ginekologa?

Tak
Nie
Zobacz wyniki ankiety

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.