Przejdź do treści

Hailey Bieber po raz kolejny w tym roku ma problemy ze zdrowiem. Tym razem chodzi o zmianę na jajniku

Hailey Bieber po raz kolejny w tym roku ma problemy ze zdrowiem. Tym razem chodzi o zmianę na jajniku
Hailey Bieber po raz kolejny w tym roku ma problemy ze zdrowiem. Tym razem chodzi o zmianę na jajniku/ fot. Phillip Faraone, Getty Images
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Hailey Bieber opowiedziała o problemie zdrowotnym, z którym się zmaga. „To bolesne i nieprzyjemne. Sprawia, że ​​czuję mdłości, wzdęcia, skurcze i jestem bardzo emocjonalna” – stwierdziła w relacji na swoim instagramowym koncie Bieber. „Jestem pewna, że wiele z was było w podobnej sytuacji i mnie rozumie” – dodała.

Torbiel jak jabłko

Hailey Bieber, modelka i żona Justina Biebera, w kwietniu opowiedziała swoim fanom o tym, że przeszła operację serca. Interwencja chirurgiczna była konieczna z powodu zdiagnozowania u Biebier PFO – otworu w sercu, który zwykle zamyka się po urodzeniu. Jego występowanie u modelki wywołało mikroudar, w wyniku którego nie mogła mówić, a jej prawa część twarzy została całkowicie sparaliżowana. Teraz Hailey Bieber ma inny problem zdrowotny.

Celebrytka wyznała na swoim profilu na Instagramie, że na jednym z jej jajników znajduje się całkiem spora torbiel, która osiągnęła rozmiar jabłka. Dodała, że to nie pierwszy raz, kiedy zmaga się z tego typu problemem. Wyjaśniła przy tym, że pojawienie się zmiany na jajniku nie jest związane u niej z endometriozą ani z PCOS, czyli zespołem policystycznych jajników.

Modelka podkreśliła też, że większy brzuch to skutek pojawienia się torbieli, a nie, jak sugerowali w komentarzach internauci i internautki – ciąży.

„To bolesne i nieprzyjemne. Sprawia, że ​​czuję mdłości, wzdęcia, skurcze i jestem bardzo emocjonalna” – stwierdziła w relacji na swoim instagramowym koncie Bieber. „Jestem pewna, że wiele z was było w podobnej sytuacji i mnie rozumie” – dodała.

Torbiel na jajniku – co to jest i czym się objawia?

Torbiel (cysta) na jajniku to łagodny nowotwór w kształcie worka wypełnionego płynem, który wykazuje niskie ryzyko, że zmieni się w zmianę złośliwą. Zazwyczaj wielkością przypomina orzech, ale może być nawet większa niż pomarańcza. Może się pojawić zarówno na jednym, jak i na obu jajnikach na raz.

Cysta może wystąpić niezależnie od wieku pacjentki. Najczęściej lekarze diagnozują ją podczas profilaktycznego badania USG, ponieważ niejednokrotnie na początku nie daje żadnych objawów. Dopiero później, kiedy torbiel zaczyna się rozrastać, i uciska na znajdujące się w jej sąsiedztwie narządy i tkanki, mogą pojawić się takie objawy, jak:

  • ból podbrzusza,
  • uczucie ciągłego parcia na pęcherz,
  • wzdęcia,
  • zaburzenia cyklu owulacyjnego.

Każda torbiel jajnika powinna być kontrolowana i leczona zgodnie z zaleceniami ginekologa. W terapii stosuje się metody hormonalne albo operacyjne (laparoskopia bądź laparotomia).

Relacja na Instagramie Heiley Bieber

Relacja na Instagramie Hailey Bieber/ fot. Instagram

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.