Przejdź do treści

Jak bezpiecznie uprawiać seks oralny? Odpowiada dr Agnieszka Nalewczyńska

Jak bezpiecznie uprawiać seks oralny? / unsplash
Jak bezpiecznie uprawiać seks oralny? / unsplash
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Uprawiasz seks oralny? Rób to bezpiecznie! Dr Agnieszka Nalewczyńska przypomina: „Chorobami przenoszonymi drogą płciową możesz zarazić się też w trakcie seksu oralnego”. 

Seks oralny

Seks oralny, określany mianem „miłości francuskiej”, to popularna forma praktyk seksualnych. Może być on źródłem niezwykłych doznań, zwłaszcza jeśli partnerzy dobrze znają swoje preferencje. Decydując się na tę formę stosunku, warto jednak znać ryzyko, jakie on ze sobą niesie.

O bezpieczeństwie podczas seksu oralnego przypomina dr Agnieszka Nalewczyńska na swoim profilu na Instagramie.

„Chorobami przenoszonymi drogą płciową możesz zarazić się też w trakcie seksu oralnego” – podkreśla ginekolożka, dodając, że warto stosować koferdam intymny. Czym jest koferdam? To nic innego jak cienki, kwadratowy materiał, zwykle wykonany z lateksu lub nitrylu. Najczęściej jest on używany w stomatologii do odizolowania miejsca wykonywania zabiegu od reszty jamy ustnej.

Koferdam intymny chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową podczas seksu oralnego.

Jak zrobić koferdam z prezerwatywy?

Koferdam intymny można kupić przez internet. Jeśli jednak nie masz możliwości zakupu, możesz go również zrobić z prezerwatywy. W jaki sposób?

„Otwórz i rozwiń prezerwatywę, obetnij czubek i podstawę. Rozetnij ją wzdłuż i gotowe. Przyłóż stroną wewnętrzną do cipki, w ten sposób jesteś chroniony/a przed STD (z ang. Sexually Transmitted Diseases, czyli choroby przenoszone drogą płciową)” – wyjaśnia dr Agnieszka Nalewczyńska.

Dr Agnieszka Nalewczyńska – kim jest?

Dr Agnieszka Nalewczyńska to ginekolożka i lekarka medycyny estetycznej. Jest założycielką fundacji Jeszcze, która zajmuje się między innymi edukacją seksualną oraz właścicielką kliniki Estebelle Wilanów. Ukończyła Akademię Medyczną w Warszawie.

Ekspertka jest aktywna w mediach społecznościowych, gdzie zamieszcza różne posty dotyczące m.in. higieny intymnej, depilacji czy ginekologii estetycznej. Jej profil na Instagramie obserwuje ponad 160 tys. osób.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: