Przejdź do treści

Justin Bieber ma sparaliżowaną część twarzy. Powrót do zdrowia zajmie mu kilka tygodni

Justin Bieber jest załamany swoim stanem zdrowia (Photo by Jeff Kravitz/FilmMagic/GettyImages)
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Justin Bieber niedawno odwołał zaplanowaną trasę koncertową. Powód? Bardzo poważne problemy ze zdrowiem.  — Jak widzicie, to oko nie mruga. Nie mogę się uśmiechać po tej stronie twarzy. To nozdrze nie chce się poruszyć. Mam więc pełny paraliż po tej stronie twarzy — zwrócił się do fanów wokalista w nagraniu opublikowanym na Instagramie. Bieber zapewnił, że podda się leczeniu, żeby jak najszybciej wrócić do sprawności i na trasę koncertową. 

Co dolega Justinowi Biebierowi?

Uwielbiany przez wielu kanadyjski gwiazdor muzyki pop, Justin Bieber, oświadczył fanom, że ma poważne problemy ze zdrowiem.

„Mam przypadłość zwaną zespołem Ramsaya Hunta, który jest spowodowany wirusem atakującym nerwy w uchu i nerwy twarzowe, co spowodowało paraliż twarzy”-  poinformował na Instagramie 28-latek.

Wspomniana przypadłość to nietypowa postać półpaśca. Gwiazdor nie jest w stanie mrugnąć jednym z oczu, poruszać nozdrzami, ani całkowicie się uśmiechnąć. Trudno jest mu także jeść.

„Jak widzicie, to dość poważna sprawa. Chciałbym, żeby tak nie było, ale oczywiście moje ciało mówi mi, że muszę zwolnić i mam nadzieję, że to zrozumiecie – mówił dalej w nagraniu. –  Wykorzystam ten czas na odpoczynek, relaks i powrót do sprawności, aby móc robić to, do czego zostałem stworzony”.

Jak podaje magazyn „People”, wokalista jest bardzo zaniepokojony tym, co się stało. Lekarze zapewniają, że za kilka tygodni Bieber ma powrócić do zdrowia. Teraz czekają go leczenie i terapia.

Media donoszą, że Hailey Bieber załamała się diagnozą męża. Sama dopiero co chorowała. Jak pisaliśmy pod koniec kwietnia, modelka doznała mikroudaru, którego powodem był zakrzep, który spowodował z kolei TIA, czyli przemijający atak niedokrwienny. Dopiero dalsza diagnostyka wykazała, że modelka ma PFO, otwór w sercu, który zwykle zamyka się po urodzeniu. Na szczęście żona Biebera przeszła szczęśliwie operację i może cieszyć się dobrym zdrowiem. Teraz wspiera swojego męża.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Justin Bieber (@justinbieber)

"Za czerwone, za duże, niesymetryczne, zrobione". Magda Gessler apeluje do hejterów i wyjaśnia, z czego wynika nietypowy wygląd jej ust

Zespół Ramsaya Hunta: co to jest?

Zespół Ramsaya Hunta to rzadkie (występuje w 5 przypadkach na 100 tys.) powikłanie półpaśca usznego. Wirus może zaatakować przebiegający w pobliżu nerw twarzowy i spowodować porażenia mięśni mimicznych twarzy.

Półpasiec uszny to choroba, której głównym objawem jest wysypka w okolicach uszu. Odpowiedzialny za nią jest wirus VZV – ten sam, który wywołuje ospę wietrzną. Choroba pojawia się w okresach szczególnie obniżonej odporności.

Półpaśca usznego nie można ignorować ze względu na możliwe powikłania, takie jak np. zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i mózgu. W ciężkich przypadkach może dojść również do uszkodzenia słuchu.

 

źródło: „People”

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.