Przejdź do treści

„Za czerwone, za duże, niesymetryczne, zrobione”. Magda Gessler apeluje do hejterów i wyjaśnia, z czego wynika nietypowy wygląd jej ust

"Za czerwone, za duże, niesymetryczne, zrobione". Magda Gessler apeluje do hejterów i wyjaśnia, z czego wynika nietypowy wygląd jej ust
"Za czerwone, za duże, niesymetryczne, zrobione". Magda Gessler apeluje do hejterów i wyjaśnia, z czego wynika nietypowy wygląd jej ust/ fot. MWMedia
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim

„Czytam wasze komentarze pod ostatnim zdjęciem. Nie wierze. (…) Usta są moje, przeszłam paraliż nerwu… Wasze okrucieństwo boli, ale skoro te usta tak was ciekawią, intrygują, nakręcają, to będzie ich jeszcze więcej. Dla oswojenia i nauki tolerancji” – pisze Magda Gessler na swoim profilu na Instagramie.

„Wasze okrucieństwo boli”

Magda Gessler nieraz musiała znosić przytyki internautów na temat wyglądu swoich ust. W komentarzach czytała, że są powiększone chirurgicznie, i musiała znosić żarty na ten temat. Po tym, jak hejt kolejny raz pojawił się pod zdjęciem restauratorki, postanowiła zabrać głos i wyjaśnić, z czego wynika nietypowy wygląd jej ust.

„Koniec z fałszem i atakami na mnie” – napisała restauratorka na swoim profilu na Instagramie. „Coś banalnego, co nie powinno być w ogóle tematem dyskusji – jest. Hejterzy teraz uśmiechają się od ucha do ucha!” – dodała.

Jak podkreśla w swoim wpisie restauratorka, to, co dla niej jest po prostu częścią ciała, dla internautów jest „krzywe, za blade, za czerwone, za duże, niesymetryczne, zrobione, za małe, ciągle niezaakceptowane”.  „Czytam wasze komentarze pod ostatnim zdjęciem. Nie wierzę” – pisze. „Coś z ustami chyba nie tak”, „Użądliła panią pszczoła?”, „Usta komiczne”, „Botoks się źle rozprowadził, zdarza się” – pisali bowiem internauci pod postem w mediach społecznościowych.

„Usta są moje, przeszłam paraliż nerwu… Wasze okrucieństwo boli. Ale skoro te usta tak was ciekawią, intrygują, nakręcają, to będzie ich jeszcze więcej. Dla oswojenia i nauki tolerancji. Jestem cierpliwa. Poczekam na tych ,którzy zostali w średniowieczu” – podkreśla Gessler.

Sugestie, że restauratorka powiększyła usta, pojawiały się już wcześniej, w 2018 roku. Wtedy wyjaśniła, że to, z czym się zmaga, to dokładnie paraliż nerwu trójdzielnego. Objawia się on między innymi tym, że gdy Gessler się uśmiecha, część jej twarzy jest nieregularna i nierówna.

„Na zdjęciach wygląda to tak, jakbym coś robiła z twarzą. Ludzie myślą, że przyczyną jest jakieś sztuczne wypełnienie, a to po prostu skaza, z którą żyję” – powiedziała w rozmowie z „Faktem”.

"Za czerwone, za duże, niesymetryczne, zrobione". Magda Gessler apeluje do hejterów i wyjaśnia, z czego wynika nietypowy wygląd jej ust

Magda Gessler apeluje do hejterów i wyjaśnia, z czego wynika nietypowy wygląd jej ust / screen, Instagram

Paraliż nerwu trójdzielnego

Nerw trójdzielny jest nerwem czaszkowym, który wchodzi w skład obwodowego układu nerwowego. Jego paraliż objawia się częściowymi zaburzeniami ruchomości mięśni twarzy. Często towarzyszą mu takie objawy, jak: brak czucia smaku na przedniej części języka, łzawienie, niedowład mięśni, opadanie kącika ust, ból głowy czy trudności z marszczeniem czoła. U osoby, u której wystąpiło porażenie, można zaobserwować też grymas twarzy, który przypomina tiki nerwowe.

Do porażenia nerwu trójdzielnego zazwyczaj dochodzi wskutek jego ucisku lub mechanicznego uszkodzenia. Może to mieć miejsce w przypadku wylewu krwi do tkanki mózgowej, stwardnienia rozsianego, nowotworów (zwłaszcza zlokalizowanych w okolicy kąta mostowo-móżdżkowego) oraz urazów czaszkowo-mózgowych (zwłaszcza przebiegających z poprzecznym złamaniem kości skroniowej). Przyczyną porażenia nerwu twarzowego mogą być także ostre i przewlekłe zapalenie ucha, półpasiec czy borelioza. Ze względu na to, że nerw twarzowy przebiega przez struktury ślinianki przyusznej, do jego porażenia może dochodzić przy zmianach zapalnych i nowotworach gruczołu ślinowego. Czasami przyczyną mogą być też choroby autoimmunologiczne takie jak sarkoidoza czy zespół Guillaina-Barrego.

U osób z paraliżem wykorzystuje się leczenie farmakologiczne i fizykoterapię. Bardzo ważne jest, żeby zabiegi fizykoterapeutyczne rozpocząć jak najszybciej, gdy tylko pojawią się pierwsze objawy porażenia.

 

Zobacz także

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy:

Zainteresują cię również:

Łuszczyca na twarzy – co robić, by łagodzić zmiany? 

Choroba Hashimoto a zmiany na twarzy – pierwsze symptomy choroby

Zapalenie czerwieni wargowej – objawy, przyczyny, leczenie stanów zapalnych warg i ich okolic

Zaczerwienienia na twarzy a alergia – co może być ich źródłem?

Opuchnięta twarz – przyczyny i leczenie. Kiedy domowe metody leczenia nie wystarczą?

Kobieta

Joga dla twarzy. Ćwiczenia przywrócą skórze blask i wygładzą zmarszczki

„Ludzie wstają zaskoczeni, bo czują irracjonalne zadowolenie, i to w całym ciele”. O tajnikach masażu twarzy, który ma zastąpić medycynę estetyczną, mówi mistrzyni Kobido

kobieta leży w łóżku i pije wodę ze szklanki

Poranna suchość w ustach – co to oznacza?

Co oznacza biały nalot na języku i jak go usunąć?

Przyczyny i sposoby na suche usta. Jak leczyć zajady i kserostomię?

małe dziecko bez zmarszczek

Zmarszczka nakątna – jak wygląda, czy znika i co oznacza?

Kobido. Masaż zamiast liftingu? To możliwe!

Mięśnie twarzy – funkcje, ćwiczenia i elektrostymulacja twarzy

Odma podskórna – objawy, postępowanie, leczenie

Łuk kupidyna – czym jest, jak go podkreślić i co oznacza?

Zapalenie okołoustne – przyczyny, objawy, leczenie

Prawdopodobnie dotykasz twarzy 16 razy na godzinę. Czas z tym skończyć

Kobieta z zajadami przegląda się w lustrze.

Zajady – co to jest, przyczyny i leczenie. Jak się pozbyć zajadów?

dziewczyna z zasłoniętą twarzą

Masz trądzik różowaty, ale pielęgnacja jest dla ciebie ciągłym wyzwaniem? Dermatolożka podpowiada, czego powinnaś unikać

„Posiadanie na swej twarzy czegoś odmiennego daje mi siłę i nadzieję. Cieszę się, że jest coś, co mnie wyróżnia, tańsze niż tatuaż” – mówi Anna, założycielka profilu NaTwarzyPL

Zajady – jak je leczyć domowymi sposobami?

Kobieta z kręconymi włosami stoi pod ścianą i obgryza paznockie. Patrzy w bok

Obgryzanie paznokci, zgrzytanie zębami, żucie gumy. Te nerwowe nawyki mogą poważnie ci zaszkodzić

Przerażona kobieta cierpiąca na kserostomię

Co oznacza kserostomia? Poznaj jej przyczyny, objawy oraz metody lecznicze

kobieta bez makijażu

5 zdrowotnych korzyści z urlopu od makijażu