Przejdź do treści

Koronawirus w Polsce. 100-latek wyleczony z COVID-19 wyszedł ze szpitala. „Wolałbym tu zostać”

100-latek wyleczony z COVID-19
Koronawirus w Polsce. 100-latek wyleczony z COVID-19 wyszedł ze szpitala. "Wolałbym tu zostać" / Twitter, Iwona Sołtys
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Gdy wciąż pojawiają się informacje o kolejnych przypadkach zarażenia koronawirusem, wyjątkowo cieszą dobre wiadomości. Tak jak ta z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Lekarzom udało się tam wyleczyć 100-leniego pacjenta! „Wolałbym tu zostać” – powiedział pan Stanisław personelowi placówki.

 

100-letni pacjent wyleczony

O tym, że udało się wyleczyć 100-letniego pacjenta, byłego partyzanta i strażaka, poinformowała na Twitterze rzeczniczka placówki Iwona Sołtys.

„Pan Stanisław Bigos, 100 – letni ozdrowieniec z CSK MSWiA – były partyzant i strażak. Panie Stanisławie życzymy zdrowia, pogody ducha i sił” – napisała.

Całemu zespołowi szpitala podziękował też pan Stanisław. W wyjątkowy sposób.

„Pan Stanisław Bigos (…) dziękując lekarzom i zespołowi, powiedział, że 'wolałby tu zostać’. Życzymy panu dużo zdrowia i sił” – napisał na Facebooku zespół szpitala.

95-latka wyleczona z koronawirusa / Twitter

Mapa koronawirusa w Polsce

Do tej pory liczba zarażonych w Polsce urosła do 12 089. Wystąpiło też 570 przypadków śmiertelnych. 2934 osób jest hospitalizowanych, 82 643 objęto kwarantanną, a 18 394 objęto nadzorem epidemiologicznym. Mapa zarażeń powyżej pokazuje wszystkie przypadki zachorowań. Na powyższej mapie zarażeń COVID-19 widzimy dane z podziałem na województwa. Obecnie największa liczba zarażonych koronawirusem występuje w województwie mazowieckim.

Mapę aktualizujemy na bieżąco. Mapa zachorowań na koronawirusa w Polsce aktualizowana jest w oparciu o dane Ministerstwa Zdrowia.

Jak w najnowszym komunikacie podaje Ministerstwo Zdrowia, 2655 osób zostało wyleczonych z zakażenia koronawirusem. O pierwszej wyleczonej osobie Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze poinformował 18 marca. To był „pacjent zero” z Zielonej Góry.

Koronawirus w Polsce - mapa i aktualności
Stan z dnia 01.06.2021, godz. 22:00. Według danych Ministerstwa Zdrowia.
Łączna liczba zarażonych koronawirusem SARS-Cov-2 w Polsce
2872868
Liczba wyleczonych pacjentów
2640672
Liczba osób hospitalizowanych z COVID-19
4697
Liczba osób objętych kwarantanną
71529
Przypadki śmiertelne
73856

Kolejne zachorowania

Pierwszy przypadek koronawirusa SARS-Cov-2 w Polsce stwierdzono 4 marca, dotyczył pacjenta z Zielonej Góry. 12 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o pierwszym śmiertelnym przypadku zakażenia wirusem w Polsce. Zmarła 57-letnia kobieta z Poznania, która zaraziła się nim poprzez kontakt z osobą, która wróciła do kraju z Włoch. O drugim przypadku śmiertelnym MZ poinformowało 13 marca. To 73-letni mężczyzna, który w stanie ciężkim przebywał we wrocławskim szpitalu i miał choroby współistniejące. Trzecią ofiarą jest 66-letni mężczyzna ze szpitala w Lublinie.

Do 26 kwietnia zmarło 535 osób, najwięcej w woj. mazowieckim.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.