Przejdź do treści

Naomi Watts weszła w perimenopauzę w wieku 36 lat. „Wpadłam w całkowitą panikę, czułam się bardzo samotnie”

Naomi Watts przeszła perimenopauzę w wieku 36 lat. "Wpadłam w całkowitą panikę, czułam się bardzo samotnie" / gettyimages
Naomi Watts przeszła perimenopauzę w wieku 36 lat. "Wpadłam w całkowitą panikę, czułam się bardzo samotnie" / gettyimages
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Naomi Watts nie ukrywa, że gotowa na założenie rodziny była dopiero w okolicach 40. roku życia. Mamą została w 2007 roku, w wieku 39 lat. Drugiego syna urodziła rok później. Aktorka przyznaje, że przechodziła wtedy okres perimenopauzy. „To droga, którą nikt nie powinien przechodzić samotnie” – mówi gwiazda.

Naomi Watts

Naomi Watts to brytyjska aktorka i producentka filmowa, dwukrotnie nominowana do Oscara za role pierwszoplanowe w filmach „21 gramów” oraz „Niemożliwe”. Gwiazdę mogliśmy oglądać w serialu „Na cały głos” oraz w filmach „Penguin Bloom: Niesamowita historia Sam Bloom”. Watts zagrała też główną rolę w filmie Małgorzaty Szumowskiej „Infinite Storm”. To właśnie przy okazji premiery ostatniego filmu aktorka podjęła temat menopauzy oraz dojrzałości.

Teraz Watts po raz kolejny podzieliła się swoim doświadczeniem z okresu okołomenopauzalnego, tym samym zachęcając inne kobiety do dzielenia się swoimi historiami. W piątek podczas sympozjum dotyczącego menopauzy, które odbyło się w Nowym Jorku, aktorka mówiła o trudnościach, z którymi muszą zmagać się kobiety w okresie okołomenopauzalnym.

Perimenopauza, czyli okres przed menopauzą, to czas, gdy kobiety doświadczają szeregu objawów, w tym: uderzeń gorąca, nocnych potów, suchości pochwy, bezsenności oraz nieregularnych miesiączek.

„W wieku 36 lat doświadczyłam perimenopauzy. Nie znałam tego słowa wcześniej, usłyszałam o nim dopiero wtedy, gdy zaczęłam starać się o dziecko. Wpadłam w całkowitą panikę, czułam się bardzo samotnie […]. Badania krwi wskazywały, że jestem blisko menopauzy, więc wariowałam” – mówiła Naomi Watts.

Naomi Watts / gettyimages

Świadomość o menopauzie

Aktorka dodała, że istnieje więcej literatury i innych źródeł dla kobiet w okresie okołomenopauzalnym niż 18 lat temu, ale nadal potrzebna jest znacznie większa edukacja oraz zwiększenie świadomości na ten temat.

„Przeżyłam niepokój, wstyd, dezorientację, panikę, ale udało mi się naturalnie zajść w ciążę po dwóch latach próbowania i poprawiania mojego stanu zdrowia za pomocą różnych alternatyw, ponieważ nie byłam kandydatką do zapłodnienia in vitro” – powiedziała.

I dodała:

„Po drugim dziecku zmagałam się z nocnymi potami, uderzeniami gorąca i pomyślałam, że to straszne. Próbowałam mówić o tym moim przyjaciołom, ale spotykałam się tylko z nerwowym śmiechem i wzruszeniem ramion. Pomyślałam wtedy, że lepiej będzie, gdy będę milczeć”.

Podczas pandemii COVID-19 Naomi Watts postanowiła stworzyć projekty, które będą mogły pomóc innym kobietom zmagającym się z perimenopauzą oraz menopauzą.

„Zaczęłam pozwalać moim pomysłom wypłynąć i powiedziałam do siebie: Dobra, jesteś po pięćdziesiątce, nie musisz już czuć tego wstydu. Teraz możesz powiedzieć, że przeszłaś już przez najgorszą część” – powiedziała Watts.

Aktorka na koniec dodała, że w końcu czuje się najlepszą wersją siebie.

„Nie jestem już ofiarą moich hormonów i czuję, że moje decyzje są znacznie lepsze, ponieważ moje hormony się ustabilizowały, moja pewność siebie wróciła” – powiedziała.

 

źródło: people.com

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.