Przejdź do treści

„Osoby, które oddychają przez usta, mogą mieć inny wyraz twarzy niż ci, którzy oddychają przez nos” – zauważa logopeda i trener oddechu

Kobieta w kwiatach- Hello Zdrowie
Kamil Kijonka w swoim wpisie zwrócił uwagę na bardzo ważną kwestię / Zdjęcie: Getty Images
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Nieprawidłowe oddychanie może mieć zaskakujące konsekwencje, które ujawnią się w naszym wyglądzie. Tą ważną obserwacją podzielił się w mediach społecznościowych Kamil Kijonka, logopeda i trener oddechu. Jakie to mogą być zmiany? Podkrążone oczy to tylko jedna z nich.

„To, jak oddychamy, wpływa na nasz wygląd”

Kamil Kijonka do takich wniosków doszedł podczas urlopu spędzanego we Włoszech.

„Zaobserwowałem, że wiele osób na ulicy oddycha przez usta… I to wpływa na wygląd ich twarzy. Tak, to jak oddychamy, wpływa na nasz wygląd!” – podkreślił.

W dalszej części wpisu podzielił się informacją, że osoby, które oddychają przez usta, mogą mieć inny wyraz twarzy niż ci, którzy oddychają przez nos. Dlaczego tak się dzieje?

Jak tłumaczy Kamil Kijonka, oddychanie przez usta prowadzi do nieprawidłowej pozycji języka, warg i obniżenia żuchwy, co z czasem może zmieniać strukturę twarzy.

Może to powodować m.in. wydłużenie twarzy, cofnięcie żuchwy i podkrążone oczy” – wymienia zgubne konsekwencje.

Natomiast oddychanie przez nos, jak tłumaczy trener oddechu, pomaga w utrzymaniu naturalnego napięcia mięśni twarzy, co może sprzyjać bardziej zrównoważonemu wyglądowi.

Kamil Kijonka zachęca, aby postarać oddychać się przez nos, bo to wspiera nie tylko zdrowie, ale również naturalny wygląd twarzy.

Na zdjęciu Kamil Kijonka, logopeda

Kamil Kijonka: kim jest?

Kamil Kijonka – trener oddechu, certyfikowany instruktor Metody Butejki, logopeda dorosłych. Prowadzi terapię osób dorosłych z wadami wymowy oraz pracuje z pacjentami i pacjentkami w trakcie leczenia ortodontycznego w zakresie korekty nieprawidłowych funkcji strefy orofacjalnej. Pomaga doskonalić dykcję osobom pracującym głosem oraz każdemu, kto chce popracować nad swoją wymową.

W mediach społecznościowych prowadzi profil Kamil Kijonka – trener oddechu, na którym dzieli się swoim doświadczeniem oraz wiedzą.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.