2 min.
Popularne krople na wzdęcia wycofane z obrotu. Sprawdź, czy masz je w domu

Krople Espumisan wycofane z obrotu / Fot. iStock
Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał z obrotu partię kropli doustnych Espumisan. Decyzja GIF ma rygor natychmiastowej wykonalności.
Espumisan to popularny produkt leczniczy stosowany w leczeniu doraźnych problemów żołądkowo-jelitowych, związanych z nadmiernym nagromadzeniem gazów, a co za tym idzie – nieprzyjemnym uczuciem ciężkości i napięcia w brzuchu. Innym wskazaniem do stosowania preparatu jest przygotowanie do badań radiologicznych oraz USG (chodzi o usunięcie nadmiernej ilości gazów z przewodu pokarmowego).
Espumisan wycofany z obrotu – o którą serię chodzi?
Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju jednej partii kropli doustnych Espumisan. Wycofanie dotyczy serii o nr 91009A z datą ważności 28.02.2022 produktu Espumisan (Simeticonum), 100 mg/ml, krople doustne, emulsja, butelka 30 ml.
Podmiotem odpowiedzialnym za lek jest Berlin-Chemie AG z siedzibą w Niemczech, krajem eksportu Rumunia, a importerem równoległym Forfarm Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.
Espumisan wycofany z obrotu – jaki był powód?
Jak wynika z treści komunikatu, powodem wycofania było wykrycie w kilku opakowaniach produktu ulotek opisujących inny produkt leczniczy. W uzasadnieniu GIF napisano:
„do kancelarii GIF wpłynął wniosek importera równoległego o wycofanie z obrotu wskazanego w sentencji decyzji serii produktu leczniczego Espumisan z uwagi na wykrycie w kilku opakowaniach produktu ulotek informacyjnych produktu leczniczego Zentel, tabletki”.
Decyzja GIF ma rygor natychmiastowej wykonalności.
W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:
Przekaż tę informację dalej
Zobacz także
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

24.03.2023
Są wyrafinowanymi myśliwymi, którzy w wymyślny sposób uśmiercają swoje ofiary. Czy grzyby mogą uratować świat?

24.03.2023
Uważano, że ich przyczyną może być smutek, post, a nawet ciąża. Jak kiedyś leczono galopujące suchoty, czyli gruźlicę

22.03.2023
„Neurolog uznał, że nie mam zespołu Tourette’a, bo nie mam tiku przeklinania, który dotyczy 10 proc. chorych” – mówi Piotr, który z zaburzeniem tym żyje od 25 lat

21.03.2023