Przejdź do treści

Przenieś grę wstępną na inny poziom. 8 miejsc erogennych, których być może jeszcze nie odkryłaś, a warto

strefy erogenne
Przenieś grę wstępną na inny poziom. 8 miejsc erogennych wartych uwagi / Getty
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Wiesz, że skóra głowy jest bogata w tak wiele zakończeń nerwowych, że przebieranie palcami we włosach lub ich delikatne szarpanie może okazać się bardzo podniecające? Na wiele osób działa z kolei dotykanie wewnętrznej strony nadgarstka lub muskanie podbrzusza. Choć może to się okazać zaskakujące – pachy też mogą być potężną strefą erogenną.

Strefa erogenna to dowolna część ciała, której drażnienie wywołuje podniecenie seksualne. Często wrażliwe są miejsca, w których mamy cienką, delikatną oraz mocno unerwioną skórę. Poza tymi oczywistymi punktami, do których zaliczamy m.in. narządy płciowe, sutki czy usta, mamy też tzw. strefy nieswoiste. Choć ich rozmieszczeniem różnimy się między sobą, istnieje duże prawdopodobieństwo, że stymulowanie większości z nich doprowadzi do pobudzenia seksualnego. Warto znać je wszystkie. Mogą być bardzo pomocne podczas gry wstępnej i urozmaicić życie seksualne. Możesz także użyć ich do zdobywania nowych pokładów przyjemności podczas zabaw w pojedynkę. Oto 8 stref erogennych, których być może jeszcze nie odkryłaś plus najlepsze metody na ich dotykanie.

Uszy

Mają tak wiele zakończeń nerwowych, że u większości osób są bardzo wrażliwą częścią ciała. Dają też sporo możliwości pieszczenia, co może być elektryzujące dla ciebie i partnera/ partnerki. Spróbuj najpierw delikatnie dotykać je opuszkiem palca, potem skub wargami płatek ucha lub przesuwaj językiem po skórze za uchem. Na wiele kobiet działa lekkie dmuchanie do ucha, a często wystarczy nawet sam gorący oddech partnera. Kiedy już jesteście przy tej części ciała, poszerzcie eksplorację stref erogennych o pieszczoty szyi. Ona jest przecież wręcz stworzona do dotykania i dawania przyjemności.

Głowa

Konkretnie chodzi o jej skórę – ma wiele zakończeń nerwowych, które powodują, że jest wrażliwa na masowanie lub głaskanie. Wie to każdy, kto miał choćby kilkuminutową sesję masażu głowy w salonie fryzjerskim. Samo dotknięcie skóry głowy może być już niezwykle kojące, ale w wykonaniu bliskiej osoby w odpowiedniej sytuacji też jak najbardziej erotyczne. Choć lekkie przebieranie palcami we włosach bywa wystarczająco stymulujące, niektórych bardziej podnieca trochę mocniejszych chwyt lub ciągnięcie włosów. Aby spotęgować przyjemność, przeciągnij paznokciami po skórze głowy, zwracając szczególnie uwagę na przestrzeń za uszami i tuż nad szyją.

kobieta

Zgięcie za kolanami

To część ciała, która raczej nie odgrywa niesamowicie ważnej roli podczas pieszczot i gry wstępnej, a wręcz jest zaniedbywana. Może warto to zmienić, bo obszary, które są rzadko dotykane, bywają bardzo wrażliwe. O ile kolano z przodu jest na wierzchu, łatwo dostępne, to zagłębienie z tyłu rzadko wychodzi na światło dzienne, w wyniku czego skóra tam potrafi być ekstremalnie czuła. Można delikatnie muskać to miejsce, całować lub lizać. Spróbujcie następnym razem przesunąć dłoń w tamte okolice, może nieoczekiwanie odkryjecie, że na któreś z was to działa.

Wewnętrzna strona nadgarstka

Skóra w tym miejscu ręki jest wybitnie delikatna i wrażliwa na nawet najsubtelniejszy dotyk. Nadgarstek lubi być całowany i delikatnie głaskany – to będzie bardzo przyjemne doznanie. Podczas pieszczot warto przesunąć się stąd ustami lub palcami nieopodal – do wnętrza dłoni. To też może u wielu osób wywołać siarki na całym ciele. Same opuszki palców również potrafią być strefą erogenną. Można je całować, ssać, lizać, jednocześnie patrząc namiętnie partnerowi/ partnerce w oczy.

Dół brzucha

Podbrzusze to kolejny szczególnie wrażliwy obszar. Dotykanie go może okazać się bardzo drażniące, bo znajduje się tuż nad strefami intymnymi. Ale ostrożnie – wiele osób ma na tyle czułą tę część ciała, że wręcz nie lubi być tam dotykana. Są też oczywiście tacy, którzy będą cali drżeć pod wpływem delikatnych pocałunków i lizanie skóry w tej części brzucha. Nie zaskakuj jednak partnera/partnerki, najpierw zacznij pieścić go wyżej – klatkę piersiową, sutki – i stopniowo schodź w dół, obserwując przy tym reakcję.

Orgazm - jak go osiągnąć? 10 sposobów na lepszy orgazm

Pachy

Choć jest to przedmiotem dyskusji, to niektórzy eksperci uważają, że pachy są strefą erogenną, ponieważ mogą wytwarzać feromony. To lotne przekaźniki chemiczne, którym najczęściej przypisuje się działanie międzypłciowe – rzekomo mogą sprawiać, że poczujemy pociąg do drugiej osoby. W myśl tej teorii dla niektórych wąchanie pach partnera/partnerki może okazać się podniecające. Zostawiając ten aspekt – samo dotykanie skóry pod pachą (możecie użyć do tego np. piórka) potrafi być niezwykle stymulujące. Uważajcie tylko na łaskotki/

Wewnętrzna strona ud

Istnieje kilka powodów, dlaczego skóra w tym miejscu na ciele wyróżnia się wyjątkową wrażliwością. Jest rzadziej dotykana niż na przykład przód nogi, posiada wiele zakończeń nerwowych, znajduje się blisko genitaliów, co może jeszcze bardziej pobudzić  Głaskanie dłoniami lub lizanie i chwytanie ustami wewnętrznej strony uda powinno wystarczyć, żeby sprawić głęboką przyjemność drugiej osobie.

Dół pleców

Skóra na wysokości krzyża jest pełna zakończeń nerwowych. Tu sprawdzi się nie tylko lekki dotyk opuszkami palców, który może podniecić, ale też masaż mięśni łączących plecy z pośladkami. Mieszaj ruchy koliste z szerokimi, posuwistymi. Stopniuj siłę nacisku – możesz na zmianę mocniej ugniatać skórę, by po chwili ledwo muskać ją opuszkami palców.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: