2 min.
W jednym z polskich szpitali zmarło 9-letnie dziecko. To pierwszy od lat przypadek zgonu z powodu grypy

Śmierć dziecka z powodu grypy / istock
W szpitalu na Podbeskidziu zmarła chorująca na grypę 9-letnia dziewczynka. Jak podaje Sanepid, to pierwszy od wielu lat przypadek zgonu z powodu grypy wśród dzieci. O przypadku poinformował jeden z reporterów Radia ZET na swoim profilu na Twitterze.
Dziecko trafiło do szpitala z wysoką gorączką. Wyniki badań przesiewowych wskazały, że przyczyną stanu zdrowia dziewczynki jest rozwijający się wirus grypy. Pomimo szybkiego zastosowania leków 9-latka zmarła następnego dnia.
@RadioZET_NEWS W jednym ze szpitali na Podbeskidziu zmarła 9 letnia dziewczynka. Chorowała na grypę. Według lekarzy nie była obciążona innymi schorzeniami. To pierwszy od wielu lat przypadek śmierci na grypę wśród dzieci mówią inspektorzy z Sanepidu.
— Tomasz Maszczyk (@MaszczykT) February 17, 2020
Jak podaje Radio ZET, dziewczynka chorowała tylko na grypę i nie była obciążona innymi dolegliwościami. Sanepid uważa, że to może być pierwszy od wielu lat przypadek zgonu dziecka z powodu grypy w naszym kraju.
W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:
Szczepienie przeciw grypie – kto powinien się zaszczepić?
Kto powinien się zaszczepić? Przypominamy. Istnieje grupa osób, które są szczególnie narażone na grypę. Są to:
- kobiety w ciąży i planujące ciążę,
- dzieci,
- osoby w wieku powyżej 65. roku życia,
- wszyscy, którzy mają chorobę przewlekłą (np. astmę, nadciśnienie, cukrzycę, POChP)
- osoby, które pracują w dużych skupiskach ludzkich (np. pracownicy supermarketów),
- personel medyczny,
- osoby pracujące w oświacie,
- osoby z najbliższego otoczenia chorego pacjenta, który z różnych powodów nie może przyjąć szczepionki.
Zobacz także
Spodobał Ci się artykuł? Poleć go znajomym
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

22.03.2023
„Neurolog uznał, że nie mam zespołu Tourette’a, bo nie mam tiku przeklinania, który dotyczy 10 proc. chorych” – mówi Piotr, który z zaburzeniem tym żyje od 25 lat

21.03.2023
„Czym innym jest spędzać z dzieckiem czas i pytać je o różne rzeczy, a czym innym węszyć, podglądać, nasłuchiwać. To forma agresji”. O nadopiekuńczych rodzicach mówi psycholożka Magdalena Halicka

20.03.2023
„Dla osoby głuchej język polski jest językiem obcym. We własnym kraju czujemy się jak obcokrajowcy” – mówi Zuzanna Szymańska z Akademii Młodych Głuchych

20.03.2023