Przejdź do treści

Zdrowie psychiczne tematem IV Kongresu Medycyny Integralnej Fundacji „Bądź”. Hello Zdrowie objęło wydarzenie matronatem medialnym

Orina Krajewska
Zdrowie psychiczne tematem IV Kongresu Medycyny Integralnej Fundacji "Bądź". Hello Zdrowie objęło wydarzenie matronatem medialnym/ fot. materiały z Kongresu Medycyny Integralnej Fundacji Małgosi Braunek „Bądź” z 2018 roku
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim

Już w sobotę, 11 marca, odbędzie się 4. Kongres Medycyny Integralnej „Bądź w pełni zdrowia”, organizowany przez Fundację „Bądź”. Wydarzenie jest kierowane do wszystkich osób zainteresowanych medycyną integralną i poszukiwaniem sprawdzonych, naukowych metod na zdrowe życie. Poprowadzą je najlepsi lekarze i specjaliści z Polski i ze świata. Hello Zdrowie objęło Kongres swoim matronatem medialnym!

IV Kongres Medycyny Integralnej „Bądź w pełni zdrowia”

Medycyna chińska, praca z oddechem i emocjami, psychosomatyka, joga, stres i układ nerwowy to tylko kilka z obszarów tegorocznych wykładów, spotkań i warsztatów, które będą dostępne dla uczestników IV Kongresu Medycyny Integralnej. Podczas tegorocznego wydarzenia, którego tematem będzie zdrowie psychiczne, wystąpią najlepsi lekarze i specjaliści z Polski i ze świata. Wśród nich będzie można posłuchać m.in. dr Yair Maimon, Sue Stuart Smith, Katarzyny Miller, Elżbiety Dudzińskiej, Martina Petrusa, Marzeny Barszcz, Joanny Frejus, Marii Prokop, Wojciecha Eichelbergera i wielu innych.

Podczas Kongresu odbędą się także tematyczne warsztaty i targi marek oraz organizacji, którym bliskie są idee medycyny integralnej. Wykłady i warsztaty będą dynamiczne, interaktywne i dostarczą publiczności wielu praktycznych narzędzi, które są niezbędne w czasach chaosu informacyjnego, szczególnie dotyczącego zdrowia.

Wydarzenie odbędzie się 11 marca w Warszawie. Będzie to czwarta odsłona Kongresu „Bądź w pełni zdrowia” organizowanego przez Fundację „Bądź”, której prezeską jest Orina Krajewska. Po przerwie w formule stacjonarnej, Kongres znowu zaprasza na spotkania, wykłady i warsztaty, tym razem w przestrzeni konferencyjnej stadionu warszawskiej Legii, która pomieści aż 500 osób.

 – Niezwykłą wartością wydarzenia jest przede wszystkim klasa ekspertek i ekspertów, którzy podzielą się z nami swoją wiedzą. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w formie TEDx’owych wystąpień, co oznacza, że tematyka zarówno wykładów, jak i warsztatów, jest naprawdę bogata. Program balansuje między naświetleniem problemów, z jakimi mierzymy się w codziennym życiu i które galopują, a tym, jak możemy sobie z nimi radzić. Pod lupą znajdzie się więc szeroki wachlarz tematów i perspektyw dotyczących m.in. pracy nad emocjami i własną psychiką, ale również wzmacnianiem ciała i naszej odporności – mówi w rozmowie z Hello Zdrowie Orina Krajewska, polska aktorka filmowa i telewizyjna, prezeska Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”.

Dlaczego zdrowie psychiczne jest tematem Kongresu?

Niepokojąco rośnie liczba problemów psychicznych, zaburzeń snu, depresji, samobójstw, nawet wśród dzieci i młodzieży. Wiele osób raportuje mniejsze zadowolenie i obniżenie psychicznego dobrostanu, co również odbija się na naszej kondycji fizycznej oraz zdrowiu. W obliczu narastającego kryzysu zdrowia psychicznego trzeba działać i wpływać najszerzej jak to możliwe na zmianę w podejściu indywidualnym i systemowym do kryzysów zdrowia psychicznego, prewencji oraz najskuteczniejszego leczenia.

Nierozerwalny i wzajemnie zwrotny związek umysłu z ciałem sprawia, że wszystko, co dzieje się w naszym umyśle, tj. wzorce myślenia i reagowania, percepcja i punkty koncentracji, przekonania o sobie i świecie, kreują biochemiczną rzeczywistość w naszych organizmach i determinują zdrowie lub jego brak.

– Mierzymy się społecznie z kryzysem emocjonalnym, psychologicznym, który trwa od dawna i wciąż eskaluje. Zdrowie psychiczne i dbanie o równowagę psychiczną jest dla nas niezwykle kluczowe, stąd też temat Kongresu. Mamy nadzieję, że tym jednym dniem podarujemy zastrzyk energii oraz wiedzy i pomożemy komuś, kto tego potrzebuje – dodaje Krajewska.

Kongres jest wydarzeniem dla wszystkich poszukujących rzetelnych informacji z zakresu nowoczesnej profilaktyki, zainteresowanych zdrowym stylem życia. Osób chcących pogłębić swoją wiedzę na temat holistycznego podejścia do zdrowia oraz medycyny integralnej. Osób chorych na nowotwory i choroby przewlekłe – z poczuciem zagubienia, lęku i  braku szerszej wiedzy na temat różnych metod wspierania leczenia. Bliskich chorych na nowotwory i choroby przewlekłe – z poczuciem niewiedzy, bezradności i nieumiejętności wsparcia chorych. Środowiska medycznego – autorytetów, specjalistów i lekarzy pierwszego kontaktu, stawiających diagnozy, zorientowanych jak dotąd przede wszystkim na klasyczne metody leczenia.

Podejście holistyczne, które zaprezentujemy podczas Kongresu, daje największą szansę na utrzymanie się w równowadze. Mam głębokie przekonanie, że jesteśmy złożeni z wielu różnych aspektów, które wpływają na siebie wzajemnie. To jest tak jak z filmem – samym montażem czy aktorem film nie powstanie. To zawsze składowa wielu elementów – mówi Orina Krajewska.

Mariola Madej

Eksperci prowadzący wykłady i warsztaty

TEDx’owa część wykładowa

Prelegenci i prelegentki Kongresu to najlepsi specjaliści i praktycy z Polski i ze świata: Sue Stuart Smith (Wielka Brytania) – psychiatrka i psychoterapeutka, autorka książki “Kwitnący umysł”, bestsellera Sunday Times; dr Yair Maimon (Izrael) – specjalista medycyny integracyjnej i tradycyjnej medycyny chińskiej z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem klinicznym, akademickim i badawczym, które uzyskał w Stanach Zjednoczonych, Europie i Izraelu; Martin Petrus – trener technik oddychania, instruktor freedivingu; lek. med. Elżbieta Dudzińska – specjalistka medycyny integralnej i terapii oddechowych, edukatorka na rzecz prawidłowego, fizjologicznego sposobu oddychania; Marzena Barszcz – psychoterapeutka, terapeutka manualna, ekspertka metody Aleksandra Lowena z Instytutu Analizy Bioenergetycznej w Warszawie; Wojciech Eichelberger – psychoterapeuta, trener i doradca biznesu; Katarzyna Miller – psychoterapeutka z kilkudziesięcioletnią praktyką, felietonistka, pisarka.

Szeroka oferta warsztatów

W agendzie wśród spotkań do wyboru znalazły się m.in. warsztaty z: Marią Prokop – certyfikowaną trenerką oddechu i nauczycielką jogi; Elżbietą Lange i Agatą Ziemnicką – współzałożycielkami Fundacji Kobiety bez diety, edukatorkami z zakresu diety i emocji; Niną Nicheską – lekarką i specjalistką ds. zdrowej suplementacji; Eliaszem Matułą – trenerem techniki Bowena w stopniu mistrzowskim; Sylwią Wójcik – terapeutką metody pracy z traumą i z chronicznym stresem, współzałożycielką Polskiego Stowarzyszenia Somatic Experiencing; Adrianną Sobol – psychoonkolożką i psychoterapeutką; Katarzyną Węglińską – terapeutką manualną, ekspertką Purite Otium.

Po raz pierwszy w historii w agendzie Kongresu znalazły się także zajęcia dla dzieci, których coraz częściej dotyczą problemy z emocjami i zdrowiem psychicznym. W formule warsztatowej będzie można odbyć zajęcia jogi i mindfulness z dziećmi, a w specjalnej interaktywnej strefie porozmawiać z praktykami i ekspertami.

Bilety już w sprzedaży na evenea.pl. Cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na organizację Kongresu i realizację celów statutowych Fundacji – szerzenia wiedzy na temat holistycznego podejścia do zdrowia.

Szczegóły wydarzenia wraz z agendą: www.fundacjabadz.pl

Zobacz także

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy:

Zainteresują cię również:

Angelika Domańska

Angelika Domańska odebrała syna. Sąd uchylił decyzję o umieszczeniu chłopca w domu dziecka

Wojciech Eichelberger: „W pracy z lękiem uczymy się otwierać na niego. Nie uciekać, ale iść pod prąd lęku i zmierzać do jego źródła”

„Unikanie odczuwania lęku ma poważniejsze negatywne skutki niż jego faktyczne odczuwanie”. O zaburzeniach lękowych mówi Natalia Kocur

Paulina i Arkadiusz chorują na schizofrenię. Udowadniają, że ich choroba nie przekreśla szans na normalne życie

Kobieta trzyma psa na rękach

Stres. Jak sobie z nim radzić? Oto 14 pomysłów, jak poradzić sobie ze stresem

„Depresja to choroba, której nie widać. Można się z niej pośmiać, podważyć ją i bezkarnie uznać, że ludzie o niej mówią pod publikę” – mówią Małgorzata Serafin i Marek Sekielski

Alicja Czarnecka: „Zakończyłam leczenie onkologiczne z ogromnym apetytem na życie. Nie sądziłam, że depresja dopadnie mnie po czasie”

„Toksyczna pozytywność to rodzaj filtra blokującego rzeczywistość” – mówi Tomasz Żółtak, psycholog i psychoterapeuta

Dziewczyna

Rekordowa liczba prób samobójczych dzieci i młodzieży w Polsce. „To dwa tysiące dramatycznych historii w szkołach, złamanych serc rodziców”

SUD – czym są, jak je zdiagnozować i w jaki sposób leczyć uzależnienia?

Beata Pawlikowska „przeprasza urażonych”. Psychiatrka Maja Herman: „Tak się nie przeprasza. Będzie postępowanie”

Asertywność – co to znaczy? Definicja, ćwiczenia, korzyści, praktyczne wskazówki jak mówić „nie”

Edyta i Berenika Halickie / fot. Agata Dobrzańska

„Glimmery uczą układ nerwowy, że jest bezpiecznie i że można się rozluźnić”. Poznaj praktykę zauważania mikromomentów zachwytu w życiu

Kobieta

Żadnych postanowień! 8 znacznie lepszych rzeczy do zrobienia na nowy rok

kobieta na wydmach

„Odpuszczanie” jest dobre dla ambitnych i konsekwentnych kobiet – podpowiada nam psycholożka Anita Kruszewska

„To wrażenie, że ciało się zmniejsza, podłoga faluje, ściany się przemieszczają, przedmioty stają się ogromne”. O zespole Alicji w Krainie Czarów mówi prof. Sergiusz Jóźwiak

„Jeżeli kryzys pojawia się niespodziewanie, to ryzyko wystąpienia zespołu stresu pourazowego jest duże” – mówi psycholog Monika Wróbel-Harmas

„Całe życie towarzyszył mi natłok myśli. Jakby w mojej głowie grało radio” – mówi Paulina Pietrzak, psycholożka z diagnozą ADHD

Coraz więcej z nas potrzebuje pomocy psychoterapeuty, ale obecnie dla wielu to luksus. Dr Agnieszka Mościcka-Teske mówi, jak skorzystać z psychoterapii, kiedy nas na nią nie stać

Emocje pełnią bardzo ważną funkcję w naszym życiu. Poznaj najważniejsze mity na ich temat

Kiedyś Zaborem straszono, dziś już nikt tego nie zrobi. O największym szpitalu psychiatrycznym dla dzieci i młodzieży w Polsce

Kobieta rozmawia z psychoterapeutką w trakcie sesji

Powstanie nowa dziedzina specjalizacji m.in. dla lekarzy i pielęgniarek. „System opieki zdrowotnej zyska wysoko wyspecjalizowaną kadrę medyczną”

„Zaburzenia odżywiania u dorosłych pociągają za sobą bardzo wysokie koszty w relacji” – mówi psycholożka Marta Cieśla

Psycholożka Katarzyna Binkiewicz

„Żałoba to nie tylko emocje. Strata to doświadczenie totalne i doznajemy jej na każdym poziomie naszego funkcjonowania” – mówi psycholożka Katarzyna Binkiewicz

Najpopularniejsze

Grypa typu B - objawy, charakterystyka

Grypa typu B – przyczyny, objawy i leczenie

Para na kanapie

Seks analny – co to jest i jakie są najlepsze pozycje analne?

Ropiejące oczy kobiety

Ropiejące oczy u dzieci i dorosłych – przyczyny i metody leczenia

Masturbacja może być jeszcze przyjemniejsza. Poznaj sposoby masturbacji

Co oznacza drętwienie rąk w nocy i podczas snu?

Co oznacza drętwienie rąk w nocy i podczas snu?

„Każdy orgazm jest czymś pięknym, jednak ten rodzaj orgazmu jest wyjątkowy”. Seksuolożka o kobiecym wytrysku

Jak odetkać ucho zatkane woskowiną, katarem i wodą? Domowe sposoby

Orgazm - jak go osiągnąć? 10 sposobów na lepszy orgazm

Orgazm – jak go osiągnąć? 10 sposobów na lepszy orgazm

ilustracja mózgu w 3D

Torbiel pajęczynówki – objawy i leczenie. Czy torbiel jest groźna i musi być operowana?

Kobieta i mężczyzna

Jak uprawiać seks analny, żeby nie bolało? Mamy kilka porad

Kobieta przed monitorem

Dziwne uczucie w głowie – przyczyny. Co to oznacza?

Wysoki cholesterol - jakie są przyczyny i objawy? Sposoby na wysoki cholesterol

Wysoki cholesterol – jakie są przyczyny i objawy? Jak go obniżyć?

Kobieta

O czym świadczy ból pod łopatką? Charakter bólu, objawy i możliwe sposoby leczenia

Co oznacza obniżona temperatura ciała i jakie są jej przyczyny? Kiedy spadek temperatury może być niebezpieczny?

Co oznacza obniżona temperatura ciała i jakie są jej przyczyny? Kiedy spadek temperatury może być niebezpieczny?

Grypa typu A/iStock

Grypa typu A – leczenie, objawy i charakterystyka wirusa

Kiedy występuje niskie ciśnienie i wysoki puls?

Niskie ciśnienie i wysoki puls – kiedy występują? Co to oznacza?