Przejdź do treści

Złe nawyki toaletowe wpływają na twoje zdrowie intymne. Fizjoterapeutka wyjaśnia, jak je zmienić

Papier toaletowy - złe nawyki w toalecie
Złe nawyki toaletowe wpływają na twoje zdrowie intymne. Fizjoterapeutka wyjaśnia, jak je zmienić / Pexels.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Pozycja, jaką przyjmujemy w toalecie, wydaje się czymś prostym i naturalnym. Jednak to, co jest naturalne dla nas, niekoniecznie takie jest z punktu widzenia fizjologii. Sprawdź, czy nie popełniasz błędu, który może się odbić na twoim zdrowiu.

Prawidłowa pozycja w toalecie

Czy wiesz, że to w jaki sposób się wypróżniasz i oddajesz mocz, może wpłynąć na twoje zdrowie intymne? Fizjoterapeutka uroginekologiczna Monika Gregorzewicz wyjaśnia, jak zmienić złe nawyki toaletowe, które może mieć wiele z nas. Sprawdź, czy jej rady nie przydadzą się też tobie!

Oddawanie moczu

Monika Gregorzewicz wyjaśnia, że do oddania moczu powinnyśmy przyjąć wygodną pozycję.

„Usiądź wyprostowana, nogi ustaw szerzej niż biodra. Pochyl się lekko w przód. Rozluźnij się! To najważniejszy punkt! Oddawaj mocz bez napinania brzucha. Najlepiej podczas wydechu” – pisze na swoim profilu na Instagramie.

Oddawanie stolca

Fizjoterapeutka tłumaczy, że najbardziej fizjologiczną pozycją do oddania stolca jest pozycja kuczna.

„W naszych, europejskich warunkach przyjęcie takiej pozycji nie jest naturalne. A w właśnie w tej pozycji mięsień otaczający odbyt rozluźnia się i oddanie stolca może odbyć się bez wymuszonego parcia” – podkreśla.

Fizjoterapia Kobieca

Mgr Monika Grzegorzewicz jest fizjoterapeutką uroginekologiczną i studentką osteopatii. Prowadzi także bloga Fizjoterapia Kobieca i jest aktywna w mediach społecznościowych. Jej profil na Instagramie śledzi niemal 7 tys. osób.

Informacje publikowane przez specjalistkę w prosty sposób wyjaśniają medyczne (często trudne) tematy. Grzegorzewicz edukuje kobiety i przekazuje im cenną wiedzę w przystępny sposób.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

NAWYKI TOALETOWE Czy wiesz, że to w jaki sposób się wypróżniasz, czy oddajesz mocz, może wpłynąć na Twoje zdrowie intymne? ————————————————————- Oddawanie moczu Do oddania moczu przyjmij wygodną pozycję. Usiądź wyprostowana, nogi ustaw szerzej niż biodra. Pochyl się lekko w przód. Rozluźnij się! To najważniejszy punkt! Oddawaj mocz bez napinania brzucha. Najlepiej podczas wydechu.————————————————————-Oddawanie stolca Najbardziej fizjologiczną pozycją do oddania stolca jest pozycja kuczna. W naszych, europejskich warunkach przyjęcie takiej pozycji nie jest naturalne. A w właśnie w tej pozycji mięsień otaczający odbyt rozluźnia się i oddanie stolca może odbyć się bez wymuszonego parcia. #zdrowie #kobieta #zdrowieintymne #fizjoterapia #fizjoterapeuta #instamatki #wciąży

Post udostępniony przez Monika Grzegorzewicz (@fizjoterapiakobieca)

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.