Przejdź do treści
Artykuł sponsorowany

Clear Aligner – od skanu 3D do pięknego uśmiechu

Clear Aligner – od skanu 3D do pięknego uśmiechu / mat. pras.
Clear Aligner – od skanu 3D do pięknego uśmiechu / mat. pras.
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Twoje zęby wymagają korekty? Niewidoczne nakładki od DR SMILE to doskonały sposób na poprawę twojego uśmiechu bez uciążliwych i kosztownych wizyt u ortodonty i długotrwałego leczenia! Zastąp tradycyjny, niekomfortowy aparat ortodontyczny nowoczesnymi nakładkami Clear Aligner!

Masz problem ze złym zgryzem i stłoczonymi zębami? Nie tylko ty! Zbyt małe łuki zębowe niektórzy dziedziczą w genach, innym za szybko wyrosły stałe zęby w miejsce mleczaków, a jeszcze inni… no cóż, ssali w dzieciństwie kciuk albo obgryzali paznokcie. Przyczyn problemów z zachodzącymi na siebie zębami może być bardzo wiele. Ważne, by zacząć działać, bo wady zgryzu mogą przyczynić się do próchnicy, paradontozy, a w skrajnych przypadkach także utraty zębów.

Nakładki od DR SMILE a tradycyjne aparaty ortodontyczne – różnice

Do tej pory ortodonci proponowali stałe aparaty ortodontyczne składające się z zamków i drutów montowanych na wiele miesięcy. Łatwo sobie wyobrazić, jak niekomfortowe i krępujące może być noszenie takiego urządzenia. Nie zawsze też udaje się uniknąć podrażnień, uszkodzenia szkliwa czy reakcji alergicznych. Na dodatek, leczenie stałymi aparatami może trwać nawet kilka lat, a korekcja wymaga częstych wizyt u ortodonty.

Zupełnie inaczej jest z Clear Aligner DR SMILE. Te niewidoczne i wygodne nakładki spełnią swoje zadanie dokładnie takie samo jak stały aparat, ale bez podrażnień i dyskomfortu. Leczenie trwa nieporównanie krócej, a jego całkowity koszt jest nawet 30 proc. niższy, niż w przypadku tradycyjnych aparatów.

Jak powstają nakładki Clear Aligner?

Wykonanie tak precyzyjnej i doskonale dopasowanej nakładki jak Clear Aligner jest możliwe dzięki technologii 3D. Wykonany w jednej z kilkudziesięciu klinik DR SMILE w Polsce skan 3D pozwoli nie tylko zidentyfikować twoją wadę i ustalić sposób jej skorygowania, ale także pokaże na symulacji komputerowej, jak twój uśmiech będzie wyglądał po zakończeniu leczenia. Umówienie się na wizytę w gabinecie partnerskim DR SMILE nie zobowiązuje cię do podjęcia leczenia – skan i konsultacja są bezpłatne. Wyniki otrzymasz pocztą mailową razem z proponowanym programem leczenia i jego kosztami.

Co ważne – podczas leczenia nie musisz, tak jak nosząc tradycyjny aparat, co miesiąc odwiedzać gabinetu ortodonty! W przypadku nakładek Clear Aligner od DR SMILE otrzymasz dostęp do specjalnej aplikacji, która będzie monitorować postępy twojego leczenia i pilnować, byś na czas zmieniała kolejne nakładki. Oczywiście, jeśli uznasz, że chcesz osobiście spotkać się z lekarzem, wizyta ta będzie bezpłatna.

Leczenie nakładkami 3D – ile trwa, ile kosztuje?

Wiele osób, które zdecydowały się na tradycyjne aparaty korekcyjne, musiało z nich zrezygnować z powodu alergii na metal, z jakiego zostały wykonane. W przypadku nakładek Clear Aligner nie ma takiego zagrożenia, bo wykonane są z wysokiej jakości termoplastycznego tworzywa, bez BPA i innych szkodliwych substancji. Są całkowicie bezpieczne, mają wszystkie niezbędne certyfikaty medyczne.

O tym, jak długo potrwa leczenie, zdecyduje początkowy stan twojego uzębienia. Niewielkie wady korygowane są w ciągu 4 miesięcy, leczenie wad bardziej złożonych może potrwać 9 miesięcy. Ważne jest, by nakładki nosić 22 godziny na dobę i zdejmować je tylko do jedzenia i czynności higienicznych.

Korzystający z nakładek Clear Aligner od DR SMILE bardzo chwalą sobie możliwość zdejmowania nakładek. W sytuacjach oficjalnych czy intymnych jest to nieoceniona zaleta! Choć nakładki są praktycznie niewidoczne dla otoczenia, możemy dyskretnie pozbyć się ich, kiedy sytuacja tego wymaga.

Nakładki Clear Aligner  – proste zasady, oszczędność czasu

Zaproponowany przez DR SMILE system prostowania zębów to świetne rozwiązanie dla osób bardzo zajętych. Nie ma konieczności pilnowania terminów, o zmianie nakładki przypomni aplikacja.

Ciekawą innowacją jest także przejrzysty system płatności, taki sam dla każdego pacjenta, bez względu na wadę. Koszt leczenia może być rozłożony nawet na 72 raty. Szczegółowe informacje o przebiegu leczenia można znaleźć na stronie: https://drsmile.pl/jak-to-dziala/.

 

Materiał powstał we współpracy z DR SMILE.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.