Przejdź do treści

Clear Aligner – od skanu 3D do pięknego uśmiechu

Clear Aligner – od skanu 3D do pięknego uśmiechu / mat. pras.
Clear Aligner – od skanu 3D do pięknego uśmiechu / mat. pras.
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim

Twoje zęby wymagają korekty? Niewidoczne nakładki od DR SMILE to doskonały sposób na poprawę twojego uśmiechu bez uciążliwych i kosztownych wizyt u ortodonty i długotrwałego leczenia! Zastąp tradycyjny, niekomfortowy aparat ortodontyczny nowoczesnymi nakładkami Clear Aligner!

Masz problem ze złym zgryzem i stłoczonymi zębami? Nie tylko ty! Zbyt małe łuki zębowe niektórzy dziedziczą w genach, innym za szybko wyrosły stałe zęby w miejsce mleczaków, a jeszcze inni… no cóż, ssali w dzieciństwie kciuk albo obgryzali paznokcie. Przyczyn problemów z zachodzącymi na siebie zębami może być bardzo wiele. Ważne, by zacząć działać, bo wady zgryzu mogą przyczynić się do próchnicy, paradontozy, a w skrajnych przypadkach także utraty zębów.

Nakładki od DR SMILE a tradycyjne aparaty ortodontyczne – różnice

Do tej pory ortodonci proponowali stałe aparaty ortodontyczne składające się z zamków i drutów montowanych na wiele miesięcy. Łatwo sobie wyobrazić, jak niekomfortowe i krępujące może być noszenie takiego urządzenia. Nie zawsze też udaje się uniknąć podrażnień, uszkodzenia szkliwa czy reakcji alergicznych. Na dodatek, leczenie stałymi aparatami może trwać nawet kilka lat, a korekcja wymaga częstych wizyt u ortodonty.

Zupełnie inaczej jest z Clear Aligner DR SMILE. Te niewidoczne i wygodne nakładki spełnią swoje zadanie dokładnie takie samo jak stały aparat, ale bez podrażnień i dyskomfortu. Leczenie trwa nieporównanie krócej, a jego całkowity koszt jest nawet 30 proc. niższy, niż w przypadku tradycyjnych aparatów.

Jak powstają nakładki Clear Aligner?

Wykonanie tak precyzyjnej i doskonale dopasowanej nakładki jak Clear Aligner jest możliwe dzięki technologii 3D. Wykonany w jednej z kilkudziesięciu klinik DR SMILE w Polsce skan 3D pozwoli nie tylko zidentyfikować twoją wadę i ustalić sposób jej skorygowania, ale także pokaże na symulacji komputerowej, jak twój uśmiech będzie wyglądał po zakończeniu leczenia. Umówienie się na wizytę w gabinecie partnerskim DR SMILE nie zobowiązuje cię do podjęcia leczenia – skan i konsultacja są bezpłatne. Wyniki otrzymasz pocztą mailową razem z proponowanym programem leczenia i jego kosztami.

Co ważne – podczas leczenia nie musisz, tak jak nosząc tradycyjny aparat, co miesiąc odwiedzać gabinetu ortodonty! W przypadku nakładek Clear Aligner od DR SMILE otrzymasz dostęp do specjalnej aplikacji, która będzie monitorować postępy twojego leczenia i pilnować, byś na czas zmieniała kolejne nakładki. Oczywiście, jeśli uznasz, że chcesz osobiście spotkać się z lekarzem, wizyta ta będzie bezpłatna.

Leczenie nakładkami 3D – ile trwa, ile kosztuje?

Wiele osób, które zdecydowały się na tradycyjne aparaty korekcyjne, musiało z nich zrezygnować z powodu alergii na metal, z jakiego zostały wykonane. W przypadku nakładek Clear Aligner nie ma takiego zagrożenia, bo wykonane są z wysokiej jakości termoplastycznego tworzywa, bez BPA i innych szkodliwych substancji. Są całkowicie bezpieczne, mają wszystkie niezbędne certyfikaty medyczne.

O tym, jak długo potrwa leczenie, zdecyduje początkowy stan twojego uzębienia. Niewielkie wady korygowane są w ciągu 4 miesięcy, leczenie wad bardziej złożonych może potrwać 9 miesięcy. Ważne jest, by nakładki nosić 22 godziny na dobę i zdejmować je tylko do jedzenia i czynności higienicznych.

Korzystający z nakładek Clear Aligner od DR SMILE bardzo chwalą sobie możliwość zdejmowania nakładek. W sytuacjach oficjalnych czy intymnych jest to nieoceniona zaleta! Choć nakładki są praktycznie niewidoczne dla otoczenia, możemy dyskretnie pozbyć się ich, kiedy sytuacja tego wymaga.

Nakładki Clear Aligner  – proste zasady, oszczędność czasu

Zaproponowany przez DR SMILE system prostowania zębów to świetne rozwiązanie dla osób bardzo zajętych. Nie ma konieczności pilnowania terminów, o zmianie nakładki przypomni aplikacja.

Ciekawą innowacją jest także przejrzysty system płatności, taki sam dla każdego pacjenta, bez względu na wadę. Koszt leczenia może być rozłożony nawet na 72 raty. Szczegółowe informacje o przebiegu leczenia można znaleźć na stronie: https://drsmile.pl/jak-to-dziala/.

 

Materiał powstał we współpracy z DR SMILE.

Zobacz także

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy:

Zainteresują cię również:

Hiperdoncja – gdy w szczęce lub żuchwie pojawiają się dodatkowe zęby

Cuchnięcie z ust / Istock.com

Nieprzyjemny zapach z ust? Ten problem ma 60 proc. z nas. Przyczyną nie zawsze jest nieprawidłowa higiena

dziewczyna leżąca na trawie

Po czym lepiej nie myć zębów i dlaczego? Lista problematycznych produktów

Fizjoterapia stomatologiczna – wskazania i rodzaje terapii

śmiejąca się kobieta

W zdrowym ciele zdrowy ząb. Oto, co może cię spotkać, jeśli w porę nie zadbasz o swój uśmiech

Ukruszony ząb – przyczyny, leczenie i koszty. Co zrobić, gdy ukruszona jest jedynka?

„Podstawową różnicą pomiędzy mną a stomatologiem jest to, że stomatolodzy wsadzają wiertarki do buzi, a ja tylko palce” – o fizjoterapii stomatologicznej mówi Karolina Mrozińska

Kobieta leży w łóżku

Raz w tygodniu miewasz migrenę? Przyczyną może być zła okluzja

Zastanawiasz się nad założeniem aparatu ortodontycznego? Opowiem ci, jak to jest

Kiretaż dziąseł – jak przebiega oczyszczanie kieszonek dziąsłowych?

Trzecie zęby zamiast implantów? Polscy naukowcy na dobrej drodze do zaskakującego odkrycia /fot. Pexels

Trzecie zęby zamiast implantów? Polscy naukowcy na dobrej drodze do zaskakującego odkrycia

Leczenie stomatologiczne / pexels

Jakiego leczenia lepiej unikać? Wyjaśnia Anna Kuśnierczak, czyli „Stomatolog Dobra Rada”

Choroby tarczycy a stan zębów / pexels

Masz wysokie przeciwciała przy chorobach tarczycy? Sprawdź stan swoich zębów!

Kobiety

Latem częściej sięgasz po kieliszek prosecco? „Przyczynia się to do nadwrażliwości, rozpuszczania szkliwa, a potem jego ścierania” – ostrzega stomatolożka

Szczoteczki do zębów

„Mama Dentystka”: prawie 4 miliony Polaków nie myje zębów, 800 tys. w ogóle nie ma w swojej łazience szczoteczki

Usuwanie kamienia nazębnego – przebieg i cena zabiegu

Bonding zębów – na czym polega? Jakie są jego efekty?

Jak dobrze myć zęby? Duet szczotka i pasta nie stanowi nawet połowy sukcesu

Szczoteczki do zębów w kubku

Jaką ilość pasty do zębów wyciskać na szczoteczkę? Większość ludzi robi to źle

projektowanie uśmiechu

„Od razu zauważam, gdy ktoś ma problem, bo mówi czy uśmiecha się, przekręcając głowę w bok, lub zasłania usta dłonią”. Lek. dent. Marcin Krupiński o projektowaniu uśmiechu

Kobieta u dentysty

Dlaczego ząb po leczeniu kanałowym boli? Wyjaśnia stomatolożka

lek. dent. Romana Markiewicz-Piotrowska

„Zęby są jak ludzie: dążą do tego, by się do siebie przytulić”. Lek. dent. Romana Markiewicz-Piotrowska wyjaśnia, dlaczego czasami jeden aparat ortodontyczny nie wystarczy

Lek. dent. Małgorzata Olszewska o powszechnej akceptacji próchnicy. „Chore zęby to narażanie zdrowia, a nawet życia”

Ojciec podnosi na rękach syna

Dentystka o karmieniu dziecka w nocy: najmocniejsze zęby tego nie wytrzymają