Przejdź do treści

Gwyneth Paltrow o objawach perimenopauzy: „To dla mnie niezły rollercoaster”

Gwyneth Paltrow
Gwyneth Paltrow apeluje do kobiet, by nie wstydziły się mówić o menopauzie/ fot. Axelle/Bauer-Griffin/Getty Images
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Gwyneth Paltrow zaapelowała do kobiet, by nie wstydziły się głośno mówić o objawach perimenopauzy. „To dla nas po prostu kolejny rozdział (…) Nie ma tu nic do ukrycia” – podkreśliła 51-letnia aktorka.

„Jestem w okresie okołomenopauzalnym”

Gwyneth Paltrow we wrześniu skończyła 51 lat. Aktorka przyznała, że przechodzi właśnie perimenopauzę i mierzy się z wieloma zmianami w swoim ciele. Jak podkreśliła w rozmowie z „People”, jest wdzięczna za to, że w ostatnich latach doszło do przełamania tabu, jakim była menopauza. Dzięki temu lepiej rozumie, czego doświadcza.

„Cieszę się, że nastąpiła duża zmiana w kulturze i kobiety teraz o tym mówią. W pokoleniu mojej matki tak nie było” – mówiła.

Czas perimenopauzy trwa u kobiet często przez kilka, a nawet kilkanaście lat. W tym okresie doświadczają wielu symptomów, które spowodowane są wahaniem hormonów. Są to m.in. uderzenia gorąca, nocne poty, suchość pochwy, bezsenność i nieregularne miesiączki. Paltrow w rozmowie z magazynem postanowiła udzielić rad kobietom, które mają podobne objawy.

„Jestem w okresie okołomenopauzalnym, więc jest to dla mnie niezły rollercoaster. Moja najlepsza rada jest taka, że ​​każda kobieta powinna naprawdę zastanowić się nad tym, co jest dla niej najlepsze” – wyjaśniła.

Paltrow dodała, że w tym czasie postanowiła skupić się przede wszystkim na zmianie swojego menu. Jak dodała, odpowiednia dieta pozwala jej na złagodzenie niektórych symptomów.

Menopauza. Kobiety, które zmieniły swoje życie po 50-tce

„To dla nas po prostu kolejny rozdział”

Gwyneth Paltrow wyznała, że pierwsze objawy perimenopauzy zauważyła u siebie w okolicach 45 r.ż. Wtedy zaobserwowała zmiany w ciele i huśtawkę nastroju. Czuła się nieswojo z tym, że nie miała z kim porozmawiać przez co przechodzi.

„Pomyślałam sobie, że to dziwne, że nie mam gdzie się zwrócić, żeby dowiedzieć się, czy wszystko przez co przechodzę, jest normalne. Teraz kobiety starają się więcej mówić na ten temat” – zauważała.

Założycielka marki Goop dodała, że kobiety nie powinny wstydzić się menopauzy, lecz głośno o niej mówić. W ten sposób pomogą innym kobietom poradzić sobie ze zmianami i zrozumieć, że jest to jedynie proces przejściowy.

„Dostępnych jest wiele świetnych opcji, niezależnie od tego, czy jest to HTZ, czy suplementy, ale cieszę się, że wszyscy o tym mówią. To dla nas po prostu kolejny rozdział. Nie ma tu nic do ukrycia” – podsumowała Paltrow.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.